Mazda 3 BL (2009-13) Arka Plaka Montaj Sorunu

slash

Katılımcı
Selamlar , arka plakam sürekli düşüyor, çıkıyor. Hep son anda fark ediyorum ya da biri trafikte uyarıyor . Sonunda temelli düşücek bu gidişle. Vidalamıştım düştü , 3 defa çift taraflı bant + sıcak silikon... yine kendiliğinden ayrıldı. Yeni plakayı vidayla deldirmekte istemiyorum kötü de bir görünüm oluyor. Çözümü nedir napsam bilemedim .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk defa böyle bir şey duyuyorum, hele hele silikon veya çift taraflı bant gibi şeylerle montaj yapılan plakanın ısrarla yerinde durmaması ilginç...

Şöyle bir öneri getireyim; plakayı monte etmeden önce zemine şeffaf kaput folyosu gibi olan zımbırtılardan yapıştır, üzerinede ya çelik macun ya da bolca çift taraflı bant yapabilirsin... Plaka değişecek olduğunda zemin zarar görmeden folyo kaldırılarak çıkartılabilir...

O0

aytacesen

Katılımcı
Valla o plaka bir kere uyuzluk yaptı mı iflah olmuyor:)Önceki aracımda neredeyse matkapla tampona vidalayacaktım:)Gerçi onun bile işe yarayacağından şüphelerim vardı:)

slash

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Valla her seferinde eleman hayatta çıkmaz bu abi diyor bakıyorum ertesi gün köşelerden içeri doğru atmış . Çelik macun nedir bilmiyorum bir bakayım ona Veli abi. Acaba silikon malzemesinden mi az az kullanıyorlar veya bant mı dandik anlamadım. Başlık düzenlemesi içinde teşekkürler .

Valla hemde ne uyuzluk Aytaç hocam, 2 haftada bir izin günümde mutlaka uğrar oldum sanayiye araba yara bantlı dolaşıyor :)

slash

Katılımcı
Çürürse nankördür valla gözüm gibi bakıyorum :) İlk kasadaki tamponun siyah plastiği biraz ince gibi ama sonuçta tutması lazım. Birazdan gene gidicem ustaya diyeyim malzemeden çalmasın bol bol sıksın silikonu :))

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sari kopuk adini bilmiyorum hatta cilde deydiginde maf ediyor kapi aralarina falan sikarlar bosluklara kabarir falan istersen bunu bi dene ama plakayi sokmeyi unut bence alt tarafi maf eder ama

slash

Katılımcı
Hocam teşekkürler ama aracın son sahibi ben olmayacağıma göre satacağım kişiye de zarar vermeden teslim etmek isterim. Zamanım olmadı ama reklamsız plakalıklardan taktırıp arkadan da somunla tutturucam , vida yerleri gözükmüyor hem de öne öyle yaptırmıştım .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sari kopuk adini bilmiyorum hatta cilde deydiginde maf ediyor kapi aralarina falan sikarlar bosluklara kabarir falan istersen bunu bi dene ama plakayi sokmeyi unut bence alt tarafi maf eder ama

Kadir, konudaki ilk mesajım; bu işi MAFolmadan nasıl yapılacağı ile ilgiliydi... Anlatamadım galiba... ::)

Bir daha yazayım; zeminin üzerine şeffaf folyolardan (genelde kaput için kullanılıyor) yapıştırıp, üzerine en sağlam silikon veya macun yada çift taraflı bant ile plakayı yapıştırmak, bu tip sorunları başkalarına zarar vermeden en kolay şekilde çözmektir...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sokulmedigi surece sorun olmaz abi

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Kan uyusmazligi gibi:)
Ya guzuyu değiştir ya da plakayi ustadim :)
Saka maka en güzeli veli abinin dediği gibi önce folyo... Sonra bol bol çift yönlü bant...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hocam teşekkürler ama aracın son sahibi ben olmayacağıma göre satacağım kişiye de zarar vermeden teslim etmek isterim. Zamanım olmadı ama reklamsız plakalıklardan taktırıp arkadan da somunla tutturucam , vida yerleri gözükmüyor hem de öne öyle yaptırmıştım .
Halledebildiniz mi plakayı :)

Üst Alt