Mazda 3 BK (2003-09) Motor Arıza Lambası Yanıp Sönüyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
arkadaşlar açmış olduğum konu ile bir gelişme var.sürekli opetten gaz alıyorum ve motor arıza lambası sabahları yanıp sönüyor sonra sabir yanmaya başladı.shell den denedim aynı durum.4 gün önce bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine tüp bittiginde aygaz bayiinden aldım ve aldıktan 10km cirında motor ikaz lambası söndü.4 gündür sabahlarıda sorun yok.şimdilik sorun kalmadı bakalım.masrafsız kurtuldum sanrıım

Geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler... Fakat bu durum inşallah kalıcı olur... :)

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Geçmiş olsun, evet LPG markası çok fark eder, aygaz otogaz katkılı olduğu için tüm servis ve ustalar muhakkak 2-3 depoda bir katkısız otogaz alınmasını önerir... öte yandan Mazda 3 lerdeki lpg uyumsuzluğu 40 binli km.lerden itibaren kendini göstermeye başlayabilir. Ortalama 50000 kmlerde subablarda sorun çıkartma olasılığının var olduğunu çokça duydum/okudum. Ancak o zamana kadar ki geçen sürede çıkacak sorunu (genelde 1000-1500TL arası) rahatlıkla amorti ettiği yine konuşulanlar arasında yer alıyor...

akif can

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 (2010) Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Geçmiş olsun,bende arabayı ilk aldığımda arıza ışığı yanıyordu sürekli.Düzenli olarak opetten almaya başladım ışık söndü,her arabanın huyu farklı heraldi :) Shell bulursam oradan da alırım.
Opetteki katkı hakkında fikrim yok benim,ama ara ara benzinde sürüyorum.

Mahmut Orhan

Sessiz
Eğer motor arıza lambası tüpte sönüyorsa bence kafana takma. Niçin yandığını bilmiyorum ama sıkıntı yaratmicanı biliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

eerkanyil

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
S.Kırmızı-Hb-At
merhabalar arkadaşlar aynı sorun bugün sabah başıma geldiği için hemen bir araştırayım dedim sabah marşa bastığımda araba değişik bir çalışma ve titreme oluştuğu dünde aynı olmuştu ama vitesi P den D ye alınca düzelmişti araba 130 bine yaklaşmakta ve lpg hiç takılmadı ayrıca 100bin bakımını ve bütün bakımlarını yetkili servisde yaptırmıştım hatta bakımdan sonraki sabah da böle bir tekleme olmuştu ertesi gün gittiğimde antifriz yeni koyduklarını ondan kaynaklı olabileceğini sölemişlerde arasıra sonralarıda karşılaştım ama hemen geçiyordu antalya yaşıyorum soğuktan felan dicem ama arabayı öğlen 2 de çalıştırdım yani ne yapmalıyım sizce ?

atsızbey

Katılımcı
Araç Markası
98 Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar merhaba oncelikle ZAFER Bayraminizi kutlarım.Şu anda Bursa'da hasta ziyaretindeyim ve bu akşam yola çıktım Karabük'e dönmek üzere.2007 Mazda 3 aracim önce gaza basınca teklemeye başladı sonra arıza lambası yanıp sönmeye başladı.Sonrasında sarsıntılı çalışma ve gaza basınca titreme devam etti.Geri döndüm Bursa'ya.Devir saati stabil gaza basmazsan sorun yok stop etme yok.Ama yokuşu 1.viteste zor çıktım.Müsait yere park ettim.Goruslerinize ve Bursa'da usta tavsiyenize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba oncelikle ZAFER Bayraminizi kutlarım.Şu anda Bursa'da hasta ziyaretindeyim ve bu akşam yola çıktım Karabük'e dönmek üzere.2007 Mazda 3 aracim önce gaza basınca teklemeye başladı sonra arıza lambası yanıp sönmeye başladı.Sonrasında sarsıntılı çalışma ve gaza basınca titreme devam etti.Geri döndüm Bursa'ya.Devir saati stabil gaza basmazsan sorun yok stop etme yok.Ama yokuşu 1.viteste zor çıktım.Müsait yere park ettim.Goruslerinize ve Bursa'da usta tavsiyenize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle geçmiş olsun.
Benzin ve lpg de aynı sorun varsa ateşleme sistemi diyebiliriz.

Forumda tavsiye edilen usta yukarıdaki linkte mevcut. Nette ise aşağıdaki iş yerini buldum.

atsızbey

Katılımcı
Araç Markası
98 Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Teşekkür ediyorum arkadaşlar sabah ilk işim bu ustalarla irtibata geçmek olacak.Sanırım cekiciyle gidecegiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ediyorum arkadaşlar sabah ilk işim bu ustalarla irtibata geçmek olacak.Sanırım cekiciyle gidecegiz
@atsızbey Arıza tesbit cihazı varmı yanınızda?
Malesef arıza tespit cihazın yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle geçmiş olsun.
Benzin ve lpg de aynı sorun varsa ateşleme sistemi diyebiliriz.

Forumda tavsiye edilen usta yukarıdaki linkte mevcut. Nette ise aşağıdaki iş yerini buldum.

Teşekkür ederim Ünlü otomotiv şu an bulunduğum yere oldukça yakın 6 km.Sabah oraya götürmeyi düşünüyorum

Son düzenleme:

atsızbey

Katılımcı
Araç Markası
98 Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Sorunla ilgili gelişmeleri yazayım.Sabah Bosh servise enaraçta arıza lambası yanar durumda gittim en yakın orasiydi.Önce deneme sürüşü yaptılar ilginç olarak akşamki ve sabah oraya gelene kadar olan sorunların hiçbiri olmadı.Sonrasında 4.silindir ateşleme sorunu tespit edildi.Bobinlerin yerlerini değiştirip sorunu tespit etmeyi denediler ve arıza lambası kendiliğinden söndü.Bu şekilde devam etmemi söylediler.450 km benzinle 80-130 km hız aralığında Karabük'e geldim.Bir sorunla karşılaşmadım.Bu arada benzinde 38 kuruş bir tüketim oldu yaklaşık:)Sorun sanırım lpg sistemiyle ilgili.Yarın Brc servisine gideceğim.Yardimlariniz ve ilginiz için teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sorunla ilgili gelişmeleri yazayım.Sabah Bosh servise enaraçta arıza lambası yanar durumda gittim en yakın orasiydi.Önce deneme sürüşü yaptılar ilginç olarak akşamki ve sabah oraya gelene kadar olan sorunların hiçbiri olmadı.Sonrasında 4.silindir ateşleme sorunu tespit edildi.Bobinlerin yerlerini değiştirip sorunu tespit etmeyi denediler ve arıza lambası kendiliğinden söndü.Bu şekilde devam etmemi söylediler.450 km benzinle 80-130 km hız aralığında Karabük'e geldim.Bir sorunla karşılaşmadım.Bu arada benzinde 38 kuruş bir tüketim oldu yaklaşık:)Sorun sanırım lpg sistemiyle ilgili.Yarın Brc servisine gideceğim.Yardimlariniz ve ilginiz için teşekkür ederim.
Geçmiş olsun hocam, umarım lpg kaynaklı sorun oluşmuştur... Yolda gelirken, ha şimdi ha biraz sonra sorun oluşacak stresi paha biçilemez değil mi? :utan:

atsızbey

Katılımcı
Araç Markası
98 Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Kesinlikle haklısınız.Yoğun mesaiden henüz lpgciye gidemedim.Umarım lpg sistemi kaynaklı bir sorun olduğu tescil edilir

atsızbey

Katılımcı
Araç Markası
98 Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
İyi akşamlar arkadaslar.BahsettiğimBahsettigim sorunla ilgili olarak brc servisine gittim.Araçta şu an bir sorun olmadığını söylediler.Tekrar bilgisayara bağlandı arıza tespit edilemedi.Şu an araç lpg ve benzinde sorunsuz çalışıyor.Ancak iki gün sonra tekrar Bursa'ya gideceğim için biraz tedirginim.Tavsiyeniz nedir.Tekrar yolda kalmaktan korkuyorum açıkçası.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
İyi akşamlar arkadaslar.BahsettiğimBahsettigim sorunla ilgili olarak brc servisine gittim.Araçta şu an bir sorun olmadığını söylediler.Tekrar bilgisayara bağlandı arıza tespit edilemedi.Şu an araç lpg ve benzinde sorunsuz çalışıyor.Ancak iki gün sonra tekrar Bursa'ya gideceğim için biraz tedirginim.Tavsiyeniz nedir.Tekrar yolda kalmaktan korkuyorum açıkçası.

Sadece pc ile mi baktılar sorun yok dediler?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sorunun olmaması sevindirici olsa da yaşanılan sorunun psikolojik etkisi kötü... İnşallah basit bir yakıt sorunudur ve geçmiştir diyelim.

Kazasız belasız hayırlı yolculuklar.

Üst Alt