Mazda 3 (2009-13) RVM Sorunu

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Merabalar yeni aldığım araçta bir şey dikkatimi çekti . Yan aynalardaki rvm ışığı seyir halindeyken hafif sönük bir şekilde sürekli yanıyor. Arkadan araç geldiğinde rengi canlı hale geliyor bu bir sorun mu sizlere göre?araç lpg sisteminin elektrik akşamından kaynaklı olabilir mi yanlış bağlanmasından dolayı?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Merabalar yeni aldığım araçta bir şey dikkatimi çekti . Yan aynalardaki rvm ışığı seyir halindeyken hafif sönük bir şekilde sürekli yanıyor. Arkadan araç geldiğinde rengi canlı hale geliyor bu bir sorun mu sizlere göre?araç lpg sisteminin elektrik akşamından kaynaklı olabilir mi yanlış bağlanmasından dolayı?
Aynen öyle benzınde kullanın o hatayı yapmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kitiniz odb lımı?

Akşamları benim çok hoşum gidiyor , yapmaya kalkmasam yapamam :)

Kocaeli sanayide adını hatırlayamadıgım ama bi yere not aldıgım bi lpgci 3-4 mazdada bu soruna rastladıklarını ve düzelttiklerini söylediler.

Ben uzun zamandır kullanıyorum dediğim gibi hoşuma gittiğini içinde elletmedim.

Son düzenleme:

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Aynen öyle benzınde kullanın o hatayı yapmaz.

Kitiniz odb lımı?

Akşamları benim çok hoşum gidiyor , yapmaya kalkmasam yapamam :)

Kocaeli sanayide adını hatırlayamadıgım ama bi yere not aldıgım bi lpgci 3-4 mazdada bu soruna rastladıklarını ve düzelttiklerini söylediler.

Ben uzun zamandır kullanıyorum dediğim gibi hoşuma gittiğini içinde elletmedim.
Aynen benimde hoşuma gidiyor sadece ilerleyen zamanda rvm ye komple zarar vermesinden korkuyorum sadece :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Aynen benimde hoşuma gidiyor sadece ilerleyen zamanda rvm ye komple zarar vermesinden korkuyorum sadece :)
İmpesive sahiplerinin çogu bu durumu bilmiyor :)

LPG 2015den takıldı şükür sıkıntı yok , olacagınıda sanmıyorum ama siz bilirsiniz.

Benzinde iken olmadıgını teyit etmediniz sanırım , bi ara kontrol edin benzindede yapıyormu.

@Mazdalperen kit odbli mi ?

Araç Markası
2010 Mazda 3İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
hoş bulduk arkadaşlar teşekkür ederim.Benim belirli başlı sıkıntılarım şunlar var. RVM çalışmıyor.(dikiz aynalarının üzerinde ışıklar durmasına rağmen çalışmıyor. Sorun neyden kaynaklanabilir ,Ve bu problemi yaşayan varsa nerede tamir ettirip baktırdı gibi. bir de Yağmur ve gece sensörünün olduğu yeri siyah sika ile yapıştırmışlar.Farları otomatik e aldığımda sanki sürekli geceymiş gibi algılıyor ve sürekli yanıyor.Yağmur da keza aynı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
hoş bulduk arkadaşlar teşekkür ederim.Benim belirli başlı sıkıntılarım şunlar var. RVM çalışmıyor.(dikiz aynalarının üzerinde ışıklar durmasına rağmen çalışmıyor. Sorun neyden kaynaklanabilir ,Ve bu problemi yaşayan varsa nerede tamir ettirip baktırdı gibi. bir de Yağmur ve gece sensörünün olduğu yeri siyah sika ile yapıştırmışlar.Farları otomatik e aldığımda sanki sürekli geceymiş gibi algılıyor ve sürekli yanıyor.Yağmur da keza aynı.
Mesajının taşındığı bu Konuyu incelemekte fayda var.

Öncelikle yapıştırma ile bypass edilen ne arızası varsa oraya odaklanmak gerekiyor.

Üst Alt