Mazda 3 BK (2003-09) Gösterge Paneli Testi

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Mazda 3 Gösterge panelini test etmek için, kontak kapalıyken kilometre sayacını sıfırladığınız trip düğmesine basın ve basılı tutarken kontağı AAC konumuna getirin ve biraz bekleyin. Kilometre sayacının bulunduğu yerde TEST yazısı çıkınca elinizi trip düğmesinden çekin.Sonra araç kendisi fonksiyonlarını test etmeye başlıyor, sırasıyla devir saati çıkıp iniyor, hız sayacı 220'yi geçip gidiyor, hararet çıkıp iniyor ve benzin ibresi full gösteriyor ve bütün gösterge ışıkları yanıyor. Tabi bunlar için her seferinde trip düğmesine basıyoruz...

Mazda Garaj Prodüksiyon Sunar;

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Sağol abi bigiler için, daha önceden denemiş yapmış ama nasıl yaptığımı unutmuştum :)

Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
Mazda 6 da denedim oldu. Bir sürü test aşaması var neyin ne olduğunu bilmek için aracın servis kitapçığına ihtiyaç var sanırım 8)

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Mesajın ilk konusuna Türkçe Video eklenmiştir... Göstergedeki Cruise ışığına dikkat !! :)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Mesajın ilk konusuna Türkçe Video eklenmiştir... Göstergedeki Cruise ışığına dikkat !! :)
Veli abi çok açıklayıcı ve aydınlatıcı bir video olmuş eline sağlık. Cruse ışığı fabrikasyon olduğuna göre bence bu arabaya rahatlıkla cruse taktırılır sonradan, bu iş biraz karmaşık oldu şimdi.

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Veli abi çok açıklayıcı ve aydınlatıcı bir video olmuş eline sağlık. Cruse ışığı fabrikasyon olduğuna göre bence bu arabaya rahatlıkla cruse taktırılır sonradan, bu iş biraz karmaşık oldu şimdi.
Cruise konusunda aynı şeyleri düşündüm Bülent... O ışığı görünce gözlerime inanamadım iyi mi? :D

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bu 1. nesle de hız sabitleyici takılabileceğini gösterir mi peki abi?

Verdiğin bilgiler için de teşekkürler. :)
Benim düşünceme göre takılabilir ama, yetkili servisin de bir bildiği vardır ki; sonradan montaj sorun çıkarabiliyor denildi...

Kafam karışmadı değil hani. :confused:

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
"Cruise" 92 626'ların göstergesinde de var. Göstergeyi söktüğümde görmüştüm. Muhtemelen alt yapı Mazdalarda var ama gerekli parçaları takacak servis yok :D

Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Benim düşünceme göre takılabilir ama, yetkili servisin de bir bildiği vardır ki; sonradan montaj sorun çıkarabiliyor denildi...ti

Kafam karışmadı değil hani. :confused:
Alt yapısı var ise taktırılır ve çalışır, sadece direksiyon un alt bölmesini değiştiriyorlar, tuş takımı için diğer tarafları zaten söket.