Mazda 3 BK (2003-09) Vuruntu Sensörü Problemi ve Çözümü

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
merhabalar, aracımın motor arıza ışığı yanıyor. Hata kodlarına baktırdığımda vuruntu sensörü arızası veriyor. Usta beyinde sıkıntı olabileceğini yada elektriksel arıza olabileceğini söyledi. Öncesinde vuruntu sensörünü değiştirelim sorun çözülmezse başka beyin deneriz dedi. İnternette bir kaç tane vuruntu sensörü var ama hangisi iş görür hangisini almalıyım bilmiyorum
Mesajının taşındığı bu Konuyu incelemekte fayda var.

* * *

Vuruntu sensörü hatasından, beyin arızası ihtimaline nasıl vardı usta merak ettim.

Prejtr

Sessiz
Araç Markası
2007 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi
Merhabalar
Mazda 3 2007 model benzinli aracım var. Motor ışığı yanıyor baktırdığımda vuruntu sensörü hatası veriyor.

400 lirayada vuruntu sensörü var 750 lirayada
Sizce 400 liralık alsak sıkıntı çıkar mı iki gün sonra yine mi arıca verir. Başına gelen oldu mu acaba?

Ekli dosyalar

• 29523AF5-9EDE-4F9E-8417-615C05F13222.png
    29523AF5-9EDE-4F9E-8417-615C05F13222.png
    380 KB · Görüntüleme: 11
  • C31062A2-9D4D-4B27-A0A2-657C15978478.png
    C31062A2-9D4D-4B27-A0A2-657C15978478.png
    232.4 KB · Görüntüleme: 10

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar
Mazda 3 2007 model benzinli aracım var. Motor ışığı yanıyor baktırdığımda vuruntu sensörü hatası veriyor.

400 lirayada vuruntu sensörü var 750 lirayada
Sizce 400 liralık alsak sıkıntı çıkar mı iki gün sonra yine mi arıca verir. Başına gelen oldu mu acaba?
Açtığın, yazdığın konu ve mesajları sonuçlandırman dileklerimle... Kolay gelsin.

Prejtr

Sessiz
Araç Markası
2007 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi
bu sorunlarla karışacanlar oldu mu acaba, araç her gün farklı bi arıza veriyor çıldıracağım artık

Ekli dosyalar

• EDE4F86D-2E72-441E-B847-4C6C31EA41D2.jpeg
    EDE4F86D-2E72-441E-B847-4C6C31EA41D2.jpeg
    167.9 KB · Görüntüleme: 28

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
bu sorunlarla karışacanlar oldu mu acaba, araç her gün farklı bi arıza veriyor çıldıracağım artık
Mazda Garaj referansı ile Bey otomotiv veya Rem otomotiv'e danışırsanız arıza tespitini doğru yaparak belirtilen arızalar için çözüm yolu başlamış olur.

Vuruntu sensörü, oksijen sensörü hataları veriyor aracınız.

Araç Markası
2004 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedan - Füme
Cümleten iyi akşamlar dilerim. Aracım Mazda 3 1.6 Dynamic paket. Lpg mevcut değil. Aracımı satılığa koydum ve 3 gün önce aracım motor ikaz ışığını sarı renkte yaktı ve bugün bir japon arabalarından anlayan ustaya götürdüm. Bilgisayara bağladı ve aracımda vuruntu sensörü arızası verdiği gördük. Yarın da aracıma 2 müşteri bakmaya gelecek. Total olarak masraf ne kadar tutar ve sizce hangi ustaya gitmeliyim? önerileriniz için şimdiden çok teşekkür edip tekrardan iyi akşamlar dilerim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cümleten iyi akşamlar dilerim. Aracım Mazda 3 1.6 Dynamic paket. Lpg mevcut değil. Aracımı satılığa koydum ve 3 gün önce aracım motor ikaz ışığını sarı renkte yaktı ve bugün bir japon arabalarından anlayan ustaya götürdüm. Bilgisayara bağladı ve aracımda vuruntu sensörü arızası verdiği gördük. Yarın da aracıma 2 müşteri bakmaya gelecek. Total olarak masraf ne kadar tutar ve sizce hangi ustaya gitmeliyim? önerileriniz için şimdiden çok teşekkür edip tekrardan iyi akşamlar dilerim.
İstanbul için Adem Usta'mı tavsiye ediyoruz. Fiyat için bir şey söylemenin zor olduğu dönemden geçiyoruz maalesef.

Araç Markası
2004 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedan - Füme
Teşekkür ederim çok sağ olun. Adem ustaya daha önce gittim ama yine de farklı ustalar var mı diye sormak istedim. İyi akşamlar.

Muygun

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Selamlar..

Mazda 3 2011 model vuruntu sensörünü şu an bulamamaktayım. Batman, Trabzon, Erzurum servisleri ortalama parça ücretini 5000₺ olarak iletti. Sipariş üzeri getirteceklerini ilettiler. Ankara'dan bir parçacının ilanını gördüm facebookdan oda 3000₺ dedi. Şimdi Rem Otoyu da arayacağım. Bir iki tanıdığa sorduğumda yürüyen aksamında sıkıntı yoksa değiştirme onu değişince daha farklı sorunlar ortaya çıkıyor gibi anlam veremedim bir cümle kurdular :rolleyes: tabi @ayd abimizin elinde var beklemedeyim satışa karar verirse hemen almayı :)
Kısaca sizin önerileriniz ve yönlendirmeleriniz nelerdir? Elinde olan da satmak isteyen (orijinal ürün olma şartı ile)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet Rem Oto elinde varmış emme manifoldu contası falanı filanı şuyu buyu işçilikle 8000₺ fiyat verdi.
Servis sadece parça ücreti 5000₺ verdi.
Şimdi Rem oto tercih edersem 1500 km yol yapmam gerekiyor git gel :) Yazdığım servisler daha yakın özellikle batman. Değer mi değmez mi tecrübeleriniz nedir acaba?

Son düzenleme:

Muygun

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
@kadir abi nedir bu işin çözümü :) Servisler ortalama sadece sensöre 5000₺ demekte ve hepsi sipariş ile getirtiyor. Yorumunu almak isterim abi. Bir facebook grubunda da 3000₺ dediler şimdi arada az değil 2000₺ var aklım karıştı kaldır. Kimisi de hiç değiştirme boş ver onu değiştirirsen değişecek daha bir sürü şey çıkar ortaya demekte :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@kadir abi nedir bu işin çözümü :) Servisler ortalama sadece sensöre 5000₺ demekte ve hepsi sipariş ile getirtiyor. Yorumunu almak isterim abi. Bir facebook grubunda da 3000₺ dediler şimdi arada az değil 2000₺ var aklım karıştı kaldır. Kimisi de hiç değiştirme boş ver onu değiştirirsen değişecek daha bir sürü şey çıkar ortaya demekte :)
Kutusuz bi satış var oralarda nedir bilemem bide kodu tutmayan bi satış var oralarda kablosu az kısaymış orjinalinden de ustalar onaylamışda sensör aynı sensörmüşte vs vs

Şaseni at özelden bakayım bi.

Muygun

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Atıyorum abi. Servislerin hepsi yok dedi zaten sipariş geçeriz 20 güne gelir diye. Piyasaya pek güvenemedim benim ustam direk abi bulamadım yan sanayi var onu da sana takmam istesen de yapmam dedi ama bir kaç yer var abi yaparız abi diyince servisi aradadım çevre illerde hepsi de sipariş ile 20 güne ancak gelir dediler. Hemen şasi numarası gönderiyorum abi.

Üst Alt