Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu harika, emeği geçenlerden Allah razı olsun :)

Yalnız, 1. maddede, anahtarı takın ve sol ön kapıyı açın yazıyor. Bu şekilde çalışmadi. Önce kapıyı açıp anahtarı taktım ve işleme devam ettim. Bu şekilde çalıştı :harika:
Teşekkürler hocam. :) ilk mesajı bu şekilde düzenledim.

Ayrıca, @mustafa071987 bu şekilde denemede fayda olabilir.

eren-01

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Ustalarim merhaba ,
Ben aracı aldığımda yanında uzaktan kumanda yoktu. Sadece kontak anahtarı vardı. Soyledilerinizi yapıp arkadaşdaki mfk marka merkezi kilitin yedek anahtarını tanıtmak istedim ama bir türlü işlemi yapamadım. Bu araçların orjinalinde merkezi kilit varmı acaba.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ustalarim merhaba ,
Ben aracı aldığımda yanında uzaktan kumanda yoktu. Sadece kontak anahtarı vardı. Soyledilerinizi yapıp arkadaşdaki mfk marka merkezi kilitin yedek anahtarını tanıtmak istedim ama bir türlü işlemi yapamadım. Bu araçların orjinalinde merkezi kilit varmı acaba.

Evet orijinal merkezi kilit var, fakat anahtarları da orijinal kumandası ile birlikte. Senin anahtar farklı mı?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ustalarim merhaba ,
Ben olayı anlamadım tam, araç BK, orjinal kumandalı anahtarı kayıp ve sizde yedek anahtar var, ve siz yeni merkezi kilit taktırdınız araca ve kullandığınız kumandasız anahtarı kumandalı hale mi getirmek istiyorsunuz.

eren-01

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Abi tekrar anlatayım karışık anlatmış olabilirim.
Ben aracı aldığımda uzaktan kumandasi yoktu sadece resimdeki kontak anahtarı vardı. Bende dışarıdan bir uzaktan kumanda alıp tanıtmak istedim ama işlemleri yapamadım. Buradaki araçlar sağ direksiyon oldugu için ben işlemi tek tek iki kapı içinde denedim ama olmadı.

Ekli dosyalar

• IMG_20170927_213202_HDR.jpg
    IMG_20170927_213202_HDR.jpg
    691 KB · Görüntüleme: 32

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şimdi anladım, olay Bülent'in anlattığı gibi muhtemelen. İçinde bulunduğumuz konu, orijinal kumanda ve anahtar için oluyor sanırım. Servis varsa danışmanda fayda var, dışarıdan kumanda alarak aracın sistemine tanıtmayı ancak servis veya iyi bir elektrikçi yapabilir.

eren-01

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Veli abi burda ustalara danışmak bile para neredeyse ki bunu yapacak ustada bulamam burada. Abi bu arabaya dışarıdan direk merkezi kilit sistemi alsam takılabilir mi araca. Benim için en kolay yöntem bu olur.

vonallen

Katılımcı
80 TL ye çözersiniz. Eğer merkezi kilit varsa hallolur.
Merkezi kilit yoksa her kapıya(4 x 15 TL=60 TL, +15 TL bagaj için) Renault 9 için motorlar satılıyor. Forumda @bayraktar uzaktan bagaj açmak için bundan kullanmış, bakabilirsiniz. Hem az yer kaplıyor hem de ekonomik.
İnternetten uzaktan kumanda seti alın, mevcut beyni çıkarın, bağlantıları yeni beyne yapın...
Ben aşağıdakini alıp Broadway a montajını deneme yanılma ile kendim yapmıştım.

60 TL Açma Kapama Kumanda Set Sustalı Tip 669 1.kalite - n11.com
Bu setin anahtarları da çok kaliteli.
15 TL-10 TL ye de kontak anahtarını herhangi bir anahtarcı da kestirip buradaki sustalı anahtara monte ettirin.

Eğer kendiniz montaj yapacaksanız bu uzaktan kumanda setinde uzaktan cam açma, bagaj açma yer tespit ışıkları vs özellikleri de var, algılaması da çok iyi.
Gelen setin içinde montaj şeması var, eliniz yatkınsa 1-2 saate halledersiniz.
Neden yeni sistem kurun diyorum, çünkü arabadaki uzaktan kumanda sisteminin anahtarı kayıpsa sizi daha çok masrafa sokarlar. Onun tanıtması kodlaması vs para tutacağa benziyor.
O yüzden temiz ve kaliteli bir sistem kurun sıfırdan.
Kolay gelsin.

eren-01

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arkadaşlar -bendeki kontak anahtarı çiplimi acaba , bunun da yedeğini yaptırmak istiyorum. direk düz bir anahtar ile olurmu.

Ekli dosyalar

• IMG_20170927_213202_HDR.jpg
    IMG_20170927_213202_HDR.jpg
    691 KB · Görüntüleme: 12

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar -bendeki kontak anahtarı çiplimi acaba , bunun da yedeğini yaptırmak istiyorum. direk düz bir anahtar ile olurmu.

Benim bildiğim kadarıyla çipli bir anahtar yani immobilizer sistemine sahip. Yaptırdığın anahtar düz bir anahtar kapıları açar ama aracı çalıştırmaz. Kapıları açar ama.

eren-01

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Benim bildiğim kadarıyla çipli bir anahtar yani immobilizer sistemine sahip. Yaptırdığın anahtar düz bir anahtar kapıları açar ama aracı çalıştırmaz. Kapıları açar ama.

anladım abi , her kumanda uymaz o zaman VONALLEN kardeşimin tavsiye ettiği immobilizer uyumlu sustalı anahtardan almak gerek.
Ama bu seferde anahtarı tanıtmak gerekecek, neyse bir çözüm bulacağız artık :) .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
anladım abi , her kumanda uymaz o zaman VONALLEN kardeşimin tavsiye ettiği immobilizer uyumlu sustalı anahtardan almak gerek.
Ama bu seferde anahtarı tanıtmak gerekecek, neyse bir çözüm bulacağız artık :) .
O anahtarın, araca tanıtma işini de yetkili servisler yapıyor. İki tarafı kirli değnek olmuş seninkisi. :)

Asii

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah
Sa arkadaşlar guruba yeni katıldım bi sorum olcaktı2004 m3lerde Kuman’da kodlama yaparken herhangi bi kumandayı kodlaya biliyormuyuz ama hiç Kuman’dam yok elimde vardı düşürdüm yardımcı olursanız sevinirim

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Sa arkadaşlar guruba yeni katıldım bi sorum olcaktı2004 m3lerde Kuman’da kodlama yaparken herhangi bi kumandayı kodlaya biliyormuyuz ama hiç Kuman’dam yok elimde vardı düşürdüm yardımcı olursanız sevinirim

Bu konu içerisindeki bilgileri incelemen ile yeni üyelerimiz bölümünde konu açarak kendini tanıtmanı da tavsiye ederim.

Angaralı

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi
1.)içeri girip kapılar ve bagaj kapalı iken anahtarı kontağa takıp sol ön kapıyı açıyoruz, bu şekilde olmazsa, kapı açıkken anahtarı takın.

2.) sonra 3 defa kontağı on konumuna getirip daha sonra kapalı konuma getiyoruz

3.) sonrasında 3 defa kapıyı aç kapa yapıyoruz ve kiltler kendi kendine açılıp kapanmaya başlıyo

4.) kumandanın açma veya kapama tuşuna iki defa basıyoruz

5.) açma kapama devam ediyor sonra tekrak iki defa aynı tuşa basıyoruz.

6.)(2 adet kumanda var ise aynı işlemi ikinci kumanda için yapıyoruz)

7.)olmaz ise yaklaşık bir dakika sonra en baştan tekrarlıyoruz.
Slm
1.)içeri girip kapılar ve bagaj kapalı iken anahtarı kontağa takıp sol ön kapıyı açıyoruz, bu şekilde olmazsa, kapı açıkken anahtarı takın.

3.) sonrasında 3 defa kapıyı aç kapa yapıyoruz ve kiltler kendi kendine açılıp kapanmaya başlıyo

Slmr.Be

Slmr.Bende Mazda 3 2005 benzinli aracım var.1 ay felan önce benim sigorta kutusu arızalı olduğu için,ikinci el çıkma aynı kodlu başka sigorta kutusu takdırdım.Herşey çalışıyor ama sadece kumanda ile açma kapamada dörtlü flaşörler yanmıyor.kapı kitleniyor.Geri taktırdığım yere götürdüm.Çözüm bulunamadı.Anahtar kodlama ile alakalı olabilirmi?Çünkü ikinci sefer götürdüğümde,böyle kodlama felan yapılmadı.Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden Teşekkürler

Üst Alt