Mazda 3 BK (2003-09) Cam Kaldırma Dişlisi/Motoru

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Motor fiyatları eBay'da ve Amazon'da 50 dolardan başlıyor, Alidayı da; nakliye ile birlikte 200 liradan başlıyor. Türkiye de ise yan sanayi olarak 400-500 liradan fiyatlandırmalar var, Fakat; Ford Focus'un 98-05 modellerine ait olanları 150-200 lira aralığında. Tahminime göre Ford Focus Cam motoru uyabilir. Polonyo sitesinde 100 liraya var ama satın alabilmek mümkün değil gibi :)

Araştırmalarını bu yönde yaparsan, uygun fiyatlı motor bulmak kolay.
Abi orjinal sıfırı zaten 200-250 arası.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hey maşallah... Bakalım ustasına sorunca o ne fiyat çekecek. Ben yurtdışı araştırıyım dediğiniz gibi bir yandan da. Ne diye bozulur bunlar hiç anlamadım yahu.
Eskidenmiş o bozulmayan parçalar :)

Bozulma sebepleri bence
Zorlanan cam , çocukların cama asılması , devamlı butonlar ile oynama , fitilleri kirli olması.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Düğmeye bastığınızda hiç bir tepki olmuyor mu ?

Öyle hemen motor almayın, motora elektrik gidiyor mu bir bakın, değilse motoru sökün içine bakın, olmadı bi dc motor takmayın deneyin :) hiç olmadı komple cam motorunu alın derim ben

feiter

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Düğmeye bastığınızda hiç bir tepki olmuyor mu ?

Öyle hemen motor almayın, motora elektrik gidiyor mu bir bakın, değilse motoru sökün içine bakın, olmadı bi dc motor takmayın deneyin :) hiç olmadı komple cam motorunu alın derim ben

Sol camda hiç tepkime yok, sağ cam tartartar ediyor (konudan okuduğum kadarı ile dişli aldım değiştireceğim videosu da var). Yani ben anlamam motor işlerinden falan ama boş beleş günde bizim atölyeye götürürüm bizim çocuklar anlar. Zannetmiyorum tamir olacağını.

Bu arada, 5'li dişliyi kargo dahil 11,80 TL aldım.

Mazda 3 5 6 Cx 7 Cx 9 Rx 8 Ön Arka Cam Kriko Motor Dişlisi 5 Adet - n11.com

Nasıl yapılır videosu ;

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Benzese oldu bu arıza dişlinin aynısını ankaraya gönderdik yaptılar ve taktık süper olmuştu hatta yedekte yaptırmıştım eğer yaptırmak isteyen olursa yardımcı olurum tel falan veririm kargoyla halledersiniz

feiter

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Sol camda hiç tepkime yok, sağ cam tartartar ediyor (konudan okuduğum kadarı ile dişli aldım değiştireceğim videosu da var). Yani ben anlamam motor işlerinden falan ama boş beleş günde bizim atölyeye götürürüm bizim çocuklar anlar. Zannetmiyorum tamir olacağını.

Nasıl yapılır videosu ;

Aldığım dişli uymadı bilginize. BK kasaya uymuyormuş.. Mesajı düzenleyemedim adminler linki kaldırabilirse iyi olur boşa almasın insanlar. Teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aldığım dişli uymadı bilginize. BK kasaya uymuyormuş.. Mesajı düzenleyemedim adminler linki kaldırabilirse iyi olur boşa almasın insanlar. Teşekkürler.
Bi terslik var ama ne? Benim aldığım dişli de aynı bu şekildeydi. Fakat ben sökülen dişliyi camcıya giderek bire bir aynısı almıştım ama fotoğraftaki ile aynı dişliydi. :(

Aşağıdaki linkin yorumunda Bk kasaya uyduğu yazılıyor ve ne tuhaftır ki aynı dişli sanki.

Starklips Motor İç Dişlisi Mazda 3-5-6-Cx7-Cx9-Rx8 Fiyatı

Konunun ilk mesajındaki linkteki ürün de aynı dişli;

Mazda İçin Ön Veya Arka Cam Kaldırma Mekanizması Motor Dişlisi - n11.com

feiter

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bi terslik var ama ne? Benim aldığım dişli de aynı bu şekildeydi. Fakat ben sökülen dişliyi camcıya giderek bire bir aynısı almıştım ama fotoğraftaki ile aynı dişliydi. :(

Aşağıdaki linkin yorumunda Bk kasaya uyduğu yazılıyor ve ne tuhaftır ki aynı dişli sanki.

Starklips Motor İç Dişlisi Mazda 3-5-6-Cx7-Cx9-Rx8 Fiyatı

Konunun ilk mesajındaki linkteki ürün de aynı dişli;

Mazda İçin Ön Veya Arka Cam Kaldırma Mekanizması Motor Dişlisi - n11.com

Valla aynı boyutta fakat dişleri farklı olacak dedi usta, ben orada değildim fakat ustaya güveniyorum. Zira kapıyı falan komple söktü hatta foto da var yüklerim mobilden müsait olunca. Anlamadım ben de.

feiter

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Orjinal dişli bu

Ekli dosyalar

• IMG-20180526-WA0002.jpg
    IMG-20180526-WA0002.jpg
    98.6 KB · Görüntüleme: 36

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll

Nasıl yapılır videosu ;

valla vidyo çok işe yarayack.emeği geçenlere teşekkür ederiz.
bugün benim de sağ arka cam açılmadı.sonra açıp kapatırken ses gelmeye başladı.elektrik de mi sıkıntı vardır diye gittm ama elektirikci de camcıya git dedi.vel hasıl gittik camcıya..dayım hemen işe koyuldu
20180608_162327.jpg
20180608_162432.jpg
20180608_162506.jpg
20180608_162803.jpg
dayı sağına baktı soluna baktı motorun değişmesi lazım dedi:agla:
burada ki konuları okuyunca sanki motor değil de dişlileri değiştirsek işimizi görecek gibime geliyor.
20180608_162938.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
valla vidyo çok işe yarayack.emeği geçenlere teşekkür ederiz.
bugün benim de sağ arka cam açılmadı.sonra açıp kapatırken ses gelmeye başladı.elektrik de mi sıkıntı vardır diye gittm ama elektirikci de camcıya git dedi.vel hasıl gittik camcıya..dayım hemen işe koyuldu
Ekli dosyayı görüntüle 33909Ekli dosyayı görüntüle 33910Ekli dosyayı görüntüle 33911Ekli dosyayı görüntüle 33912dayı sağına baktı soluna baktı motorun değişmesi lazım dedi:agla:
burada ki konuları okuyunca sanki motor değil de dişlileri değiştirsek işimizi görecek gibime geliyor.Ekli dosyayı görüntüle 33913
Elektrik verildiğinde motor donuyormu?
Baktı mı ona.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
İşaretli dişliyi söksün usta, oto camcılara götür aynısından alıp değiştirin. :) Camcıya da 10 liradan fazla verme.

Ekli dosyayı görüntüle 33914
adam yukarıda ki resimleri gönderdiğim işleri yaptı abi..15 dakikasını ayırdı..abi borcum ne kadar dedim adam istemez dedi.ben de olmaz abi o kadr sök tak uğraştın dedim 5 lira verdim.onun için 10 dan fazla istemez herhalde.dişliyi değiştirince sıkıntımız çözülecek inşallah abi.

Üst Alt