Mazda 3 BK (2003-09) Xenon Far Uygulaması Hakkında Fikirleriniz Nelerdir?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Burayı okuduktan sonra özellikle biraz önce bunu denedim... Parklar açıkken veya kapalıyken selektör yapınca; kısalar yanmıyor, sadece uzunlarla selektör yapıyor. Kısalar açıkken selektör yapıldığında, kısalar yanıkken sadece ilave olarak uzunlar devreye giriyor... Bu konuda; Mazda'nın en çok sevdiğim yönü bu, yani kısalar açıkken uzunları yakınca veya selektör yapınca kısaların sönmemesi, bazı araçlarda uzunları yakınca kısalar sönüyor...

Güzel soru Niyazi. :)

Yok abi malesef bende farlar kapalıyken selektör yapınca kıdalar da yanıyor. Buna nasıl bir çözüm uygulanabilir.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Orjinali böyledir abi. Bir insan sırf bunun için orjinalliği bozmaz. Bk ile bl de farklı olabilir ya da senin araçta programla değişmişlerdir. Çünkü Avrupa standartlarında hem.kısa hem.uzunun yanması isteniyor diye biliyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orjinali böyledir abi. Bir insan sırf bunun için orjinalliği bozmaz. Bk ile bl de farklı olabilir ya da senin araçta programla değişmişlerdir. Çünkü Avrupa standartlarında hem.kısa hem.uzunun yanması isteniyor diye biliyorum
Bu durum xenon farlarda sorun olur ama... Selektör yapınca o hıza yetişemez ki. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayır orjinalde öyle bir şey olmaması lazım Mutlu, sadece uzun yanıyor olmalı..araba olmadığından kontrol edemedim şüpheye düşürdün beni

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
IDS den değiştirilmiş olabilir, ama Avrupa'ya gelen araçlarda selektörlerin kısa ve uzunlarının birlikte yandığına ve standartların da böyle istediğine eminim. Eğer IDS'den değiştirilebiliyorsa, ben de değiştirmek isterim. Ek olarak da park lambalarının drl olarak kullanılabilmesi de IDS ile sağlanabiliyor mudur acaba?
El altında olması lazım bu aletin.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
IDS nedir?

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
2008 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
Herkese merhaba mazda 3 bk aracımin aydinlatmasindan hiç memnun değilim kaliteli bir xenon yaptırmak istiyorum insanlari da rahatsız etmeyecek ama güçlü aydınlatacak sislerde dahil ne yapabilirim?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese merhaba mazda 3 bk aracımin aydinlatmasindan hiç memnun değilim kaliteli bir xenon yaptırmak istiyorum insanlari da rahatsız etmeyecek ama güçlü aydınlatacak sislerde dahil ne yapabilirim?
Mesajının taşındığı bu Konuyu incelemekte fayda var.

Xenon devri bitti bence ve muayeneden geçmiyor, yuvaya oturan Led ampul tercih edebilirsin.

Yukarıdaki konularda genel olarak Led ampul tecrübeleri var.

Üst Alt