Mazda 3 BK (2003-09) Xenon Far Uygulaması Hakkında Fikirleriniz Nelerdir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@emrah1811 konu ilgili bölüme taşınmıştır...

Benim aracımda Xenon far var ama montajını ben yaptırmadığım için tam olarak hangi şekilde montajının yapıldığını bilmiyorum... Fakat; bildiğim bir şey var, xenon ampulleri normal ampule çevirmeye kalktığımda yapılan işçiliğin tabiri caizse eğer; tam bir kasaplık olduğunu gördüm... Kasaplar üzerine alınmasın lütfen teşbihte hata olmaz demişler...

Ampulleri eski haline getirmek için 15 dakikalık iş bizim 1 saatimize sebep oldu.

Genel anlamda tavsiye ederim, fakat dediğim gibi montaj işçiliğinin temiz olması gerekiyor, ayrıca balastların yerine iyi monte edilmesi lazım ki; oynayıp ses yapmasın, sağa sola çarpmasın, benim balastlar da ön tamponun içinde kafasına göre geziyormuş da haberim yokmuş, onları da sabitlemiş olduk...

:)

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Uygun ampul alırsanız sıkıntı olmaz. Ben de düşünüyordum, yağmurda görüş çok azalıyor dendiği ve bu yönde çok paylaşım olduğu için vazgeçmiş durumdayım. İhtiyacım olursa da eğer Philips Xtreme Vision ya da Osram Night Breaker Unlimited almayı planlıyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Uygun ampul alırsanız sıkıntı olmaz. Ben de düşünüyordum, yağmurda görüş çok azalıyor dendiği ve bu yönde çok paylaşım olduğu için vazgeçmiş durumdayım. İhtiyacım olursa da eğer Philips Xtreme Vision ya da Osram Night Breaker Unlimited almayı planlıyorum.

Yağmurda görüşün azaldığı olgusu tamamen doğru fakat, normal ampul ile de yağmurda görüş azalıyor hocam, buna yapabilecek çok fazla bir şey yok gibi...

Ben genel anlamda memnunum, özellikle farların mercekli olmasından dolayı karşıdan gelenlerin küfür değil de hayır duası yaptığını tahmin ediyorum... Benim için güzel olan tarafı önünün bembeyaz olması, sarı olmasından çok çok iyi, ayrıca aracın dışarıdan görünüşü de estetik...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yağmurda görüşün azaldığı olgusu tamamen doğru fakat, normal ampul ile de yağmurda görüş azalıyor hocam, buna yapabilecek çok fazla bir şey yok gibi...

Ben genel anlamda memnunum, özellikle farların mercekli olmasından dolayı karşıdan gelenlerin küfür değil de hayır duası yaptığını tahmin ediyorum... Benim için güzel olan tarafı önünün bembeyaz olması, sarı olmasından çok çok iyi, ayrıca aracın dışarıdan görünüşü de estetik...

Ben de o görünüşü seviyorum aslında abi, en azından düzgün havada yüksek aydınlatma sayesinde görüş iyi ama bu yağmurda normal halojene göre daha az görüş sağlaması nedeniyle geçmemek istiyordum. Böyle bir durumun yoksa ben de geçerim. :)
Oscar vision diye bir markayı hepsiburadada çok beğenmişler fiyatı da uygun.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Hepsiburada da aratırsanız ampül tipiyle (misal h11 4300k xenon diye) oldukça fazla ilan var içlerinden işinize bütçenize geleni seçersiniz , bende bu siteden aldım yaklaşık 2 sene oldu takalı bir sorun olmadı fiyatıda 90 tldi yanlış hatırlamıyorsam . Alacaksanız 4300 veya biraz daha beyaz olsun derseniz 5000k (şuan mevcut audi bmwler bunu kullanıyor)almanızı tavsiye ederim gerisini boşverin , saygılar

zenfone 2

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hepsiburada da aratırsanız ampül tipiyle (misal h11 4300k xenon diye) oldukça fazla ilan var içlerinden işinize bütçenize geleni seçersiniz , bende bu siteden aldım yaklaşık 2 sene oldu takalı bir sorun olmadı fiyatıda 90 tldi yanlış hatırlamıyorsam . Alacaksanız 4300 veya biraz daha beyaz olsun derseniz 5000k (şuan mevcut audi bmwler bunu kullanıyor)almanızı tavsiye ederim gerisini boşverin , saygılar

zenfone 2

Maalesef h11 4300k yok. hangi marka kullanıyorsunuz?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Murat abi ne diyorsun, ürünleri güvenilir midir? Bu ucuz xenonlar için çabuk bozuluyor, sistemi bozuyor diyorlar. Açıkçası ucuz etin yahnisi olayına benzememesi için uzak duruyordum, güvenemiyorum da.

Bu üründen focus için aldım, beklediğimden iyi çıktı. Arıza ışığı vs. yakmadı. Fiyat/performans olarak oldukça yeterliydi. Piyasada bu marka 150-180 tl arası satılıyor.

emrah1811

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eyvallah yine çok yardımcı oldunuz.Bu konuda iyi bir ustam vardi o tası tarağı topladi anyalyaya yerleşti.Onun işçiliğinde bir usta bulursam taktiririm.Ankarada bu işi yapan usta tavsiye edecek olursanizda sevinirim

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
İşçilik bir tarafı olduğunu sanmıyorum, alırsam kendim takarım. Sadece balastları koyacak yerin iyi ayarlanması gerekiyor.
Murat abi senin linkini verdiğin satıcıda 4300K yokmuş, inwells sahibinden alırım heralde.

Üst Alt