Mazda 3 BK (2003-09) Cam Suyu Bidonu Hakkında

erkaneski

Sessiz
125 tl ye sedan mazda 3 e motorları dahil üzerinde silecek su deposunu satın aldım 1 hafta önce öncelikli olarak tamir yoluna gitmek mantıklı ama tamir olmuyorsa aman aman bulunmayan yada çokta pahalı birşey değil

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
@erkaneski hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan. 20 tl ye techizatı komple alıyorum, tofaşk dehşeti işte :) (5 ay dayanırsa iyi) :confused:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
125 tl ye sedan mazda 3 e motorları dahil üzerinde silecek su deposunu satın aldım 1 hafta önce öncelikli olarak tamir yoluna gitmek mantıklı ama tamir olmuyorsa aman aman bulunmayan yada çokta pahalı birşey değil

Çok iyi fiyat. Kazasız belasız günlerde kullanın...

Mazda 3 2006

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
arkadaşlar Merhaba,

konuyu tekrar gündeme getireyim. aracımın silecek su deposu delik, tamir önermişsiniz ama yer/usta tavsiye edebilir misiniz? (ayrıca internetten baktığım kadarıyla 130 lira civarı bir parça kolay da bulunuyor. (tamir için sarf edilecek malzeme + işçilik 70-80 lira tutacaksa sıfırı ile değiştirmek daha mantıklı diye düşünüyorum!)
ne dersiniz?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
arkadaşlar Merhaba,

konuyu tekrar gündeme getireyim. aracımın silecek su deposu delik, tamir önermişsiniz ama yer/usta tavsiye edebilir misiniz? (ayrıca internetten baktığım kadarıyla 130 lira civarı bir parça kolay da bulunuyor. (tamir için sarf edilecek malzeme + işçilik 70-80 lira tutacaksa sıfırı ile değiştirmek daha mantıklı diye düşünüyorum!)
ne dersiniz?
Çok kötü durumda değilse sanayide kolayca plastik kaynağı yapılabilir ;)

Mazda 3 2006

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Çok kötü durumda değilse sanayide kolayca plastik kaynağı yapılabilir ;)
:) henüz durumuna vakıf olamadık. ama takribi 5 litre eklenen suyu 4-5 dakikada tahliye edecek boyutta (kırık çatlak veya delik).
depoyu sökebileceğimi bilsem kendim plastikçi olduğum için en iyi şekilde tamir ederim. ama açıkçası eşek bilmediği otu yerse karnı/başı ağrır atasözümüze dayanarak henüz mekanik kısmında teorik tecrübem olan bu tarz bir araca bulaşmak istemiyorum. gelişmelerden haberdar ederim :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
:) henüz durumuna vakıf olamadık. ama takribi 5 litre eklenen suyu 4-5 dakikada tahliye edecek boyutta (kırık çatlak veya delik).
depoyu sökebileceğimi bilsem kendim plastikçi olduğum için en iyi şekilde tamir ederim. ama açıkçası eşek bilmediği otu yerse karnı/başı ağrır atasözümüze dayanarak henüz mekanik kısmında teorik tecrübem olan bu tarz bir araca bulaşmak istemiyorum. gelişmelerden haberdar ederim :)
Bulaşmadan olmuyor hocam biraz cesaret biraz el becerisi biraz heyecan hepsi olacak :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu oyun hamuru gibi macunlar var. 2 ayrı renkte. birbiriyle karıştırıyorsun yoğuruyorsun sonra da istediğin yere yapıştırıyorsun ve su geçirmez çok sağlam oluyor diyorlar. Böyle bir şey olabilir. Çelik macun diye geçiyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu oyun hamuru gibi macunlar var. 2 ayrı renkte. birbiriyle karıştırıyorsun yoğuruyorsun sonra da istediğin yere yapıştırıyorsun ve su geçirmez çok sağlam oluyor diyorlar. Böyle bir şey olabilir. Çelik macun diye geçiyor.
Sunfix :harika: Çok parça tamir ettim bununla hiç birinde kırılma kopma vs olmadı mucize bir şey.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
2007 mazda 3 sedan aracimin cam suyu bidonu delindi parcayi bulmakta zorlandim.tamiri yapiliyor mu yoksa direk degistirmelimiyim?

Mazdagarajın anlaşmalı servisiyiz tedarik edemediyseniz sipariş edeyim gelsin size kargo ile gönderim yapayım

Mazda Yetkili Servis Herter / Ankara

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
arkadaşlar Merhaba,

ne dersiniz?
Kolay bulunan bir parça ise; bence değiştir gitsin, tamirat ile uğraşmaya değmez... :)

fatihnet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2013
Arkadaşlar Merhaba Mazda 3 -2006 Otomatik LPG aracım var
Radyatör yedek su deposunda ufak bir çatlak var belli belirsiz su damlatıyor silikon yaptım ama tutmadı sıcaktan atıyor malesef.
Parça kodu 3M5H-8K218 internete yazınca fordun parçası çıkıyor zaten üstündekide Ford ürünü bunu alsam uyum sağlar mı. Kod sonunda AJ tarzıda kodlar var ama benimki tam nedir bilemedim.
Teşekkür ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Radyatör yedek su deposunda ufak bir çatlak var belli belirsiz su damlatıyor silikon yaptım ama tutmadı sıcaktan atıyor malesef.
Parça kodu 3M5H-8K218 internete yazınca fordun parçası çıkıyor zaten üstündekide Ford ürünü bunu alsam uyum sağlar mı. Kod sonunda AJ tarzıda kodlar var ama benimki tam nedir bilemedim.
Teşekkür ederim.
Focuslar ile mekanik, elektrik ve motor kısmında çok fazla ortak parça var. Buda onlardan biridir büyük ihtimalle ;)
Ayrıca konuyu incelemenizde yarar var.

Son düzenleme:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Teşekkür ederim.

Uyum sağlar ;)

fatihnet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2013
Arkadaşlar Ford'un 3M5H-8K218 AJ Kodlu orjinal ürününü aldım ford parçacısında kdv dahil kampanya fiyatıyla 100 TL idi. Parça takıldı görüştüğüm bir çok usta kişi bir sıkıntı olmayacağını söyledi şimdilik bir sıkıntı yok umarım ilerleyen süreçtede bir sorun olmaz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar Ford'un 3M5H-8K218 AJ Kodlu orjinal ürününü aldım ford parçacısında kdv dahil kampanya fiyatıyla 100 TL idi. Parça takıldı görüştüğüm bir çok usta kişi bir sıkıntı olmayacağını söyledi şimdilik bir sıkıntı yok umarım ilerleyen süreçtede bir sorun olmaz.

Bütün mesele yerine sorunsuzca takılmış olması, geriye kalan her şey bütün araçlarda aynı sistem... ;) Geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler.

Üst Alt