Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yakında 20 bin bakıma gireceğim, servis iki tane yağ seçeneği sunuyor, 10 bin bakımında tercih ettiğim gibi Dexelia mı tercih etmem mantıklı olur yoksa Castrol.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tipik fransız antipatim yüzünden ben olsaydım Dexelia'yı tercih etmezdim... Marka ve kalite olarak Castrol her zaman Total'in hep önündedir diye tahmin ediyorum...

Not; Dexelia'yı Mazda fason olarak Total'e ürettiriyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
4-5000 KM yapınca bende bir bakayım o zaman bakalım Mobil'de öyle kurum tortu gibi bişey görebilirsem paylaşırım

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Garanti kapsamında servise gidenlerin maalesef seçenekleri fazla olmuyor, hatta bazen hiç olmuyor. Ama bakımı dışarıda yaptıranlar düşünebilir.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
alternatif çok yag markası olunca insanın kafası karışıyor böyle servis der Dexelia ya onun dışında bir çok marka yagı diger markalar var nasıl karar vericeksiniz gastrol kullanma derim zorda kalmadıkca motor da nedense çabuk kararma oluyor mobil olabilir diger arkadaşlarında araştırmacı emeklerine saygı duymak lazım karar sizin ;)
Dexelia ya devam o zaman ustam ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
aynen devam abi kafanı karıştırma erken degişim yap km re olarak yeterli ;)
Ustam zaten mecburi olarak 10 binden 10 bine bakıma giriyorum, bu yeterlidir heralde. Malum aynı motora Ford 15 binden 15 bine yağ değişimi yapıyor.

Bir de şunu sorayım ustam seni yakalamışken :) Yağ değişimi erken yapılması araç için iyidir belki ama kullanıcının yani bizlerin araçtan aldığı performans konusunda sıkıntı yapar mı ? Yani şunu soruyorum, aracın yağı değiştiğinde araç belirli bir km yağa alışma evresi geçirir mi?, eğer öyleyse belirli bir km den sonra istenilen performansı alacağımız için araç tam yağa alışmışken biz değiştireceğiz ve araçtan aldığımız ekonomiklik düşük olacak. Yoksa böyle bir durum söz konusu değil aracın yağa alışma evresi diye bir şey yok mudur, 1000 km de iken aldığın performan ve ekonomiklik ile 10 bin de aldığın aynıdır mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
abi tabiki güzel fakat alternatif yag lar çok bak bende petronas yagını test ettim başarılı bir yag hemde antalya nın sıcagında tatile gitti geldi 3500 km re yol yagda kararma yok

Her zaman olduğu gibi, bazı markaların sadece adı var demek ki... Teşekkürler.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İki farklı düşünce çıkıyor ortaya bu muhabbetlerde hocam. Kimisi için israf, kimisi için de her daim bakımlı olması içini rahatlatan bir durum. Dibi yok bu konunun anlayacağın.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
6 ayda 3 bin km yapan benim için israf denilebilir mesela... :)

Üst Alt