Mazda 3 BL (2009-13) Arka Stoplar Su Aldı

sdryvz

Sessiz
sanayiye gittim yaptırmak için sonra gel dedi sanayideki vatandaş. (sözde tanıdık arkadaş). kendim yapabilir miyim? malzeme olarak ne alayım? tekrar gitmek istemiyorum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Tam olarak ne olduğunu yazarsanız yardımcı olan üyemiz olacaktır.

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
sanayiye gittim yaptırmak için sonra gel dedi sanayideki vatandaş. (sözde tanıdık arkadaş). kendim yapabilir miyim? malzeme olarak ne alayım? tekrar gitmek istemiyorum.

KONUYU BİRAZ DAHA AÇARSANIZ, AYRICA BİR FOTO İLE DE DESTEKLEYEREK ETKİN ÇÖZÜM ALIRSINIZ.

ali_semet

Katılımcı
kendiniz uğraşmayın bence tırnaklar kırılırsa yapıştırmak falan gerekir başka bir ustaya gösterseniz daha iyi olur.

sdryvz

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
konu başlığı stoplar su aldı. soru kendimiz yapabilir miyiz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Stoplar su aldı stop !! Kendim yapabilir miyim? stop !! :)

Geçmiş, olsun ama üzülme, bu kasaların kronik problemi gibi bir şey bu... Öncelikle şu sormak istiyorum bulunduğun bölge nemli bir bölge mi? Nemli bölgelerde daha sık görülen bir sorun çünki...

Elinden iş geliyorsa yapabilirsin ama dikkatli olman gerekiyor.

Bagajın döşemelerini söküp stoplara ulaşman gerekiyor ve elin rahat çalışabileceği bir yer değil gibi geldi bana...

Söktükten sonra ya plastik ile ya da slikon ile yalıtım yapabilirsin hangisi işine gelirse veya daha başka bir yöntemde bulabilirsin, önemli olan burada stopları sökmek...

Kolay gelsin.

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Veli abi olayı aydınlatmış . Stop! :)
Hocam en iyisi bir ustaya göstermek olur tavsiyem, çok uğraştıracak bir şey gibi geldi bana da şimdi... Küçük iş koca sorun olmasın. O0

sdryvz

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Stoplar su aldı stop !! Kendim yapabilir miyim? stop !! :)

Geçmiş, olsun ama üzülme, bu kasaların kronik problemi gibi bir şey bu... Öncelikle şu sormak istiyorum bulunduğun bölge nemli bir bölge mi? Nemli bölgelerde daha sık görülen bir sorun çünki...

Elinden iş geliyorsa yapabilirsin ama dikkatli olman gerekiyor.

Bagajın döşemelerini söküp stoplara ulaşman gerekiyor ve elin rahat çalışabileceği bir yer değil gibi geldi bana...

Söktükten sonra ya plastik ile ya da slikon ile yalıtım yapabilirsin hangisi işine gelirse veya daha başka bir yöntemde bulabilirsin, önemli olan burada stopları sökmek...

Kolay gelsin.
Van da yaşıyorum. eser miktarda nem var. aracı her yıkadığımda su alıyor sonra giderek azalıyor. normalde becerikliyimdir ama bakalım ne olacak.

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
O zaman bunun nemle alakası yok. Onu eledik. Bariz su alıyor ve yalıtım gerekiyor. Küçük bir araştırma ile el becerisi var diyorsan çözersin İnşallah sorunsuz hocam. O0

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
1 adet şeffaf slikon al iyisinden su alan stopların suyu tam buharlaşıp uçtuktan sonra cam ve tas kısımın birleşme noktasından içeriye slikonu bas stopu sökmek için arka bagaj plastiğini tut çek tenax gibi plastik vidaları tırnakla çek sağ tarafın 2 adet vidayı gevşet stobu kucağına al ve bağlantı nokyalarına komple dön slikonu taşırmadan ve slikon ucunu ince aç ki araya girsin...slikon tabancasınıda bi ustadan pimapenciden ödünç iste ona para verme bidaha el becerine güveniyorsan gayet basit kafaya takılacak bir sorun değil rahat ol...

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
[member=56]ezmocesteri[/member] bulent..[member=9]domestos[/member] velı abı ya... yedek lastıgın olduğu kısım suyla dolmus dıyordumya..bugun goturduk arabayı sanayiye..ekledıgım resımde stop lambasının sıyah kısmının ust kısmındakı bırlesık ıkı beyaz kaporta var.o aradan gırıyormus su damlacıkları ıcerı..o parça nıye butun degılde ıkı beyaz parçadan oluşuyor merak ettım doğrusu...ıc tarafından sılıkon mu bısey sıktılar..ama su gırıyormu gırmıyormu daha su tutup deneyemedik..bıkac gun sonra tekrar denıcez suyu tutupta

Ekli dosyalar

• 2015-01-28 16.41.51-1.jpg
    2015-01-28 16.41.51-1.jpg
    14.7 KB · Görüntüleme: 208

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Farklı açılardan 1-2 resim daha koysaydın teşhiş için daha iyi olurdu @nilsu07 hocam

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
bırde bu resmı var...ya resmı buyuk cekıyorum ama yuklemıyor mb yüksek dıye..mecburen kırpmak zorunda kalıyorum resmı..bagaj amoortısör çubuğunun oltında beyaz kaporta bırlesımınden alıyor dedıler..içten sılıkonladılar..ya kafama takılan o beyaz kaporta nıye butun degılde ıkı parca

Ekli dosyalar

• 2015-01-28 16.42.01-1.jpg
    2015-01-28 16.42.01-1.jpg
    27.9 KB · Görüntüleme: 138

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Nilsu geçmiş olsun, sana söylediğim gibi stop bölgelerini kontrol etmek lazımdı ve oradan olduğunu söylüyorsun, ama kesin sonucu alman için yeniden denemek lazım tabi, acaba teşhis doğru mudur o zaman belli olacaktır, o iki parçanın birbirinden ayrık olması aklıma şu soruyu getirdi, arka taraftan bur kazası var mı aracın?

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Nilsu geçmiş olsun, sana söylediğim gibi stop bölgelerini kontrol etmek lazımdı ve oradan olduğunu söylüyorsun, ama kesin sonucu alman için yeniden denemek lazım tabi, acaba teşhis doğru mudur o zaman belli olacaktır, o iki parçanın birbirinden ayrık olması aklıma şu soruyu getirdi, arka taraftan bur kazası var mı aracın?
kaportacıdaa aynen bunu soyledı bana..araba arkadan kazamı yapmış dedı...iyıce canım sıkıldı,gun boyunca moralım sıfırdı yaaa....ya yemınle cok canım sıkıldı ıkı gundur...arabayı satmayı bıle düşünüyorum.ıyıce canım sıkıldı cunku..arkadan kazalı sanırım.kaportacı oyle dedı :-[

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Ya bu kadar telaş etmeye ne gerek var ne kazalısıymış bütün m3 lerin kronik sorunu sen ona su aldımı diyorsun benim arka sağ stop akvaryum gibi oldu içine iki tane japon balığı atmayı planlıyorum :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benimde ilk aklıma gelende kaza olup olmadığıydı...

Benzer bir sorunla konu açan @emrullahberat46 hocamın sıfır arabası bile alıyorsa bu Mazda'larda Enes'in dediği gibi kronik

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ya bu kadar telaş etmeye ne gerek var ne kazalısıymış bütün m3 lerin kronik sorunu sen ona su aldımı diyorsun benim arka sağ stop akvaryum gibi oldu içine iki tane japon balığı atmayı planlıyorum :)
benım sorun farklı bıraz..bende bagajdaki yedek teker suyun ıcınde yuzuyor.sitepme mi neyse adı...resımde kı ıkı beyaz kaportanın arasından bagajın ıcıne su doluyor...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arabayı tek parça halinde üretecek teknoloji henüz olmadığı için orası ek yeri... Muhtemelen de orası herhangi bir sebepten dolayı ayrıldıysa içeri su girer...

Para ile çözüme kavuşacak şeylere canını sıkma hocam...

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arabayı tek parça halinde üretecek teknoloji henüz olmadığı için orası ek yeri... Muhtemelen de orası herhangi bir sebepten dolayı ayrıldıysa içeri su girer...

Para ile çözüme kavuşacak şeylere canını sıkma hocam...
velı abı adam ıcten sılıkonu sıktı gectı...ayrıca sorun cozuldumu o bıle muallak...zaten adam parada almadı :-\

Üst Alt