Mazda 3 BK (2003-09) Kapı Altlarında Pas ve Çürüme

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Arkadaşlar merhaba...Aracımda geçen gün ön sol kapı hariç kapıların iç alt taraflarında hafif paslanma ve çürümenin olduğunu gördüm.. Bu sorunu yine bi mazda kullanıcısından duymuştum... Bunun sebebi ne olabilir sizde de var mı? bu sorun cam fitillerinden sızan yağmur suyu olabilir mi?

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Tanıdığın 115 milyarlık VW CC aracında böyle bir sorun yaşadık ve baya dalga geçmiştik VW markasıyla. Paslanma henüz yoktu ama döşemeler nemden kendini salmıştı. Ön cama kovalar dolusu su döktüğünde aracın içine suyu cam fitillerinden aldığını tespit etmişti. Silikon yardımıyla kapattırdı sanayide.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun, bir çok şey pas ve çürümeye sebep olabilir, önlem alıp ilerlemesini engellemek lâzım

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
sağolun...önemli bir sorun değil ama yine de can sıkıyor. cam ile kapının birleşim yerinde olan o siyah plastik fitiller değişiyor mu? o fitillerin nikelaj olması su sızıntısnı önler mi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk kasa mazda 3 ler de bu sorunu duyduğum ikinci oldu... Doğma büyüme İstanbul arabası olan aracımda var mı diye kontrol etmeyi unutuyorum. İlk fırsatta bakayım.

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
İlk kasa mazda 3 ler de bu sorunu duyduğum ikinci oldu... Doğma büyüme İstanbul arabası olan aracımda var mı diye kontrol etmeyi unutuyorum. İlk fırsatta bakayım.
sizin ki 2009 belki yaştan dolayı olmayabilir :) cevabınızı bekliyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yaştan ziyade makyaj ile yapılan iyileştirme çok. Ben asıl ona güveniyorum. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Özellikle BK da buna rastlayan çok, 90 lı yılların kalitesinden ödün verilmiş 2000 li yıllarda galiba..

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Özellikle BK da buna rastlayan çok, 90 lı yılların kalitesinden ödün verilmiş 2000 li yıllarda galiba..
Galibası yok verildiği aşikar aynı durumu yaşayanları ve adem ustanın söylemleri malzeme kalitesindeki düşüklüğün ispatı zaten sağlamlık konusunda gene laf yok fakat 2012 model arabanın farı soluyorsa ne demeli bu işe

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bu Mazda'ya özel bir şey değil bence. Yeni nesil araçların çoğunda duymaya başlarız yakında. Maliyetler düşsün diye her malzemede opsiyonlar zorlanıyor...

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
veli abi baktınız mı kapı altlarına :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
veli abi baktınız mı kapı altlarına :)
Baktım da buraya yazmayı unuttum iyi mi? :)

Tahmin ettiğim gibi hiç bir şekilde korozyon veya çürüme belirtisi yok çok şükür. Hatta kapı fitillerinin oraları bile kontrol ettim.

Tertemiz. :) :)

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Baktım da buraya yazmayı unuttum iyi mi? :)

Tahmin ettiğim gibi hiç bir şekilde korozyon veya çürüme belirtisi yok çok şükür. Hatta kapı fitillerinin oraları bile kontrol ettim.

Tertemiz. :) :)
fitillerin orda benimde bi şey yok da kapı altları işte...peki cam fitillerini değiştirsek nerden buluruz eskimiş baya fitiller

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Servisten orijinal temin edebilirsin ama fiyatlıdır muhtemelen. Sormak lazım. Araştırılırsa bulunmayacak bir şey değildir.

Üst Alt