Mazda 3 BL (2009-13) Arka Cam ile Tavan Arasından Gelen Ses

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Selamun aleyküm arkadaşlar.
Arabamda uzun zamandır hareket halinde iken arka taraftan gelen bir ses vardı arkada olduğu için bulamıyordum.Geçenlerde kardeşime arabayı sür dedim bende arka koltuğa geçtim ve sesi buldum ses arka camın üst tarafında camın tavan ile bitiştiği yerden geliyor.Camın üst tarafına el ile yukarı doğru kuvvet uygulandığında ses kesiliyor.Ses hafif bir gıcırtı şeklinde geliyor ve ben sesi ararken cama kuvvet uyguladıktan sonra ses şimdi daha da arttı.
Böyle bir durumla karşılaşan varmı acaba?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
buyuk ihtimalle yok.
camin fitilini sokebilirsen bide oyle dene

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Cama temas edince gıcırdiyor demiyorum. Tavan dosemesini tavanda tutan parçalar gıcırdiyor olabilir diyorum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
O kısımdaki aksamların segmanları gevşemiştir söküp bakın.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bazı araçlar cam ve yapışkanından dolayı bu tarz sesler gelebiliyor. Tek çözümü camın çıkarılıp tekrardan yapıştırılması lazım.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bazı araçlar cam ve yapışkanından dolayı bu tarz sesler gelebiliyor. Tek çözümü camın çıkarılıp tekrardan yapıştırılması lazım.
Buda olabilir ama aracın gövdesinin bir kaza sonucu kasılmış oynamış olması lazımki bu ihtimal olsun yada arka taraftan bir darbe sonucu cam silikonu baxzı noktadan atmıştır kasılan gövde ses yapabilir...tavandan yürütülen kabolların sarkması sonucu bir tıkırtıda olabilir.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
hatcbacklerde bagaj kapagı mentesesınden gelıyor 4 tane bl kasa hecbek kullandım hepsınden gelıyor o ses servıs halledıyor ıkı dakkada

Bl kasaların hepsınde o ses var yawas gıderken cukura gırınce arka camdan ses gelıyor ama oyle buyutulcek bısey yok. Ben cok takıntılıyımdır bu trim seslerıne ama benı rahatsız etmedı acıkcası. SAdece bozuk sehır ıcı kasıslerde oluyor benım. Kasıs cukur dısında cıt yok. Servıs halledıyor.BEnım oldu ses kesıldı.

Arabamda uzun zamandır hareket halinde iken arka taraftan gelen bir ses vardı arkada olduğu için bulamıyordum.Geçenlerde kardeşime arabayı sür dedim bende arka koltuğa geçtim ve sesi buldum ses arka camın üst tarafında camın tavan ile bitiştiği yerden geliyor.Camın üst tarafına el ile yukarı doğru kuvvet uygulandığında ses kesiliyor.Ses hafif bir gıcırtı şeklinde geliyor ve ben sesi ararken cama kuvvet uyguladıktan sonra ses şimdi daha da arttı.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Şu bagaj pandizotu perdesı neyse adı onun altta küçük ayakları var plastık. o plastıgın uzerınde kecesı cıkmıssa plastık plastıge degınce ses yapıor. alt kısmına kece yapıstırın oldu bıttı. Bagaj kılıdıne de arasıra gers yagı veya w40 sıkın zıl sesı cıkarıo. gres yagı daha uzun omurlu.BL kasalarda bagaj kılıdı ses yapıo onu da gres yagıyla halledırsınız. Servislerde de aynı işlem yapılıyor.
02b7cca3-e719-48f5-84fa-1fe249ee6612.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Geç kaldık ama

Bu konuda bülten var atayım bi ara ;)

Üst Alt