Mazda 3 BK (2003-09) Çakmak Butonu Sorunu

Hanbey15

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar merhaba...2 gün öncesine kadar çalışan çakmak butonu.Şimdi çalılmamaya başladı.Sigortaları tek tek kontrolunu kontrol kalemi ile denedim.Hepsimsağlam çıktı.Çakmaklık panelini söktüm,soketlerde bir anormallik gözükmedi.Ancak sadece çakmak butonun olduğu yere elektrik gelmediğini test ettikten sonra gördüm.Acaba araç.içinde başka bir sigorta panosu varmı.Aradım ama bulamadım.Ben kaputtaki sigorta tablosundan baktım.ordan sıkınttı yok.Bana fikir sunabilecek arkadsşlar varsa seviniri.Saygılar

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Çakmağın arkasında bulunan soketleri kontrol ettiniz mi? Accorda oksit yapmıştı benim...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynı durumu bende yaşadım. Muhtemelen çakmakla bağlanan başka cihazlar sigortayı attırıyor. Torpido gözünün altındaki panelden sigortayı değiştirin tamamdır.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu tarz şeylerin sigortası araç içinde olur aklınızda olsun.

Hanbey15

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Soketleri kontrol ettim Murat,orda bi sorun gözükmüyor...Veli ve Oguzhan kardeş öneriniz tşk edrm..Yağmurdan dolayı bakamadım.halledince inş.paylaşacam.

Mazda 3 2006

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Merhaba,

konuyu tekrar gündeme getirelim.

arkadaşlar benimde çakmaklık aldığımdan beri arızalı. ne yapabiliriz halledebilir miyim? yoksa ille elektrikçi mi görecek. bu sigorta değiştime işi belki çözer. fotoğraf var mı 2006 model çakmaklığın sigortası kaç amper nerden alınır. hangisidir? nasıl değiştirilir. sigara kullanmıyorum ama sarj hayati oluyor bazen

Mazda 3 2006

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
bakmadan sorunca kapak hızlı geliyor demekki :D teşekkür ederim kardeşim. bir dahakine bakar öyle sorarım :)
herkesi tembilerim önce kontrol et sonra sor diye demekki çokta şey yapmamak lazım :):):)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
bakmadan sorunca kapak hızlı geliyor demekki :D teşekkür ederim kardeşim. bir dahakine bakar öyle sorarım :)
herkesi tembilerim önce kontrol et sonra sor diye demekki çokta şey yapmamak lazım :):):)
Konunun ilk mesajından itibaren okuyunca da bir ihtimal çözüm yolu yazıyor. :)

Atmış olan sigortayı sağlam olanından ayırmak basit bence. Kolay gelsin.

Mazda 3 2006

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Veli Bey,
Teşekkür ederim. müsait bir zaman denk getirir getirmez soluğu sigorta kutusu/panelinin önünde alacağım. gelişmeleri bildiririm. :harika:

Üst Alt