Mazda 3 BK (2003-2009) Otomatik Vites Zeminindeki Yazılar Hakkında

Surrealist

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Araci yeni aldim arkadaslar, eski kasetli astramdam sonra cag atlamis gibi oldum,her binmemde sagini solunu kurcaliyorum,
Dun biraz fazla kurcalamis olacagim ki vites kutusunun yanindaki "p r n d" yazan kagidi parmagimla şuursuca ileri geri ittirirken yerinden cikarip iceri dusurdum. O parlak yeri kanirtarak yerinden cikarabilir miyim.
Tel,deyim foto yukleyemedim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2,5 yıl kullanmış olmama rağmen hiç oraları sökmedim, ihtiyaç duymadım... Bk kullanıcıları vakit bulduğunda bilgilendirme yapacaklardır.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
BK kullanmadım ama sökülüyor olduğuna eminim, kenarından çizmeden deneme yapılır

Surrealist

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Elimle yokladim biraz tas gibi mubarek, kirarim diye de elimi suremiyorum

sgokturk

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanium Gri - Sedan
Bende de buna benzer bir sorun var, sorun aynı değil ama çıkış noktası aynı olduğundan buraya yazmak uygundur diye düşünüyorum. Aracı ilk aldığımda bu PNRD vs. olduğu kısım aydınlatmalıydı, şu an herhangi bir ışık yanmıyor. Benim açımdan sorun yok ancak karanlıkta eşim, ablam, dostum binince problem oluyor. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Bu kısımda yer alan ampul vs gibi birşey mi var?

badilcan

Katılımcı
Bende de buna benzer bir sorun var, sorun aynı değil ama çıkış noktası aynı olduğundan buraya yazmak uygundur diye düşünüyorum. Aracı ilk aldığımda bu PNRD vs. olduğu kısım aydınlatmalıydı, şu an herhangi bir ışık yanmıyor. Benim açımdan sorun yok ancak karanlıkta eşim, ablam, dostum binince problem oluyor. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Bu kısımda yer alan ampul vs gibi birşey mi var?

Bendede aynı sorun var dı . Ayrıca klima fan ve sıcaklık arttırıcıda yanmıyordu. Oto elektrikçi halletti.Kronik bir problem olduğunu söyledi.

sahinerden

Katılımcı
Araç Markası
2006- Mazda 3 AT
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
bendede olmuştu vites gösterge kısmı içeri düşmüştü vitesin etrafı sökülüp geri oturtulmuştu fakat vitese ulaşana kadar birçok yer sökülmüştü.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Vitesteki yazıların altında 1 tane küçücük ampul var. Bardaklık yukarı çekilip çıkartıldıktan sonra vites topuzu etrafındaki trimi çıkarttıktan sonra prnd yazılarının bulunduğu kısımı da yukarı ittirerek çıkarabilirsiniz, oranın altında 90 derece döndürerek yuvasına oturtulan bir soket var. onu çıkartınca ampulle birlikte geliyor. T5 olabilir tipi küçük baya.

Surrealist

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bir arkadasin konusu vardi, teybe usb girisi ya da aux girisi nasi yapilir diye. O konudaki videoda oralarin nasil sokuldugu var. Onu izleyerek kendim sokup yaziyi yerine taktim.
Dedigin ufak ampul de hemen orada. Sokup takabilirsin kolayca.
Ama videoyu izlemeden sokmeye kalkma tirnaklari kirabilirsin yoksa.

Üst Alt