MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
:D yok daha neler :D yurtdışındaki araçlarda hep "coil spring pad" denilen yay kauçuk pedler konuluyor yayın alt ve üst tasa oturduğu yere. bu yol sesinin azaltılması açısından olumlu katkı sağlıyormuş. fakat Türkiye'deki hiç bir araçta (Almanlar hariç) görmedim bunu. kendi aracıma da denemek istiyorum. bütçe olursa kapı içleri, belki de zemin yalıtımını bile düşünebilirim. ama yol ve rüzgar sesi öncelikli olarak uzun yolda az da olsa yorabiliyor.

ve benim araçtaki paslar da dikkatimi çekiyor. onları da yazın bir çözüm bulmak istiyorum. direksiyon mili, jantlar ve disklerin birleşim noktaları vs. 1-2 seneye aracın altını paslardan arındırıp tamamen pütür kaplatmak da düşünebilirim.

graff hocam, insanın içi rahat etmiyor vallahi. aracım şanzıman yağı atıyordu, yağı değiştirdik kesti büyük ihtimal, ama hala rahat edemiyorum. millet bakımını yaptırmadan hor kullanarak biniyor bir de, nasıl rahat ediyorlar.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
:D yok daha neler :D yurtdışındaki araçlarda hep "coil spring pad" denilen yay kauçuk pedler konuluyor yayın alt ve üst tasa oturduğu yere. bu yol sesinin azaltılması açısından olumlu katkı sağlıyormuş. fakat Türkiye'deki hiç bir araçta (Almanlar hariç) görmedim bunu. kendi aracıma da denemek istiyorum. bütçe olursa kapı içleri, belki de zemin yalıtımını bile düşünebilirim. ama yol ve rüzgar sesi öncelikli olarak uzun yolda az da olsa yorabiliyor.

ve benim araçtaki paslar da dikkatimi çekiyor. onları da yazın bir çözüm bulmak istiyorum. direksiyon mili, jantlar ve disklerin birleşim noktaları vs. 1-2 seneye aracın altını paslardan arındırıp tamamen pütür kaplatmak da düşünebilirim.

graff hocam, insanın içi rahat etmiyor vallahi. aracım şanzıman yağı atıyordu, yağı değiştirdik kesti büyük ihtimal, ama hala rahat edemiyorum. millet bakımını yaptırmadan hor kullanarak biniyor bir de, nasıl rahat ediyorlar.
Seni çok iyi anlıyorum. Eski bi türk filminde şişman bir çocuk vardı. "O essegi babam alacak. Vurucam kamciyi, vurucam kamciyi diyordu." Millet arabasını aynen oyle kullanıyor. Ben kiyamiyorum.

Discovery cihazımdan gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kırbaçtır o vurulan... ;)

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Bence çiğnenmiş et koyalım

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arabanın sacında et kavurma yapıyorsunuz da cagirmiyorsunuz. Olmadı simdi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar Fren balatasında karşıma bosch marka çıkıyor devamlı. Bosch marka nasıldır, bilen var mı? Tavsiye eder misiniz? Sıralama yapmak gerekirse aşağıda ki markaları kalite açısından sıralayabilir misiniz?

Bocsh - Ate - TRW - Valeo

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
TRW'yu Toyota forumunda çok duydum ve şikayet eden hiç duymadım.
Bosch ve Valeo da isimleri olan kaliteli markalar.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Arkadaşlar Fren balatasında karşıma bosch marka çıkıyor devamlı. Bosch marka nasıldır, bilen var mı? Tavsiye eder misiniz? Sıralama yapmak gerekirse aşağıda ki markaları kalite açısından sıralayabilir misiniz?

Bocsh - Ate - TRW - Valeo
Ate ve brembo dünya liderlerinden ama senin araba için olan standart disklerde ate yada trw pek fark etmez. Hondacılar zimmerman takıyorlar ama mazda için üretim var mı bilmiyorum. Bende geçen yıl trw taktırdım önlere 20 bin km oldu problem yok. Tabi biz arabaları sokak yarışçısı yada rallici gibi kullanmadığımız için aradaki ufak farkları anlayamıyoruz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Verilen markaların hepsi iyi... İsmail'in değindiği konu işin özeti aslında... Bizler son kullanıcı olarak aradaki farkı hissetmemizin ihtimali çok düşük...

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
TRW'yu Toyota forumunda çok duydum ve şikayet eden hiç duymadım.
Bosch ve Valeo da isimleri olan kaliteli markalar.

Bizimkilerde ATE var galiba

Ate ve brembo dünya liderlerinden ama senin araba için olan standart disklerde ate yada trw pek fark etmez. Hondacılar zimmerman takıyorlar ama mazda için üretim var mı bilmiyorum. Bende geçen yıl trw taktırdım önlere 20 bin km oldu problem yok. Tabi biz arabaları sokak yarışçısı yada rallici gibi kullanmadığımız için aradaki ufak farkları anlayamıyoruz.

Verilen markaların hepsi iyi... İsmail'in değindiği konu işin özeti aslında... Bizler son kullanıcı olarak aradaki farkı hissetmemizin ihtimali çok düşük...

Arkadaşlar teşekkürler. Bende ATE veya TRW arasında kalmıştım. Ama piyasada arka fren balatasi ATE bulamadım. TRW çoğu yerde var. Artik hangisini bulursam. Evet bizler arabayı aglatmadan kullanıyoruz. Sormamin nedeni de iki gün sonra elimde kalacak birşey almayın.

Üst Alt