Mazda 3 BK (2003-09) Direksiyon Yağı Kutusunda Meydana Gelen Taşma

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Abi yorum güzel olmuş
uploadfromtaptalk1442741978965.jpg

zenfone 2

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Şanzıman ve direksiyon ATF si farklı özellikler gösteren yağlar olabileceği gibi, aynı özellikte üretilen yağlar da var, eğer içerik direksiyon için de uygunsa sorun olmaz, ama uygun olmayan katkı varsa haklı çıkma ihtimalin var yani :)
İkisi içinde kullanılıyor tek fark kalite gidip en kalitelisini alıp koyacaksın

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi bu direksiyonun ayrı bir hidroliği yokmu peki ?şanzıman hidroliği kullanmak aynı işlevi görüyormu belki yanlışlığı orda yapıyor olabilirmisiniz tamamen bilmediğimden fikir yürütüyorum , bu arada videoyu yüklerseniz bende değiştireceğim

Daha önceki aracımın atf yağı eksiliyordu, bende senin gibi düşündüğüm için ve kutuların üzerinde genelde otomatik vites fotoğrafı olduğu için yanılıyordum... Sonra, her iki yağın da aynı işlevi gördüğünü öğrendim...

İkisi de aynı yağ oluyor Serkan, fakat aracın yağ özelliklerini karşılamasına dikkat etmek gerekiyor, mesela bizim araçlarda Dexron III özelliğini taşıması gerekiyor, muadil olarak Dexron II de olabilir diyor kullanım kılavuzunda ama ben III kullanmayı tercih ettim, uygun fiyatlı bulunca da yağı sipariş verip ikinci kez değişim yaptım...

İkinci değişim sonrası çıkan yağın rengi... Sol taraftaki yağ, ilk değişim olmasına rağmen yine berbat olan yağ, sağ taraftaki ise ekleme yaparak sistemi temizlediğimiz nispeten kırmızı renge benzer bordo yağ...

WP_20150920_001.jpg

Son düzenleme:
Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Daha önceki aracımın atf yağı eksiliyordu, bende senin gibi düşündüğüm için ve kutuların üzerinde genelde otomatik vites fotoğrafı olduğu için yanılıyordum... Sonra, her iki yağın da aynı işlevi gördüğünü öğrendim...

İkisi de aynı yağ oluyor Serkan, fakat aracın yağ özelliklerini karşılamasına dikkat etmek gerekiyor, mesela bizim araçlarda Dexron III özelliğini taşıması gerekiyor, muadil olarak Dexron II de olabilir diyor kullanım kılavuzunda ama ben III kullanmayı tercih ettim, uygun fiyatlı bulunca da yağı sipariş verip ikinci kez değişim yaptım...

İkinci değişim sonrası çıkan yağın rengi... Sol taraftaki yağ, ilk değişim olmasına rağmen yine berbat olan yağ, sağ taraftaki ise ekleme yaparak sistemi temizlediğimiz nispeten kırmızı renge benzer bordo yağ...

Anladım abi sağolasın umarım bu değişimden sonra renk istediğin gibi kalır

zenfone 2

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Serkan; rengin kırmızı kalmasına önem vermem çünki direksiyon acayip şekilde rahatladı... Değişim zaten çocuk oyuncağı oldu bize, canımız sıkıldıkça değiştiririz no problem... :)

Fakat; bu yağ ile renginin tekrar yakın zamanda siyaha döneceğini sanmıyorum... (İnşallah) :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Son düzenleme:

yahya-kalkan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu yağ direksiyon yağı olarak uygunmudur???

3946b46b9a3bc8d45739ae5c7f9d64bc.jpg

Allah (C.C.)'ın Dediği Olur...!!!

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Baya bi aydınlatıcı oldu:))

Konuyu okudunuz mu ?

Geçen hafta içinde aldım zaten;

Oto Şanzıman Yağı - Markaları & Fiyatları - n11.com

Bu 3 litre de o hazneyi kırmızıya döndürmezse, işin yakasını bırakırım artık... :)

Daha önce koyduğumuz muadil olarak tavsiye edilen Dexron II özellikli yağ idi, kullanım kılavuzunda bu ikinci tercih olarak verilmiş, fakat asıl yağı ATF 3 ve Dexron III olmalı diyor...

Aldığım yağ Dexron III özelliğini karşılıyor bakalım deneyip görecez.

yahya-kalkan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Baya bi yazı okudum aklımda kalanlara göre sordum. Nette bulduğum olası yağa göre sordum!!!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Baya bi yazı okudum aklımda kalanlara göre sordum. Nette bulduğum olası yağa göre sordum!!!

Bulunan yağın üzerindeki spesifikasyonlar ile tavsiye edilen değerler uyuşuyorsa sorun yok. :) Bülent de bunu yazmış zaten.

Üst Alt