Mazda 3 BK (2003-09) Camlarin Hiç Biri Açılmıyor

Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
Arkadaslar,

Uzun suredir bir sorunum var ve oda hic bir cami acamamamam.

Surucu tarafindaki genel cam acip kapama anahtari hic bir sey yapmamakta. Dikkat ettim, normalde tuslar uzerindeki gozuken isik dahi gozukmemekte.

Yolcu taraftaki sigorta kutusuna baktim ve 30A lik iki sigortayi kontrol ettim ve sigortalarda sorun gozukmemekte.

Bir kac gun oncesine kadar surucu yanindaki ana cam acip kapama anahtarini yuvasindan cikartip connector uclarini kontrol kalemi ile kontrol ettim ama bir sinyal/elektrik olcemedim.

Bilmedigim baska bir yerde bu camlarin sigortasi varmi?

Yada baska nerelerde bu sorunu aramam gerek?

Simdiden yardimlariniz icin tesekkruler ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ana kumandaya ve doğal olarak da, diğer kumandalara elektrik gitmiyor. Sigortaları kontrol ettiysen eğer, geriye; kablolardaki temassızlık ilk aklıma gelen sorun diyebilirim. Fakat; motor bölümünde ana sigorta vs. var mı ona bakmak lazım.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
hem direksiyon kolonu yanındaki, hem de kaput altındaki sigortalara bir bakın derim. gözden kaçan bir sigorta vardır illaki.

Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mazda nin o donem uretilen araclardaki kabortada kullanilan madene bagli olarak bir pas sorunu var. Bu belkide sase ile temassizlik olabilir. ama yinede tuhaf kontrol kalemi ile saseyi baska yerden almama ragmen olcmem gerekirdi.

Eger kabloda bir temassizlik veya kiriklik yok ise baska bir yerde sorun olsa gerek.

Sigorta kutusu uzerinde camlar icin kullanilan rileler var. Onlara giden ana ceyran yanilmiyorsam oncelikle anahtardan geciyor yani sigorta, anahtar ve sonra relais Yoksa sigortadan sonra direkmi relais gelir? (mantiksiz geliyor gerci bu bana)

Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
hem direksiyon kolonu yanındaki, hem de kaput altındaki sigortalara bir bakın derim. gözden kaçan bir sigorta vardır illaki.

Direksiyon kolunun yaninda nerde sigorta varki?

Aku yanindaki sihortalarda saglam ve yolcu koltugunun ordaki ana sigortalarda saglam. Ana sigorta kutusu uzerindeki rilelerde geliyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Modül tarzı bir şey olabilir ana kontrol modülü gibi. Direksiyonun altına pedalların üstüne denk gelen yere bakınız.

Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
Son durum,
Sofor taraftaki cam acip kapatan komandayi degistirerek duzeldi. ebay den 65 euroya patladi ama cok sukur suan sorun giderildi ve tatil hazirliklarida basladi

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Mazda 3 2007 model aracımın sol ön camı bugün açılmaz oldu.Düğmeye dokununca tık sesi geliyor ama hareket etmiyor.Diğer camlar normal sorunun kaynağı ne olabilir.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Mazda 3 2007 model aracımın sol ön camı bugün açılmaz oldu.Düğmeye dokununca tık sesi geliyor ama hareket etmiyor.Diğer camlar normal sorunun kaynağı ne olabilir.
Kronik olan dişli sorunu gibi gözüküyor , bir adet dişli temin edip motoru söküp bi kontrol edin.

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Bu sabah arabaya bindim ve kendiliğinden çalıştı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Son düzenleme:

atsızbey

Katılımcı
Araç Markası
98 Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Iyi bayramlar arkadaşlar.Hepinizin bayramini kutlarim aileniz ve sevdiklerinizle guzel bir bayram gecirmeniz dilegiyle.
Şoför cami tek dokunuşla açılmıyor ve kapanmiyor.Programlama yaptim ama ise yaramadı.Ayrica diger camlar kontak kapattiktan sonra bir süre çalışmaya devam ediyor ama şoför camı bu durumda da calismiyor zaten kontağı kapatinca bu camdan tık tık ses de gelmiyor.Sadecr bu cam için ayri bir sigorta mı vardir acaba.Cam kontrol panelini komple söktüm sorun görünmüyor.Bu konuda tecrübesi olan var mı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Iyi bayramlar arkadaşlar.Hepinizin bayramini kutlarim aileniz ve sevdiklerinizle guzel bir bayram gecirmeniz dilegiyle.
Şoför cami tek dokunuşla açılmıyor ve kapanmiyor.Programlama yaptim ama ise yaramadı.Ayrica diger camlar kontak kapattiktan sonra bir süre çalışmaya devam ediyor ama şoför camı bu durumda da calismiyor zaten kontağı kapatinca bu camdan tık tık ses de gelmiyor.Sadecr bu cam için ayri bir sigorta mı vardir acaba.Cam kontrol panelini komple söktüm sorun görünmüyor.Bu konuda tecrübesi olan var mı
Sistemin beyni olduğu yazılmıştı aşağıdaki konuda hocam, umarım sorunun kaynağı cam mekanizmasının beyninde değildir.

atsızbey

Katılımcı
Araç Markası
98 Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Sag olasin Veli abi.Sorun şu ki diger camlar tek dokunusta kontak acikken ve kapattiktan sonra bir süre acilip kapaniyor.Sadece şoför camina kontak kapandiktan sonra elektrik gelmiyor ve kontak acikken de tek dokunusta acilip kapanmiyor.Neyse bosuna sökmüş olmadim.Diger camlari kilitleyen duğme calismiyordu onu halletmis oldum.Tekra iyi bayramlar diliyorum.

Narkoz

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Selamlar.bayraminiz mübarek olsun arkadaşlar.2005 model mazda 3 aracimda sag ön cam inmiyor.programlamak icin bastigimda tik sesi geliyor ama cami indirmiyor.akü sök tak yaptim programlamayi denedim yine cam acilmadi,diger camlarda sıkıntı yok ama akü sök tak olayından sonrada sag on cam ayni sekilde acilmadi.neler yapmam gerekir problem ne olabilir sizce

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selamlar.bayraminiz mübarek olsun arkadaşlar.2005 model mazda 3 aracimda sag ön cam inmiyor.programlamak icin bastigimda tik sesi geliyor ama cami indirmiyor.akü sök tak yaptim programlamayi denedim yine cam acilmadi,diger camlarda sıkıntı yok ama akü sök tak olayından sonrada sag on cam ayni sekilde acilmadi.neler yapmam gerekir problem ne olabilir sizce
Cam motoru soketi veya cam motorunun kendisi sorunlu olabilir, söküp kontrol etmek gerekir. Kablolarda elektrik var mı? Motor sağlam mı?

Üst Alt