Mazda 3 BK (2003-09) Oksijen Sensörü Sorunu

Holyhawk

Sessiz
Değerli abilerim ve kardeşilerim
2005 model mazda 3 aracımın oksijen sensörleri arıza yaptı ve sürekli arıza lambası yanıyor.
Parçanın servis fiyatı tanesi 550tl ikisi için 1100tl fiyat verildi.
Bu parçayı daha uygun bir fiyata nereden bulup temin edebilirim.
Şimdiden vereceğiniz destek için çok teşekkür ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Değerli abilerim ve kardeşilerim
2005 model mazda 3 aracımın oksijen sensörleri arıza yaptı ve sürekli arıza lambası yanıyor.
Parçanın servis fiyatı tanesi 550tl ikisi için 1100tl fiyat verildi.
Bu parçayı daha uygun bir fiyata nereden bulup temin edebilirim.
Şimdiden vereceğiniz destek için çok teşekkür ederim.

Genelde band 1 arıza yapar neden ikisi bir degişiyor ikisidemi arızalı birde bu parçayı orj harici ünüversal bir malzeme sakın kullanmayın sensör soketindeki kabloların şase uçları farklı olur ise af yok direk beyini yakarsınız dikkat edin ..

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bence ikisi birden arızalı değildir, hatta sensörler test edilmeyip arıza koduna göre karar verildiyse ikisi de arızalı olmayabilir. Araç zengin fakir karışımına düşmüş olabilir. Sensör almak için acele etmeyin 1-2 gün benzinde binin sonra duruma tekrar bakın. Bir de 2.sensör temizlenip denenebilir,ben temizledim düzeldi.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Genelde band 1 arıza yapar neden ikisi bir degişiyor ikisidemi arızalı birde bu parçayı orj harici ünüversal bir malzeme sakın kullanmayın sensör soketindeki kabloların şase uçları farklı olur ise af yok direk beyini yakarsınız dikkat edin ..

Katılıyorum sana Adem abi

Hanbey15

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba arkadaşlar...Benimde oksijen sensörü arızalı durumda.4 aydır bölyle kullanıyorum..Araça ne gibi zararları var acaba.çekişi ve yakışı etkilermi? Bu arada Adem Usta formdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine bakım için sana gelecekdim.Ama malum hava şartları be ist.dışında olmam sebebi ile gelemedim..Gelmeden tel.açarak bilgi verecem.iyi çalışmalar.

sahinerden

Katılımcı
Araç Markası
2006- Mazda 3 AT
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Merhaba arkadaşlar...Benimde oksijen sensörü arızalı durumda.4 aydır bölyle kullanıyorum..Araça ne gibi zararları var acaba.çekişi ve yakışı etkilermi? Bu arada Adem Usta formdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine bakım için sana gelecekdim.Ama malum hava şartları be ist.dışında olmam sebebi ile gelemedim..Gelmeden tel.açarak bilgi verecem.iyi çalışmalar.

Hocam benimde oksijen sensörüm arızalanmıştı yakıtı etkiliyor ben başka bir etkisini göremedim zaten o halde fazla kullanmadan yetkili serviste değiştirmiştim.

badilcan

Katılımcı

Benimde oksijen sensörü geçen hafta orjinali ile değişti .
Ne yakıtta nede çekişte herhangi bir etkisi olmadı diyebilirim .

gokhantalas

Sessiz
Araç Markası
2007 Mazda 3 Sport Dyn
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı - Hb
2007 mazda 3 sport dynamic Mazda 3 BK (2003-09) P0031 Arıza Kodu verdi.araç benzinli.sonuç olarak oksijen sensörü1 hatasını sürekli almaktayız.parçayı aldığımız orjinal olarak hangi markayı almalıyız...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
2007 mazda 3 sport dynamic Mazda 3 BK (2003-09) P0031 Arıza Kodu verdi.araç benzinli.sonuç olarak oksijen sensörü1 hatasını sürekli almaktayız.parçayı aldığımız orjinal olarak hangi markayı almalıyız...
Orijinal marka servis ürünüdür üzerinden okumak lazım tabi yazıyorsa. Bosch gibi markalarda oem üründür orijinal olarak kullanılabilir.

gokhantalas

Sessiz
Araç Markası
2007 Mazda 3 Sport Dyn
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı - Hb
Teşekkür ederimmmm....550 tl oldugunu ben söylemedim.normal parçacı vasıtasıyla fiyat aldığımda 380+ kdv hollanda dan 1 haftada gelir dediler.internet aracılıyla Yaren Otomarket ten ngk marka sensörü 325 tl ye alıp 20tl ye normal bir ustaya taktırdık.piyasada japon markası olarak denso ve ngk var sadece araştırdığıma göre.Ayrıca sensör bozuk şekilde 400 km kadar şehiriçi kullandım aracı.yakıt olarak 8.1 gösterdi hep..kendi hesaplama göre de şehir içi benzinde 45 kuruştu sonuç olarak sensorün bozuk olması bence yakıta çok etki etmedi ama 1. ve 2. viteste performansta düşüklük gözlemledim.Parça değişince performance 1 tık arttı diyebilirim.

Son düzenleme:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Teşekkür ederimmmm....550 tl oldugunu ben söylemedim.normal parçacı vasıtasıyla fiyat aldığımda 380+ kdv hollanda dan 1 haftada gelir dediler.internet aracılıyla Yaren Otomarket ten ngk marka sensörü 325 tl ye alıp 20tl ye normal bir ustaya taktırdık.piyasada japon markası olarak denso ve ngk var sadece araştırdığıma göre.Ayrıca sensör bozuk şekilde 400 km kadar şehiriçi kullandım aracı.yakıt olarak 8.1 gösterdi hep..kendi hesaplama göre de şehir içi benzinde 45 kuruştu sonuç olarak sensorün bozuk olması bence yakıta çok etki etmedi ama 1. ve 2. viteste performansta düşüklük gözlemledim.Parça değişince performance 1 tık arttı diyebilirim.
Kusura bakma hocam konu ya ilk mesaj yazan arkadaşın dediği ile karıştırdım.

Orhan5334

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
Aracım 2004 model M3 bk kasa arızası ise bank 1 sensör 2 gösteriyor. Aliexpresten bu ürünü sipariş etmeyi düşündüm ama yorumları okuyunca vazgeçtim diyebilirim. Herhangi bir numarası, kodu vs. var mı bu sensörler de ? neye göre sipariş etmemiz gerekiyor?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ürün açıklamasında hangi araçlara uygun olduğu yazıyor. Oradan teyit edebilirsin.

Üst Alt