Mazda 3 BK (2003-09) Motora Bağlanan Benzin Hortum Sorunu

askerasker85

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Siyah - BRC Lpg'li
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi motor girişine bağlanan benzin hortumu bir yıl içerisinde 4 defa yerinden çıktı. Sanayiye her götürüşümde hortumunun başındaki kelepçeyi değiştirip , yeni hortum takıp tekrar bağlıyorlar fakat yine çıkıyor. 2 farklı ustaya götürmeme rağmen sorunu çözemediler.

Foto koy derseniz koyayım , fakat daha önce başına bu tip olay gelen var mı ve çözümü nedir acaba?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk defa duyuyorum... Allah korusun önemli bir nokta.

Tepetaklak üzerinden, Facit ile gönderildi !! :p

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Pompada fazla basinc olabilirmi acaba ?

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

askerasker85

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Siyah - BRC Lpg'li
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hortum giriş yeri mi sıkıntılı acaba
Hortum giriş yerinde herhangi bir büzülme , erime vs. yok zaten olsa ustalar söylerdi ve bende gördüm. Çift kelepçe ile hortum yerine bağlı ayrıca.
Yazın depoda benzinin az olmasından dolayı ve ege de 40 üzeri sıcaklıklar seyretmesinden ötürü böyle bir durumun yaşanmış olabileceği komik bir şekilde söylenmişti bana.
Benzini genellikle shellden alırdım fakat en son lukoilden aldım acaba benzinden dolayı mı bi sıkıntı var çözemedim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hortum giriş yerinde herhangi bir büzülme , erime vs. yok zaten olsa ustalar söylerdi ve bende gördüm. Çift kelepçe ile hortum yerine bağlı ayrıca.
Yazın depoda benzinin az olmasından dolayı ve ege de 40 üzeri sıcaklıklar seyretmesinden ötürü böyle bir durumun yaşanmış olabileceği komik bir şekilde söylenmişti bana.
Benzini genellikle shellden alırdım fakat en son lukoilden aldım acaba benzinden dolayı mı bi sıkıntı var çözemedim.
Her iki mazeret de maalesef geçerli değil... Ege bölgesindeki Gören Oto ile sık sık görüşürüz ve böyle kronik bir sorundan hiç bahsedilmedi, yani Ege bölgesi ve sıcaklık hikaye ki; bende Aydın da yaşıyorum araç derecesinin 46'yı gösterdiğini gördüm... Yakıt ile de ilgisi yok...

Hortumu takarken; takılacak yeri iyice kurulayın ve sıvı yapıştırıcı içeren macun ile takmayı deneyin belki faydası olabilir diye düşündüm... :)

askerasker85

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Siyah - BRC Lpg'li
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Her iki mazeret de maalesef geçerli değil... Ege bölgesindeki Gören Oto ile sık sık görüşürüz ve böyle kronik bir sorundan hiç bahsedilmedi, yani Ege bölgesi ve sıcaklık hikaye ki; bende Aydın da yaşıyorum araç derecesinin 46'yı gösterdiğini gördüm... Yakıt ile de ilgisi yok...

Hortumu takarken; takılacak yeri iyice kurulayın ve sıvı yapıştırıcı içeren macun ile takmayı deneyin belki faydası olabilir diye düşündüm... :)

İlk hortum değişiminde yerinden sıyırmıştı , sonradan 2 kelepçe yapınca 2-3 ay sonra hortumu yarıldı bu seferde. Çözüm pek macun ile yapıştırma ile alakalı değil...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk hortum değişiminde yerinden sıyırmıştı , sonradan 2 kelepçe yapınca 2-3 ay sonra hortumu yarıldı bu seferde. Çözüm pek macun ile yapıştırma ile alakalı değil...
O zaman sorun basınçla ilgili diyebiliriz... Yakıt pompası sorunu olabilir diyorum...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yakıtla alakası yok bu durumun. Basınç kontrolü yapın, o kısımda da sorun yoksa eğer ilgili bir ustaya hortum giriş yerinin uc kısmına ilgili bir aletle minik kanal oluşturmasını rica edin, bu sayede hortum orayı ısırır ve tutunmasını sağlar.

Üst Alt