Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 2016 Yılı Satış Rakamları

Konu, 'Mazda'dan Haberler' kısmında badilcan tarafından paylaşıldı.

1. badilcan

badilcan Katılımcı

Ocak : 50
    Şubat : 67
    Mart : 114
    Nisan : 117
    Mayıs : 171
    Ocak - Mayıs arası : 559

En yakın rakibi Subaru
    Ocak - Mayıs arası : 650
    Ocak : 73
    Şubat : 112
    Mart : 152
    Nisan : 148
    Mayıs : 165

Kaynak : Pazar - Perakende Satışlar

domestos bunu beğendi.
  2. dülgeroğlu

dülgeroğlu Katılımcı

Araç Markası:
    1998 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi - Hatchback
    Mayısta mx-5 geldi ya. Millet hücum etti tabi Mazda'ya:p

domestos bunu beğendi.
  3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Karamsar olmak istemiyorum ama rakamlar da asla yalan söylemez... Şu haliyle yarı yılda ortalama 600 satış oldu varsayalım, tüm yılda bu rakam 1200 adet demektir. Bu rakamlar ile markanın ülkedeki geleceğini şahsen sorgulamak istemesem de aklıma geliyor. Geldikçe de; karamsarlık hüküm sürüyor beynimde...

:(o_O

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bu rakamlara Mazda Tr razı ben de razıyım, yıllarca bu civarda seyir eder bence

5. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    2000 hedefi tutmayacak gibi, yıl sonu sağlam kampanya olursa belki...

6. alper

alper Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Alüminyum Gri-Sedan
    2016 hedefleri 2000 mi?

o zaman kampanya yaparlar, yani yapmalılar. bu gidişat ancak 1500i zorlar. :confused:

7. mcvc

mcvc Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 - impress
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - HB
    Bu markaya yazık oluyor canım ülkemde, Avustralya`da en çok satan markaya bakın kimi göreceksiniz! Bu politika ile gerçekten zor. Yönetimsel hedefler, buna bağlı strateji ve aksiyon gerekli.

8. badilcan

badilcan Katılımcı

Bence Haziran ayında Dizel Mazda3 ler söylendiği gibi showroomlarda olursa Temmuz ayı kritik bir ay olur .
    Mazda Mazda3 dizel modellerini şayet 75-80 aralığında bir donanımla başlayıp 102 000 TL fiyatlarına kadar bir aralıkda satış yapsaydı kabul edilir gibi görünürdü.
    Diğer güncel rakiplerininde evet en donanımlı otomatik dizelleri benzer rakamlarda. Ama o modelllerin genelde 75-80000 Tl aralığında olan dizel başlangıç modelleri mevcut . Fakat Mazda direk 92 000 gibi bir fiyattan başlıyarak elini kolunu bağladı . Ama yıllardan beri beklenen Mazda3 dizel otomatik kombinasyonu azda olsa satışlara bir hareketlilik getirebilir düşüncesindeyim.

ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  9. Güneş

Güneş Katılımcı

Araç Markası:
    İtalyan Manita :)
    Araç Renk ve Tip:
    Gri At...
    Az satış, yollarda az Mazda demek. Buda Sahibini Mutlu eder demek:) Gözlerin Hep üzerinde olması da ayrı bir keyif.

10. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Bir yönden sana katılıyorum abi. Bu rakamlar kar etmek ve devamlılığı sağlamak çok zor.
    Benim umudum Amerika apazarı içilen yapılan fabrika biterse Türkiye kotalarının artması.
    Belki yıllık 10bin kotası olursa gelecek daha aydınlık olur.

DDGuclu ve domestos bunu beğendi.
  11. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Yöneticilerden biri yıllık hedef 2000 adet demişti...

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bende bir yönden sana katılmıyorum. :) Mazda Türkiye şube olduğu için bire bir bağımsız düşüncelere ve uygulamalara sahip değil, iyi mi kötümü bu tartışılır ama iş kârlılık kısmına gelince; şube için ne talimat geliyorsa onu yapmak durumundalar, Onlar'ın da çok fazla dahli yok bu konuda... Kâr konusu en başa iliştirilirse; tarihinde yapmadığı kâr ve düşük stok rakamları ile çalışıyor Mazda. Yani; Mazda Japan için Türkiye'nin varlığı bir sembol gibi bence....

Amerika pazarı için hazırlanan fabrika geçen yazdan itibaren üretimde ve bazı Mazda'lar oradan geliyor. Mesele tamamen yukarıda yazdığım gibi Mazda Türkiye'nin elinde olan bir şey değil. Genel merkezin belirlediği kotayı satıyorlar, zaten kim olsa bu ülkede o belirlenen kotayı türkü söyleye söyleye satar...

Burada önemli olan; Türkiye'ye verilen kotanın ve beraberinde yapılacak olan organizasyonun türkü söylemeden hakkıyla neticelendirilmesidir bence.

DDGuclu, ezmocesteri, Güven ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bir babayiğit çıkıp distribütör olsa çok daha farklı olur her şey, eskisi gibi...

domestos bunu beğendi.
  14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Daha önceki distribütör çok babayiğitmiş ki; bir daha böyle bir yapılanmaya cesaretleri yok sanırım. Bu ülkede, bire aldıklarını dokuza sata sata, Mazda denildiğinde bu gün bile; "parçası pahalı, tutulmuyor, ustası yok" muhabbetlerinin ana konusuna katkı olmakta baş sorumludurlar bence.

Adamların; internet sitesinin ismini geri alması bile 7-8 yıl sürmüşken, bir daha ne babayiğite ihtiyaç duyulur, ne de marka bu kadar butik hal almışken o babayiğit ben buradayım der...

En basit örnek; Denizli ve Eskişehir bayilerinin kapanması diyebilirim. Her iki bayi de; çok çok iyi finansal tablolara sahipken; Mazda ile çalışmaktan vazgeçiyorsa (bence) yapısal ve idari anlamda hem şubenin hem de altındaki bayilerin çok noktada frekans uyuşmazlığı var...

hagakure bunu beğendi.
  15. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Ben distribütör olmamasını istiyorum, çünkü büyük ihtimalle aldığımız aksesuar ve parçaların fiyatları ciddi anlamda yükselir.

16. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    Yollarda az mazda görmek mazda sahibini özel hissettirebilir ama satış sonrasında çok üzer.En yakın örnek chevrolet.Mazda'dan kat kat daha fazla satış yapan bir firma türkiye'de hatta avrupa'da satış durdurma kararı aldı.Ülkemizde mazda markası da resmen direniyor.Hedeflerinin altında kalmak otomotiv sektörü için sıkıntılı sonuçlar doğuruyordur diye tahmin ediyorum.Hele ki hedef 2000'se ve bunun altında kalınıyorsa durum gerçekten vahim.Temmuz-eylül arası belirleyici olur.Aralıkta da muhtemelen bir kampanya gelir diye umut ediyorum.Yoksa 2017 'de 2016 model satacaklar sadece sanırım.

domestos bunu beğendi.
  17. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Türkiye için bir hedef olduğunu sanmıyorum. Genel olarak zaten karlılık oranları çok iyi.

Hülasa tok satıcı konumundalar ve alıcıyı düşünen yok. :(

18. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    Türkiyede satışımız var mı ? var.Tamam bize amerika kanada rusya avustralya yeter.Gerisini türkler düşünsün :D

erdinc arslan, DDGuclu ve domestos bunu beğendi.
  19. bora yetkin

bora yetkin Sessiz

Araç Markası:
    Ford Fiesta
    Araç Renk ve Tip:
    1.6 pws
    Yarın mazda alqcaktim muhabbete bak

20. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip: