Mazda 3 BK (2003-09) İç Aynada Meydana Gelen Bozulma

Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
arkadaşlar iç dikiz aynanın kenarlarında bozulmalar var ne yapabilirimiyeni ayna camı kesilirmi.nasıl sökülür takılır

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Biraz önce özellikle indim baktım, videodaki ile yakından uzaktan ilgisi yok bizim aynaların... O bölümde zaten emniyet kemeri uyarı ışıkları var ve kökünden sökmek için o bölümü de çıkartmak gerekiyor gibi algıladım ben, aynanın bağlı olduğu yerden sökmek mümkün olur mu ona da çok sıcak olduğu için bakamadım, arabanın için saunadan beter olmuş... :)

Konuyu hortlatayim. Veli abi ben inceledim. Hatta söktüm. Çünkü benim dikiz aynası zaten daha önceden işlem görmüş. Küçük bi catlak olduğu için.
Aynayı çıkartırken cama sabit olan parçaya takılan kısmının ön tarafında küçük bi mandal var. Onu aşağı çekip kendinize doğru çekerseniz hemen geliyor. Cikarmisken işlem görmüş kısmın tutkal atıkları olan yerlerini de guzelce temizledim. Sonra zımpara ile temizledim ve tutkal ile tekrar tutturdum. Kaya gibi oldu. Bu kadar sağlam tutacağını düşünmüyordum ama gerçekten şaşırttı beni. Kesinlikle tavsiye ederim. Eşim bim'den almış.
Fotoğraflar ;
IMG_20160913_173453.jpg

IMG_20160914_141227.jpg

Gördüğünüz gibi bizim guzularda tak cikar degil sürgülü
IMG_20160914_141327.jpg
IMG_20160914_141401.jpg

Yukarda bahsettiğim tırnağı burda görebilirsiniz.
IMG_20160914_141452.jpg

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var; sadece camını değiştirmeyi düşündüm, camcı, olmaz, çerçevesi sökülebilir değil dedi. Yenisini alayım dedim ama birebir aynısını nedense bulamadım. Universal aynalardan tavsiye ettiler, çirkin durur diye almadım.

servis fiyat veremedi, ellerinde yokmuş. otomatik kararan ayna sordum, 600 ya da 900 küsurlu bir fiyat çıkardılar da hatırlamıyorum.

Bu arada bendeki 2009 Touringde ayna, Graff'ın verdiği resimlerdeki gibi değil, cama değil, arka kemer ikazı paneline yapışık.

Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Arkadaşlar merhaba,
Maalesef geçen aracı yıkatırken eleman dikiz aynasının tırnağını kırmış, Yenisini alacaklar ancak bir türlü bulamıyorlar, yardımcı olabilir misiniz, bildiğiniz yer var mıdır ?

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Arkadaşlar merhaba,
Maalesef geçen aracı yıkatırken eleman dikiz aynasının tırnağını kırmış, Yenisini alacaklar ancak bir türlü bulamıyorlar, yardımcı olabilir misiniz, bildiğiniz yer var mıdır ?
Ankara Herter Yetkili Servis, Muğla Yetkili Servis yardımcı olur muhakkak, haricen de çıkmacılardan sorabilirsin. :)

Bağımsız bir parçaysa, neden aynısını arıyorsunuz ki? Hiç gerek yok, en çok hoşunuza gideni alıp takın.

Ben değiştiremedim, zira benim araçtaki aynanın ayağı, aynı zamanda arka koltuk emniyet kemerleri ikaz panosunu tutuyormuş. Böyle olmasaydı, orjinalinden daha büyük ve daha şık bir tane alıp takardım, onun yerine üzerine geçirilen aynalardan aldım.