Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 ( 2009 ve üstü ) İmpressive arıyorum !!!

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında omerhan tarafından paylaşıldı.

1. omerhan

omerhan Sessiz

Merhabalar,
    Yaklaşık 2 aydır araç arıyorum ve son 3 haftadır da Mazda 3 -BL serisi araç bakıyorum. Haliyle de forumu yakından takibe başladım ve dünde hayırlısıyla üye oldum ve tabiki Mazda araç arıyorum :)

41-43 BİN TL ye kadar 2009 ve üstü Mazda 3 Impressive Sedan yada HB fark etmez araç bakıyorum. En büyük şart otomatik olması. Renk önemli değil. Makul ölçülerde boya ve hasar kabulümdür. Varsa çevrenizde satan, bildiğiniz araçlara talibim. Bende artık Mazdacı olmak istiyorum. Malum sitede yaklaşık 60 araç var ama maalesef bir çoğu ya ağır hasarlı yada Pert. Fiyatı 50 bin civarında olanlarda bile ağır hasar kaydı çıkıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. 5664 den hatasız çıkan araç da emniyet/sigorta şirketi sorgusunda hasarı çıkıyor. İşim zor sanırım ama 2 aylık özlem sona ersin istiyorum ve bu konuda yardım rica ediyorum. Tşk.ler :)

domestos bunu beğendi.
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı bir kısmet illaki çıkacaktır acele etmeyin, o fiyatta şuanki piyasada 2010 model anca alınabilir diye düşünüyorum. Üyelerimiz zaten güncel araçları takip edip forumda paylaşıyor, takipte kalın

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    O fiyatlarda hasar kayıtlı bile bulmak zorlaştı... Piyasa bir birini tetikleyen satıcılar yüzünden suni olarak şişti maalesef. Bu sırf Mazda için geçerli değil haliyle... Şu şartlarda yine en uygunu, en donanımlısı ve konforlusu bu fiyatlarda yine Mazda'lar var...

Mazda 6 ilk kasa da bakabilirsin bence, tabi şartlar uyuyorsa.

Hakkında hayırlısı.

4. Teknisyen

Teknisyen Katılımcı

Araç Markası:
    Yok
    Araç Renk ve Tip:
    Yok
    Devlet vergi oranlarında aşağı doğru küçücük bir oynama yapsa siz seyredin o zaman ikinci el piyasasını.İş artık saçmalık seviyesinde ikinci elde.Sıfır fiyatından fazla istiyorlar neredeyse bazı modellere.

böcek, ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  5. böcek

böcek Katılımcı

Türkiyede vergiye çalışıyoruz malesef

6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
  7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Her şey güzel giderken bir anda 'pert değil' kelimelerini kullanmak içimdeki bütün güven duygusunu yok ediyor, oysa 3 parça boyadan hiç bir sıkıntı olmaz, ama bayram değil seyran değil pert değil demenin mantığı ney anlamadım, ilanı okuyan pert olacağını mı iddaa edecek ki peşinen cevap vermiş

8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bazıları peet ile hasar kaydını aynı zannediyor. Buna dikkat çeken bir yorumdur diye tahmin ediyorum.

Fakat; abartılı bir miktar olabilme ihtimali de yok değil sanki...

9. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Doğru ,oradaki hasar fiyatı önemli ;araç 40 bin hasar bedeli maksimum 8-10 bin ise olabilir ( daha önce de defalarca konuşuldu bazen çok küçük kazalarda araç bedeli kadar hasar olabiliyor ) 20 bin ve üstü rakamlarda aracın hayati organlarına zarar gelmediyse kullanıcı için tamam ama ülkemizde asıl sorun satışta ortaya çıkıyor.."stepnesi bile kullanılmadı " gibi :)

ezmocesteri bunu beğendi.
  10. omerhan

omerhan Sessiz

Konustum bu aracla ilgili. Tlf da gayette olumlu bir intiba bırakmıştı araç sahibi. 2 senedir araç ondaymış. 2 kazası var demişti bana. Emniyet ve sigortada 3 kaza ve Ağır Hasar Kaydı çıktı. Sonra zaten ilanını ve yazdıklarını değiştirdi :(

domestos bunu beğendi.
  11. omerhan

omerhan Sessiz

Gerçekten 2. ek uçmuş vaziyette. Abi 40-45 BIN TL bandında iyi araç almak istiyorsunuz ama alamıyorsunuz. Galericiler, Al-satçılar piyasayı öldürüyor. Benim anlamadığım malum site dışında bir site olmadığına göre özellikle de al-satçı grubundakiler bu araçları nereden buluyor?

12. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    İlk kasa 04-06 modeller 30-35 bin aralığında olunca 2009 sonrası 40-45 aralığında temiz bulabilmek şans işi..

13. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    Sıfır mazda 3 ya da cx 3 alma niyetim var.önümüzdeki hafta içi gören oto'ya gideceğim.Eğer nasip kısmet olacak olursa satacağım kuzuyu.O zaman önce sizin haberiniz olur.

14. omerhan

omerhan Sessiz

Walla Süper olur. Sevinirim... En azından hakkıyla aracını kullanan bilen birinden almak daha iyi olur :)

15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    :) :)

İkinize de hayırlı olsun diyelim.

ezmocesteri ve omerhan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş