Mazda 3 BK (2003-09) Kullandığımız Lpg Kitleri Nelerdir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kit önemli ama ustalık daha da önemli derim her zaman...

apojitsu

Katılımcı
Brc, Omwl, Atiker, Landirenzo kitleri kullandım hiçbirinde sıkıntı yaşamadım ama en az yaktıran tartışmasız Omwl idi. Landrenzo Brc ile hemen hemen aynı tek artısı motor 50 dereceden sıcak ise direk lpg ile çalışıyor. Omwl nin yazılımını biraz daha iyileştirirlerse tartışmasız en iyi lpg kiti derim.

omvl en az tüketim konusunda guinnes rekorlar kitabına girmiş bir kittir zaten...

bende marea hlx'de kullandım omvl'yı. çok memnundum. bakmayın türkiye de fazla bulunmadığına. bilenin taktıracağı bir markadır...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
omvl en az tüketim konusunda guinnes rekorlar kitabına girmiş bir kittir zaten...

bende marea hlx'de kullandım omvl'yı. çok memnundum. bakmayın türkiye de fazla bulunmadığına. bilenin taktıracağı bir markadır...

Rekordan haberim yoktu, teşekkürler Abdullah... :)

apojitsu

Katılımcı
prins...

2008 yılında, 25.000 km'de ilk sahibi taktırmış. ben aracımın fiziksel olarak ikinci sahibi ama kağıt üzerinde üçüncü sahibiyim...

memduh usta takmış...

şu an aracım 109.800 km'de. 2012 Ağustosun'da tesadüftür ki ben tam 66.666 km'de aldım ;D araba 2006 model, mazda 6, 66.666 km ;D her şey 6 ;D

hiç bir sıkıntı yok ve yaşamadım çok şükür O0

ha pardon bir kere rpm modülünden dolayı sıkıntı yaşadım. onuda kendim tespit ettim 8) modül tutturulduğu yerden direksiyon kutusunun üzerine düşmüş ve tahminim yıllarca orada kablonun ucunda sallana sallana ömür geçirmiş. modülü oradan çıkarınca hem arızayı tespit ettik hem de arabayı aldığımdan beri ön düzende hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen ön taraftan gelen tık tık sesinin nedenini bulmuş olduk 8)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
rpm modulu ne tam olarak ilkkez duydum

apojitsu

Katılımcı
rpm modulu ne tam olarak ilkkez duydum

arabanın benzin enjektöründen aldığı tetiklemeyi evirip çevirip lpg ecu'suna bildiren ve bu sinyale göre lpg enjektörlerini açıp kapatacak sinyali üreten kibrit kutusu büyüklüğünde elektronik bir devre. her marka da olmayabilir. bazılarında prinsdeki gibi dışarıdan bağlanmayıp lpg ecusunun içinde buna benzer bir işlem yapılabilir...

hus3yn

Katılımcı
yaklaşık 1 haftadır lpg kullanıyorum otomatik vites. atiker marka gayet memnunum tekleme falan hiç olmadı (belkide oldu ben anlamadım) zaman zaman sert kullanırım 2 bin devirden 5 6 bin devirlere bir anda çıktığım olur maşallah nazar değmesin performansı gayet iyi ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
arabanın benzin enjektöründen aldığı tetiklemeyi evirip çevirip lpg ecu'suna bildiren ve bu sinyale göre lpg enjektörlerini açıp kapatacak sinyali üreten kibrit kutusu büyüklüğünde elektronik bir devre. her marka da olmayabilir. bazılarında prinsdeki gibi dışarıdan bağlanmayıp lpg ecusunun içinde buna benzer bir işlem yapılabilir...

Bu bizdeki OBD dedikleri şey galiba...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Normalde sinyali analog olarak atesleme bobininden alir sanirim bu dijital olarak calisan bisey

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Benim aracım da atiker (fast system) mevcut aracı ilk aldığım zamanlar da çok sıkıntı yaşattı bulunduğum yerdeki ustalar sayesinde! araca gaz yerine 6 ay benzinde bindim :) sonrasında ankara da başkent sanayi sitesinde benli otogaz a ayar yaptırdım o zamandan beri sıkıntı yaşamadım 2500-3000 devir aralığındaki tekleme hariç :) bende bu işten çok çekmiş biri olarak veli abiye katılıyorum lpg kiti önemli ama usta daha da önemli bence

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Babamın araçta (92 model 626) Teleflex marka kit takılı. 6 sene oldu tam. 195.000 de takıldı, şu an 300,000 de araç :) Enjektörler direk manifolda gömülü, sensörler bosch, markasını hatırlamadığım Amerikan malı enjektörler ile oldukça kaliteli bir kit izlenimi vermişti. O zamanlar zaten manifolde gömülü enjektörü ilk uygulayan firmaydı, prince ve teleflex arasından bunu seçmiştik. 6 senede hiç bir sorun çıkarmadı, bir kere bile ayara gitmedi. Arada babamın bakımları kaçırdığı da oldu. Ne sabah geç çalışma sorunu ne rölanti dengesizliği. Şu anki durumlarını bilmiyorum ama lpg de Hollanda markalarının tartışılmaz bir üstünlüğü var bence.

Cherkess

Sessiz
Aracımda Romano var.
Mazda 626 da da Romano var.
Arkadaşın Honda civic aracına da taktırdık.
Başka bir arkadaşın audi A4 üne de taktırdık.
Hepsi Romano. Sıkıntı yok dert yok. İşçilik zaten on numara sırf kendi ustama taktırayım diye LPG siz aldım aracımı.
LPG de montaj Önemlidir en iyi kiti rezil edende montajdır. En kötü kiti vezir eden de montajdır.
Siz siz olun ucuza kaçmayın sakın. Ucuzda olsa montajı kaliteli bir yere yaptırın referansı sağlam olsun.

Özgür Kızılkaya

Üst Alt