Mazda 3 BK (2004-09) Akü Şarjı Sonrasi Klima ve Radyo Sorunu

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Merhaba arkadaslar. Aracimin farlarini acik unuttugumdan aküyü baglanti kablosuyla sarj etmek zorunda kaldim. Sonrasinda klima her kontak acip kapatmada kendiliginden calismaya basladi. Auto dugmesine bastigimda 3-5 sn belki daha fazla bekledikten sonra devreye giriyor. Bazen klima kapaliyken kendiliginden aciliyor vb. Kisacasi duzenli calismiyor. Isitma sogutma ile ilgili bir sıkıntı yok. Keza radyodada buna benzer duzensizlikler olustu. Sorun ne olabilir? Bilgisi olan var mi?

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben de 2 defa farlar nedeniyle aküyü boşaltmıştım. 1. Seferde problem olmadı ama 2. Seferde alarm ve merkezi kilit kendini korumaya almıştı. Elektrikçi sigortayı çıkarıp takınca düzeldi. İstersen akünün eksi kutup başını çıkarıp farları aç ya da frene basılı tutarak araç bünyesindeki elektriği boşalt. Sonra tekrar dene.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kutup başını söküp 1 dk kadar bekleyin farları açıp kapatın. Sonra kutup başını takıp tekrar deneyin. Umarım bir şeyler zarar görmemiştir. Bu arada aküyü aracın üzerinde mi şarj ettiniz? Aküye takviye mi yaptınız?

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aracin üzerinde şarj ettim. Kutup başını söküp bi deneyeyim en iyisi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracin üzerinde şarj ettim. Kutup başını söküp bi deneyeyim en iyisi
iyi cesaret örneği göstermişsin. Kutup başını söküp takarak deneyebilirsin. Beyin kablosunu da söküp sıfırlama yapabilirsin ama bu cesaret ile bilmiyorsan yapmanı tavsiye etmem. :)

Üst Alt