Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 Almayı Düşünüyorum

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında DDGuclu tarafından paylaşıldı.

1. DDGuclu

DDGuclu Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Reflex Blue - Sedan
    Merhaba arkadaşlar,

Şu anda Clio 3 sahibiyim ve Mazda 3 almak istiyorum. Olmuşken tabii Power Sense olsun diyorum. Sanırım önümde 3 seçenek var;

1) İkinci el almak
    2) 2015 yılından kalma sıfır almak
    3) 2016 sıfır almak.

Üçüncü opsiyon için bütçem yok. Maksimum çıkabileceğim 80bin TL. Ama tabii ne kadar az o kadar iyi.

Daha önce hiç Mazda'm olmadığı için eğer 2015'ten kalma sıfır araç alacaksam nereden almalıyım. Merser'de test sürüşü yaptım, orası ile bir pazarlığa başlayayım diyorum, sizce maks ne kadar inebilirler?

Ayrıca ikinci el alırsam nelere dikkat etmem lazım. Mutlaka şurasına bak ya da baktırt dediğiniz bir yeri var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

2. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Bence alacağın aracı yetkili servise götür ve her yerine guzelce baktir. İstanbul da isen adem ustaya da götürebilirsiniz. İçiniz rahat eder. Hayırlısı

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Bütçenize göre 2015 model 0 alabilirsiniz, geçen ay bir üyemiz 76 civarına aldı diye hatırlıyorum.

Mazda bayileri genelde tok satıcı modundalar ama stoktaki araçları elden çıkarmak için pazarlık payları olabilir.

2. Ellerinde çoğu 0 ayarında. 10 bin km olmayan satılık M3 bulmak mümkün oluyor. Kazasına, boyasına baksanız yeterli olur düşüncesindeyim.

Hakkınızda hayırlısı olsun

ezmocesteri bunu beğendi.
  4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    80 binin altına duseceklerini sanmıyorum hangi bayi olursa olsun,belki zamanla eldeki stok hala erimemis olursa düşebilir diye düşünüyorum, bu durumda sıfır alacaksan biraz beklemekte fayda olabilir.

hakan_emre bunu beğendi.
  5. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    2015 reflex ya da motion almaktansa, 2014 az kmli power sense en güzeli. Mtv de 1 dilim düşecek olması da avantajı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Haziran 2016
    Oğuzhan, domestos ve grafff bunu beğendi.
  6. DDGuclu

DDGuclu Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Reflex Blue - Sedan
    Aslında 2014 ya da 2105 Power Sense ikinci el bulunuyor 70-80 aralığına. Sıfır olacak diye bir inadım yok ama 80'e bulursam neden olmasın.

Özellikle Power Sense ve yeni kasa istiyorum, biraz da son teknolojiyi kullanmak istiyorum :)

domestos bunu beğendi.
  7. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Sahibinden ilanlarını takip edin 72-75 civarına bulabilirsiniz.

8. DDGuclu

DDGuclu Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Reflex Blue - Sedan
    30-40 bin km'de 73bin TL normal mi sizce? Yoksa Dizel geliyor zaten düşecek diye pazarlık edilebilir mi? Hani satıcıyı da zor durumda bırakmak istemiyorum, acil satılık demiş biri.

9. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Hocam valla dizellerin manuelleri 92bin tl den başlıyorken benzinli fiyatlarının düşeceğini hiç sanmam. :) Acil diyorsa yoklayın son fiyatını. Araç başında daha iyi pazarlık olur tabi.

10. DDGuclu

DDGuclu Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Reflex Blue - Sedan
    Araç başı biraz zor olacak muhtemelen :) Şehir dışında olduğu için gittiğimde almak için gitmem lazım. Ben 72'yi zorlayacağım ama bakalım. Bir yandan da 80'e 2015 bulabilir miyim bayileri bir zorlayalım bakalım...

11. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Elde kalan araçlar havuzdan getiriliyor (istisnalar hariç) bu yüzden sıfır olarak her bayi ile temasa geçebilirsin.

Ayrıca sana sorun olmazsa test araçlarını 6 ayda bir değiştiren bayiler var onları da araştırabilirsin.

80 bine sıfır power bulunur ama ekstra olarak sigorta vs giderleri ile 80 bini geçer. Yerinde olsaydım 75 bin liraya kadar düşük kilometreli (modeli önemli değil) kırmızı power sense alırdım.

Kolay gelsin. Hayırlı olsun şimdiden. :)

Güven bunu beğendi.
  12. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
  13. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bayilerle yüz yüze görüşün bence...

14. DDGuclu

DDGuclu Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Reflex Blue - Sedan
  15. DDGuclu

DDGuclu Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Reflex Blue - Sedan
    Teşekkür ederim tavsiye için. Düşük kilometreden kastınız nedir? Yani 30-40 bin de düşün sayılabilir mi? Sahibinden de 40 bine 75 civarında bir ilan var. Pazarlığı da zorlayacağım biraz.

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hb nin de kapak geniş olduğu için yükleme alanı geniş oluyor. Buna dikkat edin bence. :)

17. DDGuclu

DDGuclu Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Reflex Blue - Sedan
    2 bebek arabası ve en azından bir orta çaplı bavul alması gerekiyor. HB alır mı emin olamadım :)

Yoksa HB kullanmak daha büyük zevk.

18. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bagaj yükleme ağzı hb de daha geniş, iç hacim olarak da belki az bir şey sedan geniştir. Bebek arabası genel olarak ilk yüklemede sorun olur. Tecrübe ile bu sabit. :) :)

ezmocesteri bunu beğendi.
  19. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Şimdi düşündüm de Veli abi, HB aracın arkası gerekirse tavana kadar doldurulabilir, böyle bir kullanımda sedan ile aynı bagaj hacmine sahip olurlar mı?
    Bebek arabasında da HB mi daha iyi diyorsun?

20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ben HB'yi sadece ve sadece yükleme ağzı olarak iyi diyorum yanlış anlaşılmasın. Bire bir ölçülerini bilmiyorum ve ihtiyacım olmadı. Ama HB nin bagaj ve cam ile kapağının açılması yükleme alanını genişletiyor, bu da; bebek arabası, engelli aracı gibi büyük hacimli şeylerin yüklemesini kolaylaştırıyor.

İhtiyaç halinde eve cama kadar yükleme yapılabilir ama görüntü hoş olmaz. :)

grafff bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş