Mazda 3 BK (2003-09) LPG Uyumu

maytalman52

Katılımcı
Öncelikle montaj işini yapacak işletmenin geçmişinde olumsuz şeyler olmamalı ve Mazda markasına bir çok kez montaj tecrübesi bulunmalı, motor kaputunu açınca; "uzaylı görmüş masum köylü" moduna dönmemeli...

Her türlü arıza ışığı problemini, tekleme problemini hatta ve hatta sübap yakma ihtimalini garanti altına alabilmeli... Hadi canım der gibi olursan, bunları garanti altına alan yerler var...

Bizim guzuların montajı azıcık bilgi ve tecrübe istediği için standart montaj yapan yerlerden uzak dur... öncelikle usta tespiti yap daha sonra markaya yönel, marka olarak BRC tavsiye edebilirim...

Kolay gelsin.

Teşekkürler abi sağol bunları dikkate alcam

atsızbey

Katılımcı
Araç Markası
98 Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba arkadaşlar Mazda 3 otomatik aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum.
Şuan aracı LPG li olup da sıkıntı yasayanlar kendisi taktırıp memnun olanlardan yardım istiyorum hangi marka ve hangi kit olmalı karadenizden usta ya da bayii önerilerinizi de bekliyorum saygılar...
Yolunuz düşerse gelme imkanınız varsa safranbolu da sistem otogazı tavsiye ederim benim eski mazda 3 üme ve buradaki diğer mazda 3 lere lpg montaji yapan servis.Arkadasin 2004 model mazda 3 üne 60 binde montaj yaptilar şuan 132 binde hiçbir sorun yok.Sistem otogaz karadeniz bolge bayiidir brc nin.Sahibi yüksek makine mühendisi Yılmaz usta dır.

maytalman52

Katılımcı
Kit olarak bana göre en mantıklısı BRC sistemdir.Benim araçta da brc takılı ve gayet memnunum.Tabi ki takacak ustada çok önemli.Tam olarak hangi illerde aradıgınızı bilmiyorum ama Çorum da ÖZençler Otogaz var.Özençler Otogazdan Mehmet Beyle görüşürseniz size gereken bilgileri vereceklerdir.

Teşekkürler abi zaten bütün forumlar özenclerden bahsetmiş sitelerine girdim mazda3 6 ve CX9 a brc LPG takmışlar orada yaptırcaz inş.

durek

Sessiz
Arabayı aldığım kişi saçma sapan markasını bile bilmediğim bi LPG sistemi taktırmış. Arabaya bakım yaptırdıktan sonra kullanmamaya başladım. Silindir kapağımm subaplar contalar vs. herşey orijinalleriyle değişti. Şehir içinde çok fazla kullanıyorum bu yüzden tekrar tüp taktırmayı düşündüm sizce mantıklı olur mu? Ankaradan önerdiğiniz bi usta var mıdır?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arabayı aldığım kişi saçma sapan markasını bile bilmediğim bi LPG sistemi taktırmış. Arabaya bakım yaptırdıktan sonra kullanmamaya başladım. Silindir kapağımm subaplar contalar vs. herşey orijinalleriyle değişti. Şehir içinde çok fazla kullanıyorum bu yüzden tekrar tüp taktırmayı düşündüm sizce mantıklı olur mu? Ankaradan önerdiğiniz bi usta var mıdır?

Aracı yıllık 10 bin km ve üzeri kullanıyorsan lpg kesinlikle avantajlı... Diğer türlü de avantajlı, gideceğin yol için yarı yarıya para ödemek başlı başına mantıklı...

Ankara için tavsiye edebileceğim daha doğrusu çok sık muhabbetini duyduğum yer Mocan Otogaz...

http://www.mocanotogaz.com.tr/

Diğer bir yer ise; Mavidenizler...

http://www.mavidenizler.com.tr/

Hangisi sana mantıklı gelirse veya anlattıkları şeyler cebine uyarsa tercih edebilirsin.

durek

Sessiz
Aracı yıllık 10 bin km ve üzeri kullanıyorsan lpg kesinlikle avantajlı... Diğer türlü de avantajlı, gideceğin yol için yarı yarıya para ödemek başlı başına mantıklı...

Ankara için tavsiye edebileceğim daha doğrusu çok sık muhabbetini duyduğum yer Mocan Otogaz...

http://www.mocanotogaz.com.tr/

Diğer bir yer ise; Mavidenizler...

http://www.mavidenizler.com.tr/

Hangisi sana mantıklı gelirse veya anlattıkları şeyler cebine uyarsa tercih edebilirsin.

teşekkür ederim bu havalarda Ankarada az araba kullanıyorum zaten bi süre sonra bu konuyla ilgileneceğim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
teşekkür ederim bu havalarda Ankarada az araba kullanıyorum zaten bi süre sonra bu konuyla ilgileneceğim

BRC bildiğim kadarıyla motor arızaları için sigorta kapsamına alıyor aracı, belirli bir kilometre motor garantisi veriyor... Daha kaliteli bir şey istersen de; Prins veya Romano gibi markalara bakabilirsin... Bence gerek yok; BRC fazlasıyla iş görür...

maytalman52

Katılımcı
Lpg yi 7 ay once taktirdim 6.000 km yaptim sıkıntı yok cok sukur. Brc MY11 montaj yeri olarak da tek adres Çorum Brc Özençler otogaz Karadeniz ve İç Anadolu bölge bayii. 3 adet Mazda 3 e taktirdik tık yok dün [member=83]Olgun[/member] kardesimiz de orada taktirdi görüşlerini alalim [member=83]Olgun[/member] :)

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Lpg yi 7 ay once taktirdim 6.000 km yaptim sıkıntı yok cok sukur. Brc MY11 montaj yeri olarak da tek adres Çorum Brc Özençler otogaz Karadeniz ve İç Anadolu bölge bayii. 3 adet Mazda 3 e taktirdik tık yok dün [member=83]Olgun[/member] kardesimiz de orada taktirdi görüşlerini alalim [member=83]Olgun[/member] :)
Evet arkadaşlar... Öncelikle randevumu aldım ve güler yüzle iletişim kurdular. Mehmet bey ile konuştuk... Çorum girişten alalım sizi dediler... Navigasyon ile bulurum dedim ve buldum... Vallahi oraya gittiğimizde kapıyı bile açtılar bize. Sonra merkeze bıraktılar. 5-6 saat sonra da geri alacaklardı ama biz kendimiz gittik... Araca güzelce montaj yapmışlar. Sürüş ve çekiş ...vs de hiç değişiklik hissetmiyorum. Yakıt şu anda karışık 20 kuruş gibi duruyor. Karışık derken, 100 km üstü ve 100 km altı şehirdışı sürüş. Şehir içi testlerim devam ediyor. Şu anda şehir içi ve şehirdışı karışık sürüyorum. Bakalım ne kadar yakacak. Giderken 140 Tl benzin yaktım gelirken de 70 tl LPG yakmadım bile :egy: Hem de herşey yolunda...
Fotoları ve macera dolu olayları burada fırsat bulunca paylaşacağım arkadaşlar O0
Şu anda herşey yolunda. :dua: [member=44]Maytalman52[/member] ;)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Hayırlı olsun , bendede brc var 75bin km lpgde kullanıldı toplam 85binde sübap yaptırdım 1250 tl tuttu (ben aracı 60000de satın aldım) kabaca hesap edersek her km de min:15 kr fark var 75.000x0,15:11.250 tl benzine göre avantajı var 1250 tl sübabı düşünce ve lpg bakımı 500 olsa 9500 tl karda şu anda araç , ben aldığımdan bu zamana 2500 tl kar etmişim daha ne olsun,ne olursa olsun lpgde binmeye devam

msone26

Katılımcı
Araç Markası
Scenic 4+1 E. Banyolu
Araç Renk ve Tip
Siyah MPV
Hayırlı olsun , bendede brc var 75bin km lpgde kullanıldı toplam 85binde sübap yaptırdım 1250 tl tuttu (ben aracı 60000de satın aldım) kabaca hesap edersek her km de min:15 kr fark var 75.000x0,15:11.250 tl benzine göre avantajı var 1250 tl sübabı düşünce ve lpg bakımı 500 olsa 9500 tl karda şu anda araç , ben aldığımdan bu zamana 2500 tl kar etmişim daha ne olsun,ne olursa olsun lpgde binmeye devam
Olayin ozeti budur. Eline saglik.

Olgun bey... Hayirli olsun.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sahibindende 34 maz ... plakali araca bakmistim mazda3 2009 brc takilmis kaputu acinca lpgli oldugu anlasilmiyor bile o derece bi iscilik var yaptirmayi dusunenler arayip nerde yaptirdigini sorabilir aslinda

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sahibindende 34 maz 03 plakali araca bakmistim mazda3 2009 brc takilmis kaputu acinca lpgli oldugu anlasilmiyor bile o derece bi iscilik var yaptirmayi dusunenler arayip nerde yaptirdigini sorabilir aslinda

Bu durum benim guzuda da mevcut Kadir...

Bagajdaki lpg tankı ve dıştaki dolum ağzı gizli, motordaki enjektörler gizli ve sessiz... İçerideki kontrol butonu çok hoş yerde ve görünmüyor...

Bu benim için önemli mi? Kesinlikle hayır ama önceki sahibi böyle istemiş...

Güzel mi? Kesinlikle evet...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ayni motor yapisina sahibiz ama bu durum bende oyle degil bende belli oluyor bende gizli istiyorum :-D
Benim tank cok buyuk kaliyor 43lt lik ama istetme yuvasindan disari firlamis bi sekilde diger kullanicilardada boyle bi durum varmi?

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Konuya bir hort çekip yazacağımı hiç düşünmediğim bir şeyi yazıyorum ve denizli için güzel uygun bir usta ve lpg kiti önerisi istiyorum saygıdeğer abilerim :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kendim lavota odb 2 kullaniyorum memnunum usta yuzunden 2 kere sikinti yasadim biri montaji yapan yerin hatasi
Digeri bakimi yapan yetkili servis hatasi sonuc olarak ustalar harici memunum
-subop sigortasi yapan yerlerde var buda aklinda olsun ben sordugumda yillik 150tl falandi.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konuya bir hort çekip yazacağımı hiç düşünmediğim bir şeyi yazıyorum ve denizli için güzel uygun bir usta ve lpg kiti önerisi istiyorum saygıdeğer abilerim :)

http://www.mutluotogaz.com/

Yeni yerlerine gitmedim ama eski yerlerinde iken iki kez işim düştü ve layıkıyla yapmışlardı, Mehmet Usta var. Çine'li bi usta daha var adını unuttum... "Kocaeli'den yeşil 626'sı olan polis abi (beni ancak öyle hatırlayabilirler) tavsiye etti bende geldim, selamı var, eğer sorun yaşatırsanız gelip topuğunuza sıkacakmış" de...

:D

Benim bildiğim bu. Fakat; Bayrak Oto'dan Osman abiye de danışabilirsin.

(Şimdiye kadar neden lpg'ye geçmemişim arkadaş diyeceksin)

:)

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yıllık km'niz ne kadar? Kendime aklımı çelecek dost arıyorum. 2 gündür benzin ışığı yanarak gidiyorum dün 10 liralık attım gösterge bana mısın? Demedi :)

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt