Mazda 3 (2004-2009) BK Performans Hava Filtresi

emrah1811

Sessiz
2007 mazda 3 aracim var acik hava filtresi taktirmak istiyorum.taktiripta memnun kalan var mi?varsa bi de takilmis halinin resmi.tam kestiremedim yerini

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Getirisi verebileceği zararı tolere etmeyeceği için hiç bulaşma derim...

Akışmetre arızasına sebebiyet verebiliyor...

Ama son karar senin tabiki de. Forumda açık hava filtresi kullanan Mazda 3 sahibi olduğunu hatırlamıyorum...

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
2007 mazda 3 aracim var acik hava filtresi taktirmak istiyorum.taktiripta memnun kalan var mi?varsa bi de takilmis halinin resmi.tam kestiremedim yerini

mazda 3 / 2.0 getirtmiş ti bir arkadaşım ben kendim bizzat montajı nı yaptım hiç randumanlı olmadı ses sizin beklediginiz gürleme sesi gibi olmuyor emme manivoldu ön tarafta oldugu için açık hava filitresi çok yakın oluyor dolayısı ile bütün yanma odasındaki sıkıştırma da oluşan patlama seslerini açık hava filitresinde hissediyorsunuz çok kötü bir ses buda sizi rahatsız ediyor dolayısı ile oluyor ama sonuç kötü ses ile bitiyor ..

birde bu işi yapar iken hava akışmetre yerini bogaz kelebeginden sonraki takıcanız krom boru üzerinde çok iyi ayarlamınız gerekiyor aksi takdirde araç üst devirde gaz kesicektir yıgılma olucaktır ..

sizin yapcagınız kabin içi filitre olur tel gibi bir filitredir özel spreyili var arada yıkar yerine koyarsınız aynı hava filitre şeklindedir hava filitresini çıkarır yerini o filitreyi koyarsınız hiç bir yeri bozamaya da gerek kalmıyor

iyi araştırıp bulmanız gerkiyor muhtemelen yurt dıışı tuung sitelerinde vardır sipraişle gelir yada burdan bir tuung malzemesi getirden yerle özel sipariş ile gelebilir ..

Son düzenleme:

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Mazda 3 değil ama astinamda var sesi çok güzel veriyor. Ben akışmetreyi ayarlayabilmek için orijinal boru boyutunda pvc boruya silikon ile yapıştırdım devirde dalga veya çekişte bi sorun olmadı. Ancak motora zarar hususunu bilemiyorum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Akışmetre arızasına sebebiyet verebiliyor...

Açık hava filtresinden dolayı arkadaşımın 2007 Honda Civic aracının hava akışmetresinin bozulduğuna şahit oldum.

Piyasada en çok olan araçların hava akışmetresi ucuz bozulmayı göze alabiliyorlar. Ama Mazda 3 ün ucuz olmasını geçtim bulmak bile zor olabilir :D

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bende zamanında(4 sene önce) baya bir araştırmıştım , kendim akışmetreyi ellemeden birşeyler yapmaya çalıştım tabi ses alamadım , sadece o zamanlar simota nın bizim araçlar için cai kiti vardı o zaman 150 $ idi , şimdi araştırdım ama herhangi biryerde yok sanırım nette , kendiniz akışmetrenin oturacağı bir parça yaparsanız (tercihen metal borudan) yapabilirsiniz , bulduğum bir video var size yardımcı olabilir http://youtu.be/aVonSrU8hIQ

zenfone 2

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 3 hava akışmetresi çok pahalı bir şey değil ama Adem ustamın yazdığı gibi yaptığına değecek bir şey değil bence...

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
normal şartlarda açık hava filitresi yapılırken kullanılması gereken boru krom olmalıdır neden krom cabuk ısınıp cabuk sogudu için video da ki arkadaş bahsettigim sesi bastırmak için ara boruyu bez kullanmış yinede başarılı bir çalışma ellerine saglık

geçmişten bazı kareler

bu lantis için yapmıştım güzel ve başarılı oldu

resim 2.jpg

buda motor yaptıgım astina 1.8 gt idi oda başarılı oldu takmadık bir turbo kaldı beyin yazılımı denso oldugu için onu başaramamıştık :)

resim 1.jpg

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
sanırım böyle bir kit düşünülebilir

akış 2.jpg

bu da hava akış metrenin takılacı yer tabi bu kiti bir de yakından görmek gerekir araya bir ufak daha krom boru eklenebilir ..
akış 1.jpg

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kutu içi de düşünebilirsiniz. Direk al tak uğraşmaya gerek yok. Aynı performans ama görsellik yok.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bir dönem fiyatları; 180-250 tl arasındaydı...

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Sanırsam bu acık hava filitresi yakıta ters etkisi oldugunu sanıyorum arttırıyor sadece filitreylede 5 hp olcanı sanmıyorum tabi Adem usta dahaiyi bilir

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Sanırsam bu acık hava filitresi yakıta ters etkisi oldugunu sanıyorum arttırıyor sadece filitreylede 5 hp olcanı sanmıyorum tabi Adem usta dahaiyi bilir

Benim tabirim açık filtre hobi işidir.
O 'abartı' malzeme seslerinden uzak.
Tok ve tatlı bi spor ses arayanın ilacı.
Üniversal filtreler dışında k&n, simota bi de apex vardı herhalde çok sorun çıkarmaz zannımca.
Yakıt hususunda öyle içmiyor yani.
Sesi duymak (4000d geçince esas ses başlıyor) için basıyorsunuz ve yakıyorsunuz :) :p

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Başlık BK ama sistem BK-BL aynı
Temizlik den bi bi kare ;)

Üst Alt