Mazda 3 BK (2003-09) Radyo CD Çalar Arızası

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Arkadaşlar bugün durduk yerde radyodan hiç bi şekilde ses gelmiyor görüntü ve frekanslar görünüyor ama ses yok CD ye de geçmiyor
Birde normal de o düğmelere basarken dit diye ses gelirdi ya o da kesilmiş
Ne olabilir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yol bilgisayar verileri görülüyor mu? Saat çalışıyor mu? Bu sorulara cevabın evetse, Müzik sisteminde sorun var demektir, sorulara cevap hayır ise; sistemin ana kumanda beyni ile sorun var demektir.

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Evet abi yol bilgisayarı verileri sıcaklık derece göstergesi ve saat görünüyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet abi yol bilgisayarı verileri sıcaklık derece göstergesi ve saat görünüyor
Sorun Müzik Sistemi ile ilgili, buraya yoğunlaşmak gerekir... İyi bir elektronikçiye gösterebilirsin, akü kutup başını sökerek sistemi sıfırlamayı deneyebilirsin ama camların otomatik ayarı da sıfırlanacaktır bunu göz önünde bulundur. Kitapçıkta ve forumda tekrar kodlaması var.

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Sorun Müzik Sistemi ile ilgili, buraya yoğunlaşmak gerekir... İyi bir elektronikçiye gösterebilirsin, akü kutup başını sökerek sistemi sıfırlamayı deneyebilirsin ama camların otomatik ayarı da sıfırlanacaktır bunu göz önünde bulundur. Kitapçıkta ve forumda tekrar kodlaması var.
Camların ayarının sıfır lanmasi ne abi,kodlama konusu nerde sana zahmet linki

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Camların ayarının sıfır lanmasi ne abi,kodlama konusu nerde sana zahmet linki
Akü kutup başı çıkarıldığında veya akü bittiğinde camların otomatik ayarı sıfırlanır, kullanım kitapçığında tekrar ayarlanması mevcut. Forumda var demişim ama biraz önce baktım konu olarak yok fakat bir yerlerde yazdığımı hatırlıyorum...

Her kapı için cam açma düğmesini kendi kapısından camı aşağıya indiriyorsun, sonra kapatıyorsun ve cam kapanınca düğmeyi 1-2 saniye bırakmıyorsun tık diye bir ses geliyor ve ayarlanmış oluyor.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Bence sizin teyibin arka soketi gevşek. Ya da hoparlör kablolarınızdan biri aracın şasesine temas ediyor.

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Bence sizin teyibin arka soketi gevşek. Ya da hoparlör kablolarınızdan biri aracın şasesine temas ediyor.
Arada da müzik çalarken arka hoparlörden took diye ses gelip ses tamamen gidiyor arabayı stop edip tekrar calistirinca yeniden çalmaya devam edyordu

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Akü kutup başı çıkarıldığında veya akü bittiğinde camların otomatik ayarı sıfırlanır, kullanım kitapçığında tekrar ayarlanması mevcut. Forumda var demişim ama biraz önce baktım konu olarak yok fakat bir yerlerde yazdığımı hatırlıyorum...

Her kapı için cam açma düğmesini kendi kapısından camı aşağıya indiriyorsun, sonra kapatıyorsun ve cam kapanınca düğmeyi 1-2 saniye bırakmıyorsun tık diye bir ses geliyor ve ayarlanmış oluyor.
abi bu sabah arabayı çalıştırınca müzik yine çalmaya başladı nasıl sevindim :) 2 gündür yoktu bugun geri geldi...Anlamadım bu işi...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
BK kasa tecrübem yok ama o da ona benzerdir muhtemelen, tecrübeliler bilgi vercektir. BL de göğüsü çizmeyecek plastik aletlerle kalorifer havalandırmasını sökünce gerisi geliyordu hemen

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
abi ilk video çok iyi ama cesaret edemem :) ha en azından sorun devam ederse ve elektronikçiye gidersem videoyu gösteriz gerekirse yanlış bi şey yapmasın.... teşekkürler.....

Mazda 3 2006

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
arkadaşlar merhaba,

bu konuya ek olarak;

benim araçtaki radyo frekansları tek haneleri gösteriyor yalnızca (örn; 99.3 - 99.5 gibi) 99.4 yok direk tek hanelere geçiş yapıyor. kurcaladım araştırdım ama bulamadım. var mı bilen? yada tavsiye verebilecek.

ayrıca cd de yüklemiyor. youtubede gördüğüm bi cd yükleme videosu denedim ama olmadı. orj olmama gibi bir durumu var mı?

(gerçi yakın zamanda geri görüşlü güzel bi double teyp alayım diyorum ama yine de merak ettim)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
arkadaşlar merhaba,

bu konuya ek olarak;

benim araçtaki radyo frekansları tek haneleri gösteriyor yalnızca (örn; 99.3 - 99.5 gibi) 99.4 yok direk tek hanelere geçiş yapıyor. kurcaladım araştırdım ama bulamadım. var mı bilen? yada tavsiye verebilecek.

ayrıca cd de yüklemiyor. youtubede gördüğüm bi cd yükleme videosu denedim ama olmadı. orj olmama gibi bir durumu var mı?

(gerçi yakın zamanda geri görüşlü güzel bi double teyp alayım diyorum ama yine de merak ettim)

Mazda 3 BK (2003-09) Check CD Sorunu

Böyle bir konu işine yarayabilir. Frekans konusunda daha önce böyle bir şey okumuştum ama nerede olduğunu bulamadım. :)

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Yol bilgisayar verileri görülüyor mu? Saat çalışıyor mu? Bu sorulara cevabın evetse, Müzik sisteminde sorun var demektir, sorulara cevap hayır ise; sistemin ana kumanda beyni ile sorun var demektir.
Uzun zamandan beri aracımın radio/cd si arızalı ses çıkışı yok.CD moduna hiç geçmiyor, bazen de on/off düğmesi bile çalışmıyor.Bu gün işyerimden bir arkadaşım ile teybi söktük.CD kısmını cihazdan ayırdık soketleri bağladık yine çalışmadı.Daha sonra cihaza bluetooth modül de ekledik ve cihaz kendiliğinden çalıştı bu arada dış kasa sökülmüş durumdaydı.Cihazı CD siz olarak tekrar toplayıp yerine oturtmadan test ettik çok güzel çalıştı.Bir süre kullandık uzun zamandan beri bozuk olduğu için hoşumuza gittik.Sonra aniden ses kesildi ve cihaz aptallaştı.Düğmeler kontrol etmemeye başladı. Bu noktada sizin ''ana kumanda beyni ile sorun var demektir ''sözünüz dikkatimi çekti.Grupta bu konuda tecrübesi/bilgisi/önerisi olan üyemiz var mıdır?Teşekkür eder iyi akşamlar dilerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bugün durduk yerde radyodan hiç bi şekilde ses gelmiyor görüntü ve frekanslar görünüyor ama ses yok CD ye de geçmiyor
Birde normal de o düğmelere basarken dit diye ses gelirdi ya o da kesilmiş
Ne olabilir
Arıza başlangıcı belirtileri aynen bu şekilde.Bu arada bir keresinde cihaz kendiliğinden çalışmıştı ve bir süre sonra tekrar bozulmuştu.

Ekli dosyalar

• e661bccf-87bf-4ae4-9fbb-8ed44d057bed.JPG
    e661bccf-87bf-4ae4-9fbb-8ed44d057bed.JPG
    156.9 KB · Görüntüleme: 28
  • 0d7ceaab-12ed-434d-99b7-a92b5f71ec33.JPG
    0d7ceaab-12ed-434d-99b7-a92b5f71ec33.JPG
    155.5 KB · Görüntüleme: 28
  • 6eaf0563-fee7-4c7c-bfbf-840e3d92c15f.JPG
    6eaf0563-fee7-4c7c-bfbf-840e3d92c15f.JPG
    201.5 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Üst Alt