Mazda 3 BK (2003-09) Beyin Problemi

sokrates

Katılımcı
dostum OTO VEYSEL i arayip.forumdan aradigini soyleyerek durumu ayrintilari ile anlat.belki bir cozum bulabilirsin.
yardimci olurlar.
Öner bey
05325443918

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Oksijen sensoru, katalitik konvertor, egzoz sistemi aklıma gelen diğer şüpheliler...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ne güzel ya hata veriyor fişini sök :D Belkide ondan sapıtıyor araç.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[member=89]ali_semet[/member] bu problem nedeniyle motoru yakmadı mı?

Ben mi yanılıyorum?? ::)

ahmoztrk

Katılımcı
Öyle her arıza yapan şeyin fişi sökülürse olmaz eğer arıza veriyor ise sensörde sıkıntı var demektir ya da sensörün etkilediği diğer olaylarda bir sıkıntı vardır, siz ilk önce bunu çözmeye yoğunlaşın. Oksijen sensörü rolantiyi etkiler.

neotin

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
cumartesi tekrar beyinci ile görüşeceğim inşallah düzeltiriz yorumlarınız için teşekkürler.

ali_semet

Katılımcı
bobinlere,maf sensörüne baktınız mı? kelebek boğazını temizlettiğinizi söylemişsiniz temizlettikten sonra adaptasyon yapıldı mı?

ali_semet

Katılımcı
bobinlerin uç kısımları aşınmışsa araç çok ciddi anlamda sarsıntılı çalışır. ama yüksek hızlarda yüksek devirlerde bu sarsıntı hissedilmez.bir diğer konu ise krank devir sensörü sorunu dur.eğer bu sensör deviri algılamazsa motoru sürekli olarak sarsıntılı çalıştırır.arıza ışığınız yanıyor mu?

neotin

Sessiz
Merhaba Arakdaşlar hafta sonu yine sanayideydim şunu anladım herkes düşene bir tekme hesabında çözüm sunacak bir tane ustayok.

oksijen snsörü ile ilgili bir kaç ustaya gittim söktüler baktılar anlamadılar bende yıldızda çavuşoğlu janpon çıkmacıya gittim 2 -3 tane oksijen sesörü denedim hepsinde fişi takınca araş stop ettti ve çalışmadı.

nereye gitsem beyin değişti desem herkes beyin arızalıdır diyip duruyor.

dün motorda bir patlama sesi duydum acaba bu siboplardan kaynaklı bir sorun olabilirmi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba Arakdaşlar hafta sonu yine sanayideydim şunu anladım herkes düşene bir tekme hesabında çözüm sunacak bir tane ustayok.

oksijen snsörü ile ilgili bir kaç ustaya gittim söktüler baktılar anlamadılar bende yıldızda çavuşoğlu janpon çıkmacıya gittim 2 -3 tane oksijen sesörü denedim hepsinde fişi takınca araş stop ettti ve çalışmadı.

nereye gitsem beyin değişti desem herkes beyin arızalıdır diyip duruyor.

dün motorda bir patlama sesi duydum acaba bu siboplardan kaynaklı bir sorun olabilirmi?

Aklını iyice karıştırmak istemiyorum ama, yazmadan da duramam... Çıkmacı da deneme şansın varsa eğer başka bir beyin ile aynı şeyi dene istersen, o kadar oksijen sensörünün arızalı olma ihtimali çok zayıf gibi...

neotin

Sessiz
domestos bu arıza ilk başta da beyinden olmadığı gibi bir fikre kapıldım ben şuan neden dersen araba çalışmıyorken oksijen sensörünün fişini takınca araç çalışmıyor aynı yolda kaldığım şekilde marşa basıyorum basıyorum çalışmıyor.

eski beyinde çalışıyor olabilir tesisatta bir hata da olabilir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
domestos bu arıza ilk başta da beyinden olmadığı gibi bir fikre kapıldım ben şuan neden dersen araba çalışmıyorken oksijen sensörünün fişini takınca araç çalışmıyor aynı yolda kaldığım şekilde marşa basıyorum basıyorum çalışmıyor.

eski beyinde çalışıyor olabilir tesisatta bir hata da olabilir.
Beyin kolay bozulacak bir şey değil zaten. Japonların elektronikte ne kadar ileri olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çektiğin çileyi bitirmek için kendine ir tatil ver git İstanbul a, arabayı Adem Ustaya teslim et, kafanı rahat rahat yastığa koy, en fazla yakıt giderin olur ama kafan rahat olur ve çile çekmen son bulur.

yasin

Sessiz
mrb .2004 manuel mazda sahibiyim.aynı sorun bende oluştu ve rolantide beklemelerde devir yükseliyor düşüyor araç titriyor ve bazende bunları yapmıyordu.Tüpçüme gittim ve enjektörlerin bir tanesi randumanlı çalışmıyor diye şüphelendi ve sonunda tek tek deneyerek buldu.bilgisayar baglantısı o enjektörü sağlam diyordu.artık sorunum kalmadı titreme ve devirde oynama yok.inşalalh seninkide öyledir.düşük maliyetle halledersin

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
mrb .2004 manuel mazda sahibiyim.aynı sorun bende oluştu ve rolantide beklemelerde devir yükseliyor düşüyor araç titriyor ve bazende bunları yapmıyordu.Tüpçüme gittim ve enjektörlerin bir tanesi randumanlı çalışmıyor diye şüphelendi ve sonunda tek tek deneyerek buldu.bilgisayar baglantısı o enjektörü sağlam diyordu.artık sorunum kalmadı titreme ve devirde oynama yok.inşalalh seninkide öyledir.düşük maliyetle halledersin
Bu da güzel bir deneyim olmuş, yaşanmış bir gerçek var ortada,değerlendirmek lazım, sağol bilgi için.

Üst Alt