Mazda 3 BK (2003-09) Bagaj Kilidi Kapak Sorunu

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Selam arkadaşlar, bagaj kapağının kilit noktasında ki plastik parça kırık mi yoksa çıkmış mi anlayamadım. Biraz uğraştım tutturmaya çalıştım ama olmadı. Fotoğrafta gözüktüğü gibi durum. Sizce durum ne
IMG_20160913_150521.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim guzunun o bölümünde yaylı kapak vardı ve düz görünüyordu. Belki makyajlı olduğu için vardı hocam.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Veli abi bende yaylı olabilir diye düşünüyordum. Kapak var ama aşağı dusmus gibi duruyor. yarın bi daha bakarım belki yayları dusmustur . Belki de kapak o şekildedir de makyajlilar da yaylidir. Bu da bi ihtimal.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Net görünmüyor ama bende bu şekilde ve o bölüm yaylı kapak ile kapalı... İdi... :)

bagaj kapağı.JPG

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
yayda bi problem olabilir, yaysız bile olsa bi yay eklenebilir açıp bakıp incelemek gerek.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Rahat belli oluyor veli abi. Bende öyle düşünüyorum kadir. Büyük ihtimal yayları düştü. Bugün vakit bulursam bi daha inceleyelim. Mazda 3 bk makyajsız kasa olan arkadaşlar da bu kısım nasıl. Bakip ta söyleyebilir misiniz.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Benimkinde yay vardı ama kapak aşağı doğru düşüktü, o boşluğu düz olarak kapatmıyordu, ben de dert etmemiştim bunu :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Benimkinde yay vardı ama kapak aşağı doğru düşüktü, o boşluğu düz olarak kapatmıyordu, ben de dert etmemiştim bunu :)
O bahsettigin yay bagaj kapağının kilit sisteminin yayı. Benim kapakta aşağı doğru düşük. Bi incelicem bakalım yay koymak icin yer, duzenek, girinti veya çıkıntı var mi? Varsa dusmus demektir. Yoksa orijinal hali öyledir dicem. Son noktayı Asalet koyar artık. :D

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Oğuzhan orda yay görnedim hiç. Kilit sisteminin yayı hariç.
Orda ki plastik parçaya bakınca büyük bi ihtimal bagaji kapatınca onuda aşağı doğru yitiyor, acilinca da yay otomatik yukarı yitiyor diye düşündüm ama dediğim gibi yay filan yoktu. Uzun süredir böyle. Belki de ben aldigimda da böyle idi ama dikkatimi çekmedi. Kaç zamandır bakayım diyordum unutuyordum.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
İnceledim ama yay takilabilecek bi çıkıntı girinti vs. bulamadım.
IMG_20160914_141948.jpg
IMG_20160914_142042.jpg

İkinci resimde bi parça var. Onun ucunda vida takilabilecek bi yer var. Bi ihtimal orası olabilir diye dusunuyorum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yaylı bir sistem var orası kesin ama hiç sökmedim. Plastik aksamı sökmeden zor o iş :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
bizde gecen ebubekirler baktik yay kesin kapagin altinda

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
V kayışı ve gergi rulman üni değiştirmeye gittiğinde ustaya sorarim. Parçası varsa veya uyarlayabilirse onu da aradan çıkarırım.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O kilometrede ses yapacak kadar ince kalmaz yağ. Eksiltme takibi ile yağın viskozitesi belirlenebilir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
V kayışı ve gergi rulman üni değiştirmeye gittiğinde ustaya sorarim. Parçası varsa veya uyarlayabilirse onu da aradan çıkarırım. Bir de bagaj kapağındaki plaka lambası yok benim onu da hallederim. Ha bi de sağ sinyal direksiyon duzelince otomatik atmiyor. Onu da yaptırırım. Baska alt takımları kontrol ettiricem.
Aklima gelmişken benim guzu 100.000 devirdi. Ama ben hala 5w30 kullanıyorum. Yağ ince kaldığı için ses yapar mı?
Her soru her konuda sorulunca forum karmaşadan ibaret oluyor. Tekrar yazayım ben konuyla ilgili mesajlar atarsak sevinirim. Forum kuralları içerisinde kalmaya çalışalım genel uyarıdır.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
@kadir çok tesekkur ederim. Gerçekten tahmin edemeyeceğim bir sekilde ve yerdeymiş. Bu durum ikinci bir soruyu doğuruyor. Bagajin o kısmını nasıl söktünüz.
Hala sökülü ise genel bi foto çekebilir misin?

Üst Alt