Mazda 3 BK (2003-09) İç Aynada Meydana Gelen Bozulma

Kırmızı Ruhum

Yeni makinem
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
arkadaşlar iç dikiz aynanın kenarlarında bozulmalar var ne yapabilirimiyeni ayna camı kesilirmi.nasıl sökülür takılır

Kırmızı Ruhum

Yeni makinem
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
iç dikiz ayna nasıl sökülür arkadaşlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Biraz önce özellikle indim baktım, videodaki ile yakından uzaktan ilgisi yok bizim aynaların... O bölümde zaten emniyet kemeri uyarı ışıkları var ve kökünden sökmek için o bölümü de çıkartmak gerekiyor gibi algıladım ben, aynanın bağlı olduğu yerden sökmek mümkün olur mu ona da çok sıcak olduğu için bakamadım, arabanın için saunadan beter olmuş... :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Konuyu hortlatayim. Veli abi ben inceledim. Hatta söktüm. Çünkü benim dikiz aynası zaten daha önceden işlem görmüş. Küçük bi catlak olduğu için.
Aynayı çıkartırken cama sabit olan parçaya takılan kısmının ön tarafında küçük bi mandal var. Onu aşağı çekip kendinize doğru çekerseniz hemen geliyor. Cikarmisken işlem görmüş kısmın tutkal atıkları olan yerlerini de guzelce temizledim. Sonra zımpara ile temizledim ve tutkal ile tekrar tutturdum. Kaya gibi oldu. Bu kadar sağlam tutacağını düşünmüyordum ama gerçekten şaşırttı beni. Kesinlikle tavsiye ederim. Eşim bim'den almış.
Fotoğraflar ;
IMG_20160913_173453.jpg

IMG_20160914_141227.jpg

Gördüğünüz gibi bizim guzularda tak cikar degil sürgülü
IMG_20160914_141327.jpg
IMG_20160914_141401.jpg

Yukarda bahsettiğim tırnağı burda görebilirsiniz.
IMG_20160914_141452.jpg

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Paylaşım için teşekkürler hocam, ellerine sağlık. :)

DonQuichotte

Sessiz
Aynı sorun bende de var; sadece camını değiştirmeyi düşündüm, camcı, olmaz, çerçevesi sökülebilir değil dedi. Yenisini alayım dedim ama birebir aynısını nedense bulamadım. Universal aynalardan tavsiye ettiler, çirkin durur diye almadım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Servise sorun çok pahalı ise çıkmacılara sorun derim.

DonQuichotte

Sessiz
servis fiyat veremedi, ellerinde yokmuş. otomatik kararan ayna sordum, 600 ya da 900 küsurlu bir fiyat çıkardılar da hatırlamıyorum.

Bu arada bendeki 2009 Touringde ayna, Graff'ın verdiği resimlerdeki gibi değil, cama değil, arka kemer ikazı paneline yapışık.

AYDOGANT

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Arkadaşlar merhaba,
Maalesef geçen aracı yıkatırken eleman dikiz aynasının tırnağını kırmış, Yenisini alacaklar ancak bir türlü bulamıyorlar, yardımcı olabilir misiniz, bildiğiniz yer var mıdır ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba,
Maalesef geçen aracı yıkatırken eleman dikiz aynasının tırnağını kırmış, Yenisini alacaklar ancak bir türlü bulamıyorlar, yardımcı olabilir misiniz, bildiğiniz yer var mıdır ?

Ankara Herter Yetkili Servis, Muğla Yetkili Servis yardımcı olur muhakkak, haricen de çıkmacılardan sorabilirsin. :)

AYDOGANT

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Bir şey daha soracağım peki ford focus 2004 model araçların iç dikiz aynası da Mazda 3 ile aynı değil mi. Bu konuda bilgisi olan var mı

DonQuichotte

Sessiz
Bağımsız bir parçaysa, neden aynısını arıyorsunuz ki? Hiç gerek yok, en çok hoşunuza gideni alıp takın.

Ben değiştiremedim, zira benim araçtaki aynanın ayağı, aynı zamanda arka koltuk emniyet kemerleri ikaz panosunu tutuyormuş. Böyle olmasaydı, orjinalinden daha büyük ve daha şık bir tane alıp takardım, onun yerine üzerine geçirilen aynalardan aldım.

ayhan1453

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Benim de aynayi tutan aparat catlamis.ayna pat diye düştü.bizim arabalara uygun gecmeli forddan baska hangi markanin var acaba.. Yapistirmak çare olur mu. Yada elinde atıl durumda olan varsa olanilir.kirilsn aparat icin tüm aynayi degistirmek zoruma gidiyor. Mazda 3 bk.

Ekli dosyalar

• 20180731_160900.jpg
    20180731_160900.jpg
    105.9 KB · Görüntüleme: 43
  • 20180731_153319.jpg
    20180731_153319.jpg
    214.7 KB · Görüntüleme: 42
  • 20180731_160818.jpg
    20180731_160818.jpg
    117.8 KB · Görüntüleme: 36

Üst Alt