Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 2020 Yılına Kadar Global Üretimi Bölmeyi Planlıyor

Konu, 'Mazda'dan Haberler' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

 1. ktaskan

  ktaskan Aktif

  Şehir:
  Utrecht-Hollanda
  Araç Markası:
  2014 Mazda 3 Power
  Araç Renk ve Tip:
  Sedefli İnci Beyaz
  [​IMG]

  Böl ve Yönet: Mazda Japonyadaki üretim yükünü hafifletmek için Tayland ve Meksikadaki iki fabrikasına üretimin yarısını kaydırmayı planlıyor.

  Mazda 2020 yılına kadar üretimin yarısını Japonyadaki 2 fabrikasında, geri kalan yarısını ise Tayland ve Meksikadaki fabrikasında yapmayı planlıyor. Mevcut durumda 2014 yılı için gerçekleşen toplam üretim adedi 1.328.246 adetti.

  2014 yılında 394,100 adete yakın binek ve ticari araç Meksika ve Tayland fabrikalarında, 934.000 adete yakın binek ve ticari araç ise Japonyadaki fabrikalarında üretildi.

  Mazda’nın bu planı yürürlüğe koymasındaki amaç ise kaynakların daha verimli kullanılması ve global alanda daha iyi hedeflere ulaşabilmekti. Şu anda üretimi gerçekleştiren Hiroshima ve Hofu fabrikaları, Taylandda AAT (AutoAlliance Thailand) ve Meksikada ise 2014 Ocak ayında açılan Mazda de Mexico Vehicle Operation (MMVO) var. Mazda 2’nin üretimi Japonya ve Taylandda, Mazda 3’ün üretimi ise Japonya ve Meksikadaki fabrikalarda gerçekleşiyor. Mazda yetkilileri bu şekilde üretim taleplerinin daha rahat çözüme kavuşturulduğunu söylüyorlar.

  Japonya dışında herhangi yeni bir SUV üretiminin olmayacağını, buna rağmen gelecek nesil CX9’ların en büyük pazarları olan Kuzey Amerika kıtası için Hiroshima fabrikasında üretileceğini açıkladılar. Ayrıca SUV modellerinin hepsinin Hiroshima fabrikasında üretileceğini ve bunun değişmeyeceği açıklandı.

  Şu anda Hiroshima fabrikasında Mazda 6, Premacy, MPV, CX-3, CX-9 and MX-5/Fiat 124 Spider üretiliyor. Ek bir detay olarak 2014 yılında 312,453 adet CX-5 üretilmiş ve bunun 282.000 tanesi yurtdışı ihracat olarak etiketlenmiş.

  AutoAlliance Thailand fabrikasında ise Mazda’nın BT-50 hafif ticari aracı ve yeni Mazda 2 üretiliyor. Yeni Meksika fabrikasında ise şu anda Amerika kıtası için Mazda 3 üretiliyor ayrıca yakın zamanda Avrupa içinde Mazda 3 üretmeye başlanması hedefleniyor.

  Mazda Garaj Haber Servisi
   
 2. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mazda 626 GF 1998 AT
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz-Sedan
  Gelecek için planlar olumlu... Umarım kalite ve sorunsuzluk ilkelerinde değişme olmaz.

  Haber için teşekkürler Kerim... :)
   
 3. ezmocesteri

  ezmocesteri Moderatör Yetkili Kişi

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2013 - Mazda 3 Dizel
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz Sedan İmp.
  Diğer fabrikalarda üretilmesi kalitesinden ödün vereceği anlamına gelmez bence hele de bu marka Mazda ise hiç ödün vereceğini sanmam. SUV modellerin tamamı Hiroşima da üretilecekmiş
   
 4. yakup

  yakup Aktif

  Şehir:
  Erzincan
  Araç Markası:
  2000 - Mazda 323 GT
  Araç Renk ve Tip:
  Bej - HB
  Kaliteden ödün vermez hele hele japon ise hiç vermez. Herhalde artık "Made in japan" olanlar daha bir gözde olur :)
   
 5. Oğuzhan

  Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

  Şehir:
  Aydın
  Araç Markası:
  99 Astina GT 1.8 Sport
  Araç Renk ve Tip:
  Şampanya-Gümüş H
  Öyle olacağı kesin abi :)
  Teşekkürler Kerim abi.
   

Sayfayı Paylaş