Mazda 3 BK (2003-09) Xenon Far Uygulaması Hakkında Fikirleriniz Nelerdir?

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Ekranın solunda bulunan kısa çubuk var, ucundan çevirerek ışığın şiddetini ayarlayabilirsin.
O da az gelirse çubuğa basmanız yeterli , o zaman full ayarda çalışıyor özellikle gündüz farlar,parklar açıkken vede güneş gözlüğü taktığınızda bu şekilde yol bilgisayarı ve kadran net görülüyor

zenfone 2

emrah1811

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Xenon bağlantısini kendim yaptim sorun yasamadim bir kaç hafta ama sonra yanmama sorunu yasadim.canbus li xenonlar varmis ariza yararmiyormus.almadan fikirlerinizi alayim dogrumudur diye?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Xenon bağlantısini kendim yaptim sorun yasamadim bir kaç hafta ama sonra yanmama sorunu yasadim.canbus li xenonlar varmis ariza yararmiyormus.almadan fikirlerinizi alayim dogrumudur diye?
Soketleri kontrol et tekrardan, bazen oksit yapabiliyor, bazen de sıkı olmadığı için temassızlık yapabiliyor... Benim sağ sis farı da kafasına göre yapıp sönüyordu, muayene için ampul değişiminde tesisatı komple elden geçirince düzeldi, hemen hemen bütün soketlerde oksitlenme vardı...

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
soketleri siyah bantla bantlasak faydası olur mu olur

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Geçen gün bir abimin Opel Astra K sedan aracına Premium xenon effect ampullerden taktık, biraz zorladı ama becerdik. Aracın görünüşü değişti, o kadar güzeldi ki karşıdan görünüşü. Sis vardı o gün ve yerler de ıslaktı. İki tur attık ama bir sıkıntısını görmedik xenon effect ampulun. Xenon almaktansa bu xenon effect ampul almak yattı kafama. :)

DSC_0210.jpgDSC_0209.jpgDSC_0208.jpgDSC_0207.jpgDSC_0211.jpg

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Geçen gün bir abimin Opel Astra K sedan aracına Premium xenon effect ampullerden taktık, biraz zorladı ama becerdik. Aracın görünüşü değişti, o kadar güzeldi ki karşıdan görünüşü. Sis vardı o gün ve yerler de ıslaktı. İki tur attık ama bir sıkıntısını görmedik xenon effect ampulun. Xenon almaktansa bu xenon effect ampul almak yattı kafama. :)

Ekli dosyayı görüntüle 6684Ekli dosyayı görüntüle 6683Ekli dosyayı görüntüle 6682Ekli dosyayı görüntüle 6681Ekli dosyayı görüntüle 6685
Malesef ömürleri çok kısa oluyor diye okudum hemen hemen her forumda.Xenon kit kadar iyi aydınlatma sağlamıyor fakat mercekler dışardan daha beyaz renk göründüğü için şekil olarak yakın etkiyi sağlıyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Malesef ömürleri çok kısa oluyor diye okudum hemen hemen her forumda.Xenon kit kadar iyi aydınlatma sağlamıyor fakat mercekler dışardan daha beyaz renk göründüğü için şekil olarak yakın etkiyi sağlıyor.

Ömür kısa olsun olsa olsa 1 sene yine götürür, zira sürekli kısaları açık tutan biri değilim, uzun yolculuklar dışında.
Halojenden Xenon performansı beklemek zaten bir hata olur. Fakat aracın içinden daha iyi aydınlatıyormuş gibi bir izlenim oluştu bende, yerler ıslak ve hava sisli olmasına rağmen.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Ömür kısa olsun olsa olsa 1 sene yine götürür, zira sürekli kısaları açık tutan biri değilim, uzun yolculuklar dışında.
Halojenden Xenon performansı beklemek zaten bir hata olur. Fakat aracın içinden daha iyi aydınlatıyormuş gibi bir izlenim oluştu bende, yerler ıslak ve hava sisli olmasına rağmen.

ben de uzun zamandır karıştırıyorum ve takip ediyorum, hatta alsam mı diye düşünüyorum

phillips in white vision diye bir serisi çıktı, bayağı oldu aslında çıkalı, tr de satış yok henüz,
http://www.powerbulbs.com/product/philips-whitevision-h1-twin

4300k, 1500lumen
bu sitede %20 indirim de var, LUCKY20 koduyla, ücretsiz kargo olması lazım
bir de japon üretimi 3950k şöyle bir ürün var
http://www.ebay.com/itm/H1-Rising-J...ash=item3aa06eeb7d:g:hK0AAOSwmrlUvWro&vxp=mtr

aynı ürün amazonda 25 dolar

ama benim guzunun yaşından dolayı far aynalarının yansıtıcılığı düştüğü için bunları alsam da çok bir değişiklik olmaz gibi
xenon paklar anca :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
http://urun.n11.com/xenon-far/h11-4300k-xenon-far-kiti-ince12-v-forza-P87562071

Forza'nın distribütöründen aldım, çok ilgililer.

Xenon bizim araçlara orjinal gibi oluyor. Göz alma, far ayarı bozulması vs olmuyor. Yine de 2'ye indirdim. Ona rağmen hem yolu aydınlatıyor, hem de karşıdaki araçların gözünü almıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 7183Ekli dosyayı görüntüle 7184
Güzel olmuş 4300lük en mantıklı seçim bana göre , az beyaz olsun diyenler içinde 5000lik güzel ... güle güle kullanın

tapatalk by zenfone2

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayırlı olsun, hocam kazasız günlerde kullan, ışık gücü hoş olmuş, benim ampullerin değişim zamanı gelmiş galiba bu kadar ışık vermiyor maalesef.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hayırlı olsun, hocam kazasız günlerde kullan, ışık gücü hoş olmuş, benim ampullerin değişim zamanı gelmiş galiba bu kadar ışık vermiyor maalesef.

Sağolasın Veli abi, arada far yıkamayı çalıştır. :) Bir de 1 sene götürse kafi.
25 tl bu 4300k forza ampuller tanesi. Ucuz da geldi bana.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sağolasın Veli abi, arada far yıkamayı çalıştır. :) Bir de 1 sene götürse kafi.
25 tl bu 4300k forza ampuller tanesi. Ucuz da geldi bana.
Olsa çalıştırırdım illaki ama yok maalesef... :) Değişim zamanı çoktan geçmiş desene hocam...

Üst Alt