Mazda 3 BL (2009-13) Ampul Tipi Nedir ?

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Bu konuda çok bilgim yok ama orjinal kısa farlardan pek memnun değilim, aydınlatmasız yollarda gece çok zayıf kalıyor.
Osram night breaker baktım fakat düzgün bir sitede bulamadım.
Onun yerine PHILIPS CRYSTAL VISION buldum.
Aydınlatma şiddeti 4300K demiş iyimidir?
Birde orjinal lambalarınki kaç bilginiz var mı?
Son olarak sanırım ürün beyaz ışık veriyor, bu karşıdan geleni rahatsız eder mi?

http://urun.n11.com/ampul/h11-12v-55w-philips-crystal-vision-12362cvsm-ampul-P68218992

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Beyaz isik simdilik bu mevsim icin ideal degilim malum onumuz yagmur ve goruntu az olur ama bide soyle bisey var sonucda markali urun belli basli testler ve sandartlari vardir kullanici yorumlari vs bakmani tavsiye ederim.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bendede uzerinde orjinal ampul takili suanda yoldayim hava yagmurlu goruntu pek iyi degil veli abininde dedigi gibi zaten yagmurlu havada goruntu zayif oluyor

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu konuda çok bilgim yok ama orjinal kısa farlardan pek memnun değilim, aydınlatmasız yollarda gece çok zayıf kalıyor.
Osram night breaker baktım fakat düzgün bir sitede bulamadım.
Onun yerine PHILIPS CRYSTAL VISION buldum.
Aydınlatma şiddeti 4300K demiş iyimidir?
Birde orjinal lambalarınki kaç bilginiz var mı?
Son olarak sanırım ürün beyaz ışık veriyor, bu karşıdan geleni rahatsız eder mi?

http://urun.n11.com/ampul/h11-12v-55w-philips-crystal-vision-12362cvsm-ampul-P68218992
Halojen olduğundan rahatsız etmez, kullanılması gereken ampuller bunlar.
osram nighbreaker plus ya da unlimited veya philips xtreme vision öneririm.
ben orijinal haliyle sıkıntı yaşamıyorum. far yıkamayı kullanırım ve de farı çok yukarı ayarlamam, çok yukarıda olunca da azaltıyor görüşü. tabi karşıdan gelenlerin xenon ve sisleri çok göz alıyor. bu nedenle gece yolculuğuna çıkacaksam gece 12 sonrası çıkarım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Bunların ömürleri normal ampullere göre kısa oluyor bilginize. Arkadaşım aldı 1 sene sonra çöp. Hepsi öyle olur diyemem tabi.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Bunların ömürleri normal ampullere göre kısa oluyor bilginize. Arkadaşım aldı 1 sene sonra çöp. Hepsi öyle olur diyemem tabi.
Muhtemelen osramında öyle çünkü bir sitede ömrüne 300 saat demiş.
Günde 1 saat yansa 1 yıl bile idare etmeyebilir, uyarı için teşekkürler.

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Osram night breaker için evet sonraları düzelttiler diye biliyorum plus ve unlimited da.
Philips xtreme vision ve bosch plus90 da sıkıntı yok. Halojenlerden fazla ömrü.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatchback
Az önce far ampullerini değiştirdim.2010 model BL (makyajsız-sis farları dikdörtgen) kasalarda sisler hb4 arkadaşlar.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatchback
Aydınlatma olarak farkları yok soketleri biraz farklı.Zorlayıp h11 takmayı başaran ustalar da var onu da belirteyim :D