Mazda 3 BK (2003-09) Süspansiyon ve Sarsıntı

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar, mazdalarda genel olarak böyle mi yoksa sadce benim araçta mı böyle. Küçük çaplı çukurlarda bile sarsıntıyı hissediyorum. Kötü yollarda ise bildiğiniz sallanıyoruz. Mazdaların süspansiyonlarının sert olduğunu "güvenlik amaçlı" biliyorum. Ama diyorum yine de? Bazı yollarda artık 60 la gider oldum (Hanım hamile) :D :(

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sarsıntı diye bir şey olmaz, süspansiyon sertliği başka sarsıntı başka anladığım sarsıntıysa

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Yaylar sertlige neden oluyor diye biliyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Süspansiyon sertliği Mazda nın zaten genlerinde var, amortisörleri değişmen lazım ki hiç gerek yok bence, hem masraf hem de yol tutuş zayıflar.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Süspansiyon sertliği Mazda nın zaten genlerinde var, amortisörleri değişmen lazım ki hiç gerek yok bence, hem masraf hem de yol tutuş zayıflar.
O zaman tek seçenek kaliyor 60 a devam. Bizim sulakyurt un yolları berbat maalesef

Telefondan takiliyorum.

ersinnsahin

Sessiz
Aracımı ilk aldığımda ben de aynı dertten muzdariptim. Sonra baktım ki genellikle japon otolar bu durumda yani karakteristik. Bende lastikleri daha yumuşak lastiklerle değiştirdim. Konfor çok farketti. Eskiler Conti - Bridgestone, şuankiler pirelli. Aslında Nokian alacaktım bulamayınca pirelliye yöneldim. Eski lasriklere göre çok daha konforlu fakat virajlarda hızı biraz düşmek gerekiyor. Birazdan kastım 80 le girdiğim yere 70-75 le girmem gerekebiliyor.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Amortisör gazlı ise sert olması normal. Eğer yağlı ise daha fazla yumuşamaz zaten. Benimkide taş düşürtür cinsten ama onu takmıyorum yalıtım problemi varken

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aydın yollarında böyle bir şey yaşamadım ya da ben sorun etmiyorum... Hyundai'yi bile sineye çektiysem gerisi bana pamuk yumuşaklığıdır...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Valla validenin memleket bildiğin mahrumiyet bölgesi. Buradan bolca selamlar o zaman

Telefondan takiliyorum.
Hic gitmedim o yüzden ne var ne cok bilmiyorum..Onlar arada gidip geliyorlar akrabalara..bizden de selamlar..

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Aracımı ilk aldığımda ben de aynı dertten muzdariptim. Sonra baktım ki genellikle japon otolar bu durumda yani karakteristik. Bende lastikleri daha yumuşak lastiklerle değiştirdim. Konfor çok farketti. Eskiler Conti - Bridgestone, şuankiler pirelli. Aslında Nokian alacaktım bulamayınca pirelliye yöneldim. Eski lasriklere göre çok daha konforlu fakat virajlarda hızı biraz düşmek gerekiyor. Birazdan kastım 80 le girdiğim yere 70-75 le girmem gerekebiliyor.
Ben alistim fakat eşim alışamadı. Sikayetleniyor arada. Kışlık petlas snowmaster var. Mevsimlik continental var. Lastikler iyi durumda

Telefondan takiliyorum.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Amortisör gazlı ise sert olması normal. Eğer yağlı ise daha fazla yumuşamaz zaten. Benimkide taş düşürtür cinsten ama onu takmıyorum yalıtım problemi varken
Gazlı veya yağlı olduğunu nasıl anlatım. 2006 1.6 dynamic mazda 3. Bende tas var zaten isime gelir. Hatta iki hafta önce düşürdüm bile

Telefondan takiliyorum.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Aydın yollarında böyle bir şey yaşamadım ya da ben sorun etmiyorum... Hyundai'yi bile sineye çektiysem gerisi bana pamuk yumuşaklığıdır...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
Aydının yollari güzel diye biliyorum. Daha önceden gelmiştim. Koltuk ayarlari ile durum biraz olsun yumusatilabilir mi veli?

Telefondan takiliyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aydının yollari güzel diye biliyorum. Daha önceden gelmiştim. Koltuk ayarlari ile durum biraz olsun yumusatilabilir mi veli?

Telefondan takiliyorum.

Arnavut kaldırım taşlı yollar ve sokak girişlerinde bolca engebeler...

Sorun etmediğim için kafamı da neyle yumuşatılır diye yormadım hiç...

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Ben yayan dolasmistim :D bu tapatalk ta Beğen tuşu yok mu

Telefondan takiliyorum.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
arka Z rotları ve arka amortısor takozlarını kontrol ettır...ben kac aydır bu ıkı hususta mastır yapıyorum...saygılar :jedi:

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Erzincan merkeze gelinde görün. Yoldaki çukurlardanmı, kanalizasyon kapaklarındanmı, neyden kaçacağınızı şaşırıyor her düşüşte günahkar oluyorsunuz :(

Üst Alt