Mazda 3 BK (2003-09) Gösterge Paneli Testi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 3 Gösterge panelini test etmek için, kontak kapalıyken kilometre sayacını sıfırladığınız trip düğmesine basın ve basılı tutarken kontağı AAC konumuna getirin ve biraz bekleyin. Kilometre sayacının bulunduğu yerde TEST yazısı çıkınca elinizi trip düğmesinden çekin.Sonra araç kendisi fonksiyonlarını test etmeye başlıyor, sırasıyla devir saati çıkıp iniyor, hız sayacı 220'yi geçip gidiyor, hararet çıkıp iniyor ve benzin ibresi full gösteriyor ve bütün gösterge ışıkları yanıyor. Tabi bunlar için her seferinde trip düğmesine basıyoruz...

Mazda Garaj Prodüksiyon Sunar;

Moderatörün son düzenlenenleri:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Cok guzel bi ozellik bu

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sağol abi bigiler için, daha önceden denemiş yapmış ama nasıl yaptığımı unutmuştum :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Mazda 6 da denedim oldu. Bir sürü test aşaması var neyin ne olduğunu bilmek için aracın servis kitapçığına ihtiyaç var sanırım 8)

xCwOre.jpg

sahinerden

Katılımcı
Araç Markası
2006- Mazda 3 AT
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Güzel bilgi teşekkürler abi eve döndüğümde bir deneyeyim hemen :) :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mesajın ilk konusuna Türkçe Video eklenmiştir... Göstergedeki Cruise ışığına dikkat !! :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mesajın ilk konusuna Türkçe Video eklenmiştir... Göstergedeki Cruise ışığına dikkat !! :)
Veli abi çok açıklayıcı ve aydınlatıcı bir video olmuş eline sağlık. Cruse ışığı fabrikasyon olduğuna göre bence bu arabaya rahatlıkla cruse taktırılır sonradan, bu iş biraz karmaşık oldu şimdi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi çok açıklayıcı ve aydınlatıcı bir video olmuş eline sağlık. Cruse ışığı fabrikasyon olduğuna göre bence bu arabaya rahatlıkla cruse taktırılır sonradan, bu iş biraz karmaşık oldu şimdi.

Cruise konusunda aynı şeyleri düşündüm Bülent... O ışığı görünce gözlerime inanamadım iyi mi? :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu 1. nesle de hız sabitleyici takılabileceğini gösterir mi peki abi?

Verdiğin bilgiler için de teşekkürler. :)
Benim düşünceme göre takılabilir ama, yetkili servisin de bir bildiği vardır ki; sonradan montaj sorun çıkarabiliyor denildi...

Kafam karışmadı değil hani. :confused:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
"Cruise" 92 626'ların göstergesinde de var. Göstergeyi söktüğümde görmüştüm. Muhtemelen alt yapı Mazdalarda var ama gerekli parçaları takacak servis yok :D

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Benim düşünceme göre takılabilir ama, yetkili servisin de bir bildiği vardır ki; sonradan montaj sorun çıkarabiliyor denildi...ti

Kafam karışmadı değil hani. :confused:

Alt yapısı var ise taktırılır ve çalışır, sadece direksiyon un alt bölmesini değiştiriyorlar, tuş takımı için diğer tarafları zaten söket.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Elektronik gaz kelebegi varsa montajda sikinti cikmaz.cikmamasi lazim

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Teşekkürler Veli Abi videoların devamını bekliyoruz. Hatta tüm üyelerimizden bekliyoruz çalışmalarınızı gönderebilirsiniz ;)

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
bazı modellerde hararet göstergesi yok. çok eskiden bi abimden duyduğum "bazı arabalarda özellikle toyota'da hararet göstergesi sabit durmuyordu. fabrikanın istediği sınırlar içinde ibre hareket ediyordu ama araba kullanıcıları tedirgin olup sürekli şikayet ediyordu. şikayetlerden sonra gösterge kaldırılıp sadece ikaz lambası koyuldu" şeklinde bir yorumdu.

ne kadar doğru bilemem. ama gösterge ışıklarının testini nasıl yapacağımı arıyordum, konu iyi oldu. tşkler.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
bazı modellerde hararet göstergesi yok. çok eskiden bi abimden duyduğum "bazı arabalarda özellikle toyota'da hararet göstergesi sabit durmuyordu. fabrikanın istediği sınırlar içinde ibre hareket ediyordu ama araba kullanıcıları tedirgin olup sürekli şikayet ediyordu. şikayetlerden sonra gösterge kaldırılıp sadece ikaz lambası koyuldu" şeklinde bir yorumdu.

ne kadar doğru bilemem. ama gösterge ışıklarının testini nasıl yapacağımı arıyordum, konu iyi oldu. tşkler.

Mantıga bak :)

Üst Alt