Mazda 3 BK (2003-09) Cd Çaların İçinden Cd Çıkmıyor

Kırmızı Ruhum

Yeni makinem
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
arkadaşlar günaydın.aracımın cd çalarında cd yi dışarı alabiliyorum nede yeni cd takabiliyorum.akşam cd dinlerken hoparlörlerden acayip bi ses çıktı uzunca ondan sonra cd çalarımı ne alabiliyorum nede yeni cd takabiliyorum.yardım ve tavsiye.selamlarımla

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Elektronik arıza gibi duruyor... Bu işlerden anlayan tamirciler muhakkak Samsun da vardır... İşinin ehline göstermeni tavsiye ederim... Bir ihtimal akü kutup başını söküp sistemi sıfırla derim ama camların da otomatik ayarının sıfırlanacağını hatırlatmak isterim...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bk kasaların kronik sorunudur. 6lı CD çaları hassastır. CD yi çıkarma tuşuna bastıktan sonra elinizi yumruk yapıp konsola vurun çıkabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu sistemin düşmanı toz... Sunroof olduğu için bu düşman daha çabuk nüfuz ediyor maalesef...

Silikon ile giriş ağzı kapatılabilir esasında... Ben 6 Cd doldurdum uzun zamandır çıkar/tak yapmıyorum meselâ...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bu sistemin düşmanı toz... Sunroof olduğu için bu düşman daha çabuk nüfuz ediyor maalesef...

Silikon ile giriş ağzı kapatılabilir esasında... Ben 6 Cd doldurdum uzun zamandır çıkar/tak yapmıyorum meselâ...

6 cd kullanabilme çok iyi bir şey ve uzun yolda epey rahat oluyor ama,bir süre sonra en azından bizim için sürekli aynı şarkılar sıkıyor ..bu ara bakıma gittiğimde ciddi ciddi Xcarlink denen aparatı taktırmayı düşünüyorum..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ortalama cd başına 100 şarkı var ve 600 şarkı yapar... Ortalama 3 dakikadan 1800 dakika yani 30 saat...

Bu kadar uzun yola gitmediğim için beni sıkmadı henüz... :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Ortalama cd başına 100 şarkı var ve 600 şarkı yapar... Ortalama 3 dakikadan 1800 dakika yani 30 saat...

Bu kadar uzun yola gitmediğim için beni sıkmadı henüz... :)

Senin guzu mp3 çalabiliyor bendeki ille de orjinal cd ya da track cd olsun yoksa bir gıdım ses vermem diyor.Bose iyi güzel de böyle de bir sorunu var :)"

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bizim makyajda neden MP3 yok anlamadım ama sağolsun benden önceki sahibi her bir aparatı takmış araca. BOSE'nin nimetlerini kaybetmeden mp3 dinleyebiliyorum...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Cd görünür hale geliyor mu hiç, cımbız yardımıyla dışarı cekebilirsin ama cd ye veda edersin

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bizim makyajda neden MP3 yok anlamadım ama sağolsun benden önceki sahibi her bir aparatı takmış araca. BOSE'nin nimetlerini kaybetmeden mp3 dinleyebiliyorum...
Bosenin nimetleri aynen duruyor ama şarkının nimetleri gidiyor sanırım abi sonuçta mp3 sıkıştırılmış bir format:D

Kırmızı Ruhum

Yeni makinem
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar tamirciye götürdüm mekanik arıza dedi ve mekaniğin değişmesi gerektiğini söyledi.Ne yapsam çıkma cd çalarmı ,bu kasaya uyumlu dokunmatik ekranlı cd çalarmı veya tamirci aux çıkışından usb tavsiye etti usb yi torpidoya takacak.bu usb direksiyondan kumanda edilebilirmi.fiyat olarak 400 tl dedi.bu konuda tavsiye ve bu sıkıntıyla karşılaşan varmıdır.radyo çalışıyor.bende söktüm sökümü çok basit hatta tamirci sökmek istemedi ben söktüm.yanlız dikkatimi bişey çekti içindeki sıkışan cd hala duruyordu acaba beni başındanmı savmak istedi halbuki 2 gün kaldı serviste.sizin samsunda tavsiye edeceğiniz tamirci varmıdır.şimdiden teşekkürler selamlarımla..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Usb aparat bende tavsiye ederim yalnız 400 uçuk rakam.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
180tl falan audiosystem markalar.kendim icin sordugumda oyle dediler yada oraya 1 dinlik cerceve ile teyp takmak ucuz yollu cozum olabilir

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Veli abinin dediği gibi uğraşmaya değmez. Oem cihaz kullanacaksanız yurtdışından çıkma temiz etmekte mantıklı. Yalnız fm frekansları farklı olabiliyor dikkat etmekte fayda var.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim eski aracımda sonradan takılan LG teyipte benzer sorun olmuştu. Cd çıkmıyor.
Tamizrciye götürdüm mekanik dedi açtı tamir etmişti.
Tam hatırlamıyorum ama bir yıl önce 80-90 lira gibi bişey vermiştim.

PeterPAN

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Buna benzer bir sorun bende yaşadım, cd yi çıkar dediğim de yada load dediğimde NO DISc yazıyor ve ne cd yi çıkarıyor nede cd alıyordu, cd changer ı söktüm baktım cd sıkışmış yani 2 tane cd üst üste aynı katta denk gelmiş (nasıl olduysa artık) tamam dedim yavaş yavaş cd ye ulaşana kadar söker çıkartırım, fakat cd ye ulaşarak çıkarırsam bir daha geri toplayamayacagımı düşündüm :) bu kadar mekanik be ince işçiliğin olduğu çok fazla elektronik alet yoktur, kesinlikle bilmeyen birisi çok fazla kurcalamaması gerek bu aleti. Sen nasıl söktün derseniz, tornavidayı ocakta ısıtarak cd nin görünen kısımlarından eriterek 4 e böldüm :) sonra parça parça aldım ve sorun çözüldü.

Uyarı, böyle bir işlemi yapmak isteyenlerin sorumlulukları kendilerine aittir :)

ayrıca MAXELL cd haricinde başka bir kopya cd kullanmayın. kalınlık yüzünden bu tür sorunlar oluyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Double din fiyatları gayet iyi, döviz iyice uçmadan almakta yarar var.
Ben onları sevmiyorum, bizim kasalara olmuyor, ama BL kasalara yakışıyor, biraz daha yatay kalıyor onlar ve güzel duruyor...

BK kasanın güzelliği konsol ve göstergeleri, bu güzelliği bozmak istemem şahsen. :)

Üst Alt