Mazda 3 BK (2003-09) LPG Uyumu

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Merhaba arkadaşlar sizlerden bilgi almak istiyorum bu tunap denen şey nedir ve ne işe yarar bilgi alabilirmiyim

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Lpg tankının kapağından bağlayacaksınız o kadar. Pompacılar da yapar. Tabi lpg tankının içine konulan katkıdansa

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tamamdır anladım peki kime koydura bilirim bu maddeyi
Tunap diye adlandıran tek yer var, BRC bayileri ve aşırı pahalıya konuluyor, en son duyduğumda 50 lira gibi bir fiyatı vardı... Lpg istasyonlarında ise "motto" markasıyla satılıyor ve pompacı arkadaşlardan talep edersen koyuyorlar. Ancak; burada önemli bir nokta var, lpg tankı boşa yakın seviyede olacak ve katkıyı koyduktan sonra üzerine 10 liralık lpg alıp, biraz yol yapılacak. Tam tersi olursa ne oluyor??

Ufacık tüpteki katkı maddesinin basıncı, tankın basıncını yenemediği için istenildiği gibi fayda sağlanılmıyor maalesef.

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Tamam teşekkür veli kardeşim aydinlattigin için

Surrealist

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Lpg yi ( brc) takali 2 hafta oldu olmadi(maslak cevre otogaz) Mazda 3 at aracima.(120bin km)
Eve kadar geldim dururken stop etti arac. Trafikte kirmizi isiga gelince kendi kendine hafif gaz verme ve stop etme sorunu artti.
2 gun once tekrar gittim ayar yaptirmaya. Okudugum kadariyla ayarin yolda yapilmasi daha saglikliymis. Yerler islak trafik var vs sebeplerle istegim geri cevrildi. ( taa silivriden gelmeme ragmen) Islem sonunda Obd yi gormuyordu onu ayarladik biraz kullan bidaha yapacak mi bakalim dediler. Bu sirada diger Usta israrla bogaz kelebegi pislenmistir ondandir diyor.
Bugun arac ayni sorunu tekrarladi ve 2 kere stop etti araba. Farkli bir ustaya mi goturup ayar yaptirsam acaba.

Surrealist

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
brc de obd yok kendisi ayarlamaz. yolda ayar yapılması lazım. brcde de yolda ayar yapabilen pek usta yok. Allah kolaylık versin.
Boğaz kelebeğini periyodik bakımlarda vs zaten temizletin de ondan değil. hiç boşuna sorunu başka yerde aramayın.
Bu tarz seylerden aractan kolaylikla soguyan@ biriyim. Umarim sıkılmadan sorunu cozerim. Istanbulda ya da corlu taraflarinda guzel bir ayar yapacak yer biliyor musunuz. Birdaha maslaga gidipte bogaz kelebegi israrini kaldiramam. Onu temizletmek zaten ayri sıkıntiymis, ayar tutmuyor falan bir suru sey yazilmis forumlarda
Bubarada motor ariza isigim da yaniyor.

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu tarz seylerden aractan kolaylikla soguyan@ biriyim. Umarim sıkılmadan sorunu cozerim. Istanbulda ya da corlu taraflarinda guzel bir ayar yapacak yer biliyor musunuz. Birdaha maslaga gidipte bogaz kelebegi israrini kaldiramam. Onu temizletmek zaten ayri sıkıntiymis, ayar tutmuyor falan bir suru sey yazilmis forumlarda
Bubarada motor ariza isigim da yaniyor.

Foruma soraydınız nerede taktırayım diye, güzel yolda ayar yapan bir usta tavsiye ederdim. Lovato takıyor bildiğim yer.
Brc için ise Mehmet Özenç'i arıyorsunuz Özenç otogaz çorumda, Türkiye Brc distribütörü kendisi. Ve istanbulda yol ayarı yapan usta tavsiyesi istiyorsunuz. Başka yapabileceğiniz bir şey yok.

Surrealist

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Foruma soraydınız nerede taktırayım diye, güzel yolda ayar yapan bir usta tavsiye ederdim. Lovato takıyor bildiğim yer.
Brc için ise Mehmet Özenç'i arıyorsunuz Özenç otogaz çorumda, Türkiye Brc distribütörü kendisi. Ve istanbulda yol ayarı yapan usta tavsiyesi istiyorsunuz. Başka yapabileceğiniz bir şey yok.

O kadar okudum ettim herkes brc takmis, pek sikayet okumadim, keske akil edip sorsaydim da 3 kurus fazla verip zavoli taktirsaydim, simdi isi gucu birak ta maslaga git.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Usta işinin ustası değilmiş onu anladık maalesef. Sanki ilk defa montaj yapıyorlar. Böyle olunca deli oluyorum işte. :(

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Usta işinin ustası değilmiş onu anladık maalesef. Sanki ilk defa montaj yapıyorlar. Böyle olunca deli oluyorum işte. :(

Abi insanlık hali olur da, sorunu düzeltmek yerine sallaması ayıp. Sen takmadan önce düzgün çalışan araç senden sonra arıza lambası yakıyorsa ayarsızlıktandır işte kardeşim. Ne boğaz kelebeğiymiş. Her şeyimin ustası başkasına top atıp duruyor, kabulleneceğine. Buna sinir oluyorum ben de. Şu prinsin kablo pahalı olmasaydı valla ayar işine girerdim aslında. Millete faydamız olurdu. :(

Moderatörün son düzenlenenleri:

fatihnet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2013
Arkadaşlar sizce Mazda 3 2005 modele tavsiyeniz Atiker Grand mı olur Lovato OBD mi?
Birde OBD araç beynini karıştırıyormuş diye bir şey duydum aslı varmı acaba.

Ilgaz-p

Katılımcı
öncelikle lpg markasından ziyade uygun enjektör çok önemli gördüğünüz aracın lpg kaydı bana ait
benzin enjektörü 2 milisnye çalışıyorden lpg onun 1.5 ve 2 katında çalışabiliyor aracımda 3 ohm kırmızı atiker enjektör var doğal olarak 3.4 saniyenin altında çalışamadığı için bizim araçlarda bu sebeple uyum sorunu yaşıyoruz. düşük devirde normal karışım yaparken yüksek devirde yakıtı yetiştiremiyor bu sefer tam tersini ayarladığımızda rolantide zengin karışım verebiliyor o sebeple hızlı enjektör seçmekte fayda var ben 2 ohm enjektör ile değişim yapacağım taktıracağınız sistemin obd li olmasında fayda var

kraker35

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
Selamlar arkadaşlar, Gaziantep'te aracıma Lpg taktırmak istiyorum, buralarda bildiğiniz güvenilir, iyi usta varsa tavsiye alabilir miyim?

eray45

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
İzmirde iyi bir lpg ayarını kim yspar tavsiyeniz nedir

Ömer faruk

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme Sedan
Prins in yeni cıkardığı bir sıralı sistem lpg si var 135 beygir aşağısıniçin cıkarmış 2200 den 1800 e düşmüş mazda 3 2006 model aracıma taktırmayı düşünüyorum sizin engin fikirlerinizi almak istedim

Üst Alt