Mazda 3 BK (2003-09) Kullandığımız Lpg Kitleri Nelerdir?

özkan

Sessiz
Mazdalarımızda kullandığımız lpg kitleri tek başlık altında olsa iyi olur diye düşündüm..
Lpg kiti Markası,Uyumluluk,Montaj Yapılan Servis ve Memnuniyet derecesini verebiliriz...

özkan

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tartarani kit takılı aracımda,tam uyumluluk sağladı,Kitin sesi dışında memnunum Dizel sesi çıkıyor nerdeyse kitin takıldığı servisi malesef bilmiyorum aldığımda lpg vardı araçta

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Atiker

Atiker sıkıntılı olduğunu söylüyorlar ama Allah'a şükür 8 aydır sıkıntı yaratmadı bana...

-Mobil uygulamadan gönderildi-

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Tartarani kit takılı aracımda,tam uyumluluk sağladı,Kitin sesi dışında memnunum Dizel sesi çıkıyor nerdeyse kitin takıldığı servisi malesef bilmiyorum aldığımda lpg vardı araçta
Bir 626 kullanıcısı 626 ya en iyi uyum sağlayan marka Tartarini olduğunu ve 5 yıldır sorunsuz kullandığını söylemişti.

özkan

Sessiz
Bir 626 kullanıcısı 626 ya en iyi uyum sağlayan marka Tartarini olduğunu ve 5 yıldır sorunsuz kullandığını söylemişti.

evet abi gerçekten maşallahı var uyumluluk konusunda Ama resmen dizel sesi veriyor bazen dizel mi diye soran oluyor

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Evet onu bende farkettim, araç sahibi aracın motorunun cok iyi olduğunu söylüyordu. Bende bu kadar iyiyse niye bu kadar sesli çalışıyor diye düşünmüştüm.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Romano var benim guzunun kalbinde ve totosunda... :)

Benden önceki sahibi, kılı kırk yararak bu kiti bulmuş ve taktırmış, OBD sistemi yani guzunun beyninden bilgileri alarak çalışan bir sistem, ayrıca 4500 devirden sonra da %20 oranında benzin püskürtüyor...

Enjektör sesi yok, gizli montaj yapılmış ve çok güzel olmuş, dışarıdan ve içeriden aracın lpg'li olduğu belli olmuyor... Bagaja sünger yapılmış çok hoş.

Benden önceki sahibi lpg de çok sıkıntı çektiğini söylemişti bende bile bile almıştım, şeytan kulağına mavzer :) 6 ay olacak alalı tık sorun olmadı...

özkan

Sessiz
Romano var benim guzunun kalbinde ve totosunda... :)

Benden önceki sahibi, kılı kırk yararak bu kiti bulmuş ve taktırmış, OBD sistemi yani guzunun beyninden bilgileri alarak çalışan bir sistem, ayrıca 4500 devirden sonra da %20 oranında benzin püskürtüyor...

Enjektör sesi yok, gizli montaj yapılmış ve çok güzel olmuş, dışarıdan ve içeriden aracın lpg'li olduğu belli olmuyor... Bagaja sünger yapılmış çok hoş.

Benden önceki sahibi lpg de çok sıkıntı çektiğini söylemişti bende bile bile almıştım, şeytan kulağına mavzer :) 6 ay olacak alalı tık sorun olmadı...

Abi ayar tuttumu dahada bir şey olmuyor ama tutmadı mı ne yapsan iflah olmuyor.Lpg böle illet bir şey işte :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
öyle abide pek memnun değil kullananlar nedendir bilmem :)

Nedeni fiyatının uygun olması... Kocaeli/Derince'de bu işin kompedanı diyebileceğim Faruk Sevgili ile epeyce muhabbet etmişliğim var. Ayrıca; kendisi LPG montaj İşletmelerinin derneğinde yönetim kurulu üyesi...

Bana fiyatı uygun ile fiyatı daha az uygun olan aynı iki parçayı göstermişti, dışarıdan birisinin yani benim bile görsel olarak farkı anlayabildiği düşünülürse bazı markaların neden uygun olduğu ortaya kendiliğinden çıkıyor...

Fiyatı uygun parçaların ömürleri maalesef bizim beklediğimizden kısa olabiliyor...

Buna en iyi örneği; kendi tecrübem ile verebilirim;

2007 yılında İzmir'e gittiğimde Atiker'in hem uygun hem de daha fazla taksit yaptığı bir işletmeye montaj yaptırdım, Denizli'ye dönüşe geçtiğimde Salihli'ye varmadan arıza verdi ve benzine geçti, geri dönmedim ve benzin ile devam ederek Denizli'de durumu anlattığımda; olabilir, hatalı parça montaj yapılmış olabilir gibisinden bir şeyler söylenerek garanti kapsamında parça değiştirildi, geriye kalan 1 yıl içerisinde de herhangi bir arıza vermedi...

özkan

Sessiz
Nedeni fiyatının uygun olması... Kocaeli/Derince'de bu işin kompedanı diyebileceğim Faruk Sevgili ile epeyce muhabbet etmişliğim var. Ayrıca; kendisi LPG montaj İşletmelerinin derneğinde yönetim kurulu üyesi...

Bana fiyatı uygun ile fiyatı daha az uygun olan aynı iki parçayı göstermişti, dışarıdan birisinin yani benim bile görsel olarak farkı anlayabildiği düşünülürse bazı markaların neden uygun olduğu ortaya kendiliğinden çıkıyor...

Fiyatı uygun parçaların ömürleri maalesef bizim beklediğimizden kısa olabiliyor...

Buna en iyi örneği; kendi tecrübem ile verebilirim;

2007 yılında İzmir'e gittiğimde Atiker'in hem uygun hem de daha fazla taksit yaptığı bir işletmeye montaj yaptırdım, Denizli'ye dönüşe geçtiğimde Salihli'ye varmadan arıza verdi ve benzine geçti, geri dönmedim ve benzin ile devam ederek Denizli'de durumu anlattığımda; olabilir, hatalı parça montaj yapılmış olabilir gibisinden bir şeyler söylenerek garanti kapsamında parça değiştirildi, geriye kalan 1 yıl içerisinde de herhangi bir arıza vermedi...
anladım abi en güzeli lpgli araç almak bence hiç montajla uğraşmaya gerek yok :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
1999 Mazda 323'ümde aldığım arkadaş Tartarini taktırmıştı. Bana dediğine göre LPG ciye gidip en pahalısı en iyisi hangisi ise onu takın demiş ve Tartarini taktırmış. Erzincan'da da LPG ciye ayar yaptırmaya gittiğimde usta kiti görüp bunu nerden yaptırdın demiş, bunun üzerine kit yok demişti. 2,5 yıl bindiğim araçta dönem dönem 2500-3000 devir tekleme sorunu ve birkaç farklı sorunla karşılaşmıştım.

2009 Mazda 3'ümde ise Mocan Otogazdan BRC kit taktırmış ve aracı kullandığım yaklaşık 2 ay süre içerisinde problem yaşamamıştım.

Şu anda bindiğim 2005 Honda Civic'te ise Atiker kit var. Araç bende 3. ayını dolsurdu. Geçtiğimiz günlerde LPG servis ikaz sesi harici bir sıkıntım olmadı.

Şu anda LPG'siz araç alsam ve LPG taktıracak olsam direk Mocan Otogazdan BRC kit taktırırım...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Brc, Omwl, Atiker, Landirenzo kitleri kullandım hiçbirinde sıkıntı yaşamadım ama en az yaktıran tartışmasız Omwl idi. Landrenzo Brc ile hemen hemen aynı tek artısı motor 50 dereceden sıcak ise direk lpg ile çalışıyor. Omwl nin yazılımını biraz daha iyileştirirlerse tartışmasız en iyi lpg kiti derim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Brc, Omwl, Atiker, Landirenzo kitleri kullandım hiçbirinde sıkıntı yaşamadım ama en az yaktıran tartışmasız Omwl idi. Landrenzo Brc ile hemen hemen aynı tek artısı motor 50 dereceden sıcak ise direk lpg ile çalışıyor. Omwl nin yazılımını biraz daha iyileştirirlerse tartışmasız en iyi lpg kiti derim.

Evet bende 2 yıl kadar omvl kullandım, bir kez bile ayar istemedi, sıkıntı çıkarmadı, yakıtı da gözle görülür derecede düşüktü... İlk girdiği dönemde Prins ile aynıydı diyorlar, distribütör faciası yaşayan markalardan birisidir kendileri.

;)

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Benim aracımda da Zavoli Obd-II akıllı kit var. Arabanın benden önceki sahibi çok yakın arkadaşım olur. O taktırmıştı. Araca lpg 31.000 km'de takıldı. Araba şu anda 49500 km'de. çok şükür hiç bir problem çıkarmadı. uzun yolda araç km.de 18 krş. a kadar düşüyor. Bu lpg sisteminin en belirgin özelliği aracın OBDII çıkış soketi aracılığıyla benzin ECUsundan bilgi alınmasına olanak vermesi. Bu bağlantı sayesinde araç gazda çalışırken hava yakıt karışım parametreleri sürekli olarak okunmakta ve bu parametrelerin devamlı optimum düzeyde tutulabilmesini sağlar. Ayrıca araç zengin ve fakir karışım ayarlamasının doğru ve sürekli olarak yapılmasıyla arıza lambası yanma sorunu, yanma odası sorunlarının büyük kısmının önüne geçilebilmektedir. Yani zengin fakir karışım ayarı sürekli doğru yapıldığı için subap sorunun da büyük ölçüde önüne geçiliyor. Eğer yanma odası gereğinde fazla ısınırsa, aracın devrine bakılmaksızın benzin enjektörlerinde benzin gönderilerek ısı tehlike yaratmayacak seviyeye indirilmektedir. Ayrıca zavoli tarafından motor parçaları 100.000 Km garanti altına alınmış ve sigortalanmıştır.

Üst Alt