Mazda 3 BK (2003-09) Rölantide Titreme - Stop Etme - Subap Sorunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mesajın ilgili konuya taşınmıştır hocam, Elazığ da yetkili servis var ve fiyat olarak biraz yüksek çıkar, Kayseri de ise aşağıdaki linklerde tavsiye edilen yerler var araştırabilirsin... Sübap sorunu; işin mantığını anlayan ortalama bir usta tarafından da yapılabiliyor. Geçmiş olsun kolay gelsin. :)

Mazda Usta Tavsiyeleri

Kayseri'de Mazda Servis Usta Önerisi

Burakalici

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 - 2007
Araç Renk ve Tip
Mavi-Mor-Turkuaz-Hb
Lpg ye dayanıklı bazılarınında çelik subap dediği. Bir marka varmı aracın subapı değişcek kendim almak istiyorum. Kısaca lpg ye dayanklı en iyi subap markası nedir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Lpg ye dayanıklı bazılarınında çelik subap dediği. Bir marka varmı aracın subapı değişcek kendim almak istiyorum. Kısaca lpg ye dayanklı en iyi subap markası nedir?

Bazılarının çelik olarak nitelediği subap türü yok maalesef, yine aynı sübaplar montaj yapılıyor. Bir kez sübaplar değişince ömürlük olmuyor, tekrarlama ihtimali var.

Magnezyum Supap ve Doğru Bilinen Yanlışlar

Yukarıdaki linki ve içinde bulunduğun konuyu inceleyebilirsin.

44KV444M3

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Tıtanıum Gri Sedan
arkadaşlar benim guzu 2006 mazda 3 aracı boşa aldığımda devir saati 1000 ile 1700 arasında gidip geliyor. sorun neden kaynaklanabilir boğaz kelebeğini temizlettim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
arkadaşlar benim guzu 2006 mazda 3 aracı boşa aldığımda devir saati 1000 ile 1700 arasında gidip geliyor. sorun neden kaynaklanabilir boğaz kelebeğini temizlettim.
Benzinde 20-30 km kullanınca düzelmesi gerekiyor. Ayrıca soğutma sisteminde hava varsa da olabilir bu sorun.

AYDOGANT

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Merhabalar,
Bugün üye oldum foruma. konu başlığından da anlaşıldığı üzere benimde yormak istemediğim ancak sanki arıza bu olacakmış hissi veren bir durum söz konusu aracımda.
Yaklaşık 2-3 aydır aracım ısınıp 1000 devir altı rölantiye girdiğinde 5-10 saniye de bir kabin içerisinde hafif sallantılar oluşuyor. Bu sallantı bazen olmuyor yada ben tam hissetmiyorum fakat bu titreme hafif de olsa var.Aracımda lpg var ve 238.000 km de. Araç ile ilgili bakımların hepsini yaptırdım motor kulakları , kelebek temizliği dahil fakat titreme konusunda ustam tam bir cevap veremedi supap veya bobin olabilir dedi sadece. Bu şekilde bin titreme artarsa o zaman bakarız dedi ancak bu şekilde binmek ilerisi için sıkıntı yaratabilir diyede düşünüyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

FKorkmaz

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Merhabalar,
Bugün üye oldum foruma. konu başlığından da anlaşıldığı üzere benimde yormak istemediğim ancak sanki arıza bu olacakmış hissi veren bir durum söz konusu aracımda.
Yaklaşık 2-3 aydır aracım ısınıp 1000 devir altı rölantiye girdiğinde 5-10 saniye de bir kabin içerisinde hafif sallantılar oluşuyor. Bu sallantı bazen olmuyor yada ben tam hissetmiyorum fakat bu titreme hafif de olsa var.Aracımda lpg var ve 238.000 km de. Araç ile ilgili bakımların hepsini yaptırdım motor kulakları , kelebek temizliği dahil fakat titreme konusunda ustam tam bir cevap veremedi supap veya bobin olabilir dedi sadece. Bu şekilde bin titreme artarsa o zaman bakarız dedi ancak bu şekilde binmek ilerisi için sıkıntı yaratabilir diyede düşünüyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Subap kaynaklıdır. Zamanla yakıt tüketiminizin arttığını da fark edersiniz.
Emin olmak için kompression testi yaptırın.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Merhabalar,

sabah ilk calıştığında titreme var mı , lambalarda bekler iken ayağın frende iken titremeyi hissetiriyor mu , cekişte düşüklük bayılma fln var ise %100 siboplardandır ,

AYDOGANT

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
sabah ilk calıştığında titreme var mı , lambalarda bekler iken ayağın frende iken titremeyi hissetiriyor mu , cekişte düşüklük bayılma fln var ise %100 siboplardandır ,
Sabah çalıştırdığımda devir yüksek olduğundan titreme olmuyor, sonra motor ısınıp rolanti dipteyken 5-10 san.ye arayla sarsıyor tabi şiddetli değil bu ışıklarda dururken de aynı. Çekiş olarak yokuşlarda belli bir süre sonra araba gaz dipteyken bayılmaya başlıyor gerçi arabam 238.000 km normal olabilir mi bilemiyorum açıkcası.

Bu titremenin devamlı mı olması gerekir yoksa arada bir olması da supap kaynaklı olduğunu gösterir mi ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sübap kaynaklı ise, hafif olarak başlar ve zamanla artar. Arıza ışığı yakar. Sübap mı, bobin mi, lpg mi olduğunun teşhisi yazmış olduğun diğer konu içinde mevcut.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Arkadaslar ,mazda 3 2009 sonrasi alma arefesindeyiz bunla ilgili bir ilan da actim.alacagimiz arac buyuk ihtimal lpg li olacak subap sorunu olan arac nasil anlasilir ?
Arabanın çekişi düşüktür..yakıt sarfiyatı fazladr..rölanti devri düzensizdir.hızlanmalarda kesik ve gaz yememe meydana gelir.

Üst Alt