Mazda 3 BK (2003-09) Otomatik Şanzımandan Gelen Ses

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar aracım 2006 otomatik mazda3.aracı ilk çalıştırdığımda 2 vitese gectikten sonra yay atma veya tak diye tabir edebilecem bir ses geliyor bunu sadece motor sogukken yapiyor seyir halinde bir daha yapmiyor.sorun ne olabilir.yardimlariniz için şimdiden teşekürler.
O bahsedilen tızzz sesine benzer bir ses 1 den 2 ye geçerken duyuluyor benim araçta(2006 at). Hatta gaz pedalında da azcık vurma şeklinde ayak ile de hissettiriyor... sorun aynı kapsamda değerlendirilebilir mi?? (Erenköy demiyorsa sorun yok:)) kapsamında). Yoksa benim için sorun mu? Önerileriniz????

Allah (C.C.)'ın Dediği Olur...!!!

DSC nin devreye girme sesi o. Normal yani. Şanzımanla ilgisi yok.

Konunun ilk sayfasından itibaren okumanızı tavsiye ederim, sağlam bilgiler ve kakara kikiri var. :utan:

aktepe53

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bendede var yay atma gibi pedaldada hissediliyor servise gosterdim gaz kelebegimi oyle bisey demisti onemsizmis onun icin tam hatirlamiyorum

sarpworks

Katılımcı
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
Motor yağını bugün değiştirirken ustaya bide şanzıman yağını kontrol ettirdim , seviyesi iyi ama yağın durumu çok hoşuma gitmedi değiştirsen iyi olur dedi.Filtresi,temizliği,yağı falan ne kadara mal olur bu iş

Aracin basinda duramayacaksan yani yapilan islemi goremeyeceksen; filtre degisimine girme.

Yag degisiminde ise, yagi yetkili servisten temin et. 3 kurus fazla olsun, kafan rahat olsun.

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Aynı ses bende de oluyor. ilk hareketlenme anında gaz pedalında o sesi hissediyorum. Enteresan bir durum.

serhendi

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Selamlar herkese benim de 2004 otomatik aracımda aracı ilk çalıştırdığımda aynı burada arkaşların anlattığı gibi böyle tık diye bir ses geliyor ve gaz pedalında hissediyorum o tık sesi gelince bir şey değiyor gibi oluyor ayağıma . Herkes yazmış böyle bir şey yaşadığını ama bir sorun teşkil ediyor mu onu yazmamış nedir acaba bu işin hikmeti ?
Daha önce hissetmiyordum bunu neden şimdi oldu onu da anlamadım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Selamlar herkese benim de 2004 otomatik aracımda aracı ilk çalıştırdığımda aynı burada arkaşların anlattığı gibi böyle tık diye bir ses geliyor ve gaz pedalında hissediyorum o tık sesi gelince bir şey değiyor gibi oluyor ayağıma . Herkes yazmış böyle bir şey yaşadığını ama bir sorun teşkil ediyor mu onu yazmamış nedir acaba bu işin hikmeti ?
Daha önce hissetmiyordum bunu neden şimdi oldu onu da anlamadım.
Konunun ilk sayfasından itibaren okumanızı tavsiye ederim, sağlam bilgiler ve kakara kikiri var. :utan:
Ayrıca; Sorun olmadığı bilgisi de mevcut... :harika:

Üst Alt