Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BK (2003-09) Vuruntu Sensörü Problemi

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında Muratt tarafından paylaşıldı.

1. Muratt

Muratt Sessiz

Mrb arkadslar,bu forumlar olmasa napardik?iyiki varsiniz yoksa subaplari degscektik az kaldi.neyse olaya gireym,2007 mdl lpg li 116 binde mazda 3 sahbym,bi ay once motr ariza isgm yandi ustaya gttm bakti vuruntu senseru yaziyr gazi baska yerdn al gecr ddi aldm yne yandi,baska usta subaplr ddi inanadm yaptrmadm çunku calsmasnda bi sknti yok gidisinde yok,bnde bekldm belki gecr diye ama gecmdi,en sn bugn özel servse gttm(samsnda yetkilisi yokta) baktilar inceldiler vuruntu sensörn arizli dedler,fiyata gelnce 277 sensor,manifoldun icndyms 4tane manifld contasi300,isclik250,toplam 830tl dedi,fiyati yksek bulnca yaptrmadm,sizce fiyat nasl,yaptrmasam bisy olrmu?simdidn tesekkrler

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Yaptırmazsan sorun başka arızalar verebilir bence... El mahkum gibi bir şey olmuş.

3. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Özel servis derken mazda dan anlayan biyer mi yoksa bütün araçlar a bakan bir yermi Amasya da da yok da yolumuz düşer se uğrarız

4. Muratt

Muratt Sessiz

Nissn honda mazda ozel servrlgi yapyor,mazdadn anlyor,kac usta dolastm hcbri sorunu cozmdi,ama yetkili servs fiyatna yapyolr,honda erbeyler adi

5. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Tesekkurler

6. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Geçmiş olsun, motor arızası sallamaya gelmez daha büyüyebilir.

Birde yazarken kelimeleri tam yazarsan iyi olur okumada zorluk yaratıyor.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

nilsu_, domestos ve infiniteblack bunu beğendi.
  7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu servisi daha önce duymuştum... Güven'in değindiği konu önemli, güzel dilimize sahip çıkmak için düzgün yazmak şart... :)

8. Muratt

Muratt Sessiz

Arkadslar yanimda çocuk aglarken o kadar yazabildim,bilgileri unutmadan yazayim diye paylaşayim dedim..

domestos bunu beğendi.
  9. Muratt

Muratt Sessiz

Vuruntu sensöru subap arizasindan dolayi bozulurmu acaba?bozuk sensöru degistirsem hallolurmu sorunun.

10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bunun cevabını ancak, teşhisi koyan servis verebilir... Zaten sorun bu değilse, sensör değişince de sıkıntı devam edeceği için net olarak belli olur...

11. Muratt

Muratt Sessiz

Servisin dediği,Ariza koduna göre aristirip baktim gerilimini ölçtüm sensörün arizali dedi,boşuna da para harcamak istemiyorum.başka ustaya sordum aklimı karıştırdı,subaplar bozmuştur yenisinide bozabilir dedi,arabamda da bi sıkıntı yok ne yapacağımı bilemedim

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Arabada sıkıntı yoksa zaten sorun yoktur, ama arıza kodu olarak sensör arızalı diyorsa da buna inanmaktan başka çare yok ki... Usta'ya söylersin o arıza ışığını söndürmeyi garanti ediyorsa öyle yaptırırsın... Aklıma gelen yöntem bu benim...

13. Muratt

Muratt Sessiz

Sensörden dolayi yanarsa sorumlu benim dedi servis,ya ara sıra tekleme yapıyodu ariza işigida yandigindan subaptan sandık arizayi.ama incelenince sensörden old.anlasildi,aklımı öteki usta kariştırdı
    İlginiz için tesekkurler domestos

domestos bunu beğendi.
  14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Kafanın karışması gayet normal, durumunu anlayabiliyorum... Bunu usta ile konuşup karar vermek gerekiyor... En kötü karar bile kararsızlıktan iyiymiş derler...

Kolay gelsin, gelişmeleri bekliyoruz...

15. Muratt

Muratt Sessiz

Bir müddet beklerim belki sakin kafayla karar vermek daha iyidir,gelişmelerden haber ederim sagolun tşk

16. Kırmızı Ruhum

Kırmızı Ruhum Yeni makinem

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı- Sedan
    Ayni sorun bizim aractada var siz naptiniz.merak ediyoruz

Forumda yanlis anlasilma olmasin.benim arac degil bir arkadasimizin araci..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Kasım 2016
  17. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Hay Allah Cem Yılmaz'ın "Bir arkadaşımın sıkıntısı" espirisi geldi aklıma :D

18. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sorun oluşur ve araç sahibi tutuşur ve hemen Google a veya arama motoruna derdini yazar, araba mazda olduğu için zaten iki değişik forum karşısına çıkar.

Apar topar üye olunur, hızlı üye onaylayan ve genel anlamda çok hızlı olan foruma yani mazdagaraj a sorun yazılır. İlk ip uçları veya kesin teşhis öğrenilir ve bilgi veririm diyerek gidilir, ertesi günü sorun çözülür.

Ondan sonra ne dert kalır ne tasa, açtığı konu ve bu konudan başka faydalanabilecek kişilerin de olacağı aklının ucundan bile geçmez...

Forum kültürünü ve ortamını bu şekilde algılayan ve kullananlar da var maalesef. :(

Oğuzhan, universitely76 ve ezmocesteri bunu beğendi.
  19. Kırmızı Ruhum

Kırmızı Ruhum Yeni makinem

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı- Sedan
    Malesef tam bizede faydası olacak dedim adam gecen yildan beri olmadigini gördüm umidim azaldi tabii.baştan sona haklisiniz..

domestos bunu beğendi.
  20. universitely76

universitely76 Katılımcı

Araç Markası:
    2009 Mazda 3 Touring
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan - Gri Şimşek
    Abi bu çekik gözlüler tamam hoş güzel, en az sorun çıkaran arabalar yapmışlar ama hiç sorun çıkarmaz demiyorlar.. Demekki foruma gel sor gitçilerin yine gelecekleri bir mekan forumlar..
    Kıssadan hisse: tilki istese de istemese de dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına gelecektir :)

domestos ve Kırmızı Ruhum bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş