Mazda 2 DE (2007-13) Jant Ölçüleri Değişikliği

TAYFUN

Sessiz
Öncelikle herkese iyi günler kazasız belasız günler dilerim. Ben 2009 model Mazda 2 kullanıyorum. Orijinal olarak üzerinde 195/45/16 ebatlarında lastik var ve bunların yanak mesafesi kısa olduğu için çok sert olduğundan memnun değilim. Ben bu arabanın jantlarını değiştirmek istiyorum bana önerebileceğiniz ve aracımın güvenliğine zararı olmayacak jant ölçüleri nelerdir? 15 veya 14 jant mı olmalı?

Şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Jantlarını değiştirmeden, lastik ölçülerini 205/55/16 yapabilirsin, benim aracımda bu ölçülerde lastik var ve sorun hissetmedim... :)

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
15 jant lastik olabilir ama 14 jant lastik olmaz araca , ama 205 55 16 sürtme yapar bunu en iyi lastikçiler bilir , ama 185 55 16 kurtarır seni

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Mazda 2 ler ufak ve yüksek olduğundan helezon yayları yol tutabilmesi için serttir. Lastik yanağı sizi kurtaracak kadar bu durumu etkilemez ama ufakta olsa yumuşamasını istiyorsanız 15 janta geçmeniz gerekmekte. Tavsiye lastik ebatı da 195 55 15 yada 185 60 15.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim aracın 2012 model üstünde 15 inç ile geliyor orijinal. Lastik ölçülerini tam hatırlamıyorum ama benim aracımda oldukça sert. Emytoget in de dediği gibi yol tutuşu için olduğunu düşünüyorum.

killua

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 2 Play 1.3
Araç Renk ve Tip
Füme
herkes farklı cevap vermiş :)

şu neden le bu
bu nedenle şunu kullanın pek demeden..

aynı dertten müstaribim... 195/45/16 lastıkcileri gezdim durdum 10 farklı lastikçiden ortalama aldığım cevap :

bunları bırakma gerek yok ebat değiştirmene . ama kış lastiklerini mutlaka 175/65/14 yapmanı tavsiye ediyoruz.. özellikle kış lastiği için bunu hemen hepsi önerdi diyebilirim.
şuanda ben de hala karar aşamasındayım. düşündüğüm; kış hariç değiştirmemek ama ara değerde olduğu için bulmakta zzorlanıcaz besbelli

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

şu neden le bu

aynı dertten müstaribim... 195/45/16 lastıkcileri gezdim durdum 10 farklı lastikçiden ortalama aldığım cevap :

bunları bırakma gerek yok ebat değiştirmene . ama kış lastiklerini mutlaka 175/65/14 yapmanı tavsiye ediyoruz.. özellikle kış lastiği için bunu hemen hepsi önerdi diyebilirim.
şuanda ben de hala karar aşamasındayım. düşündüğüm; kış hariç değiştirmemek ama ara değerde olduğu için bulmakta zzorlanıcaz besbelli
Ebat küçültürken jant ihtiyacı da doğacak, yağmurdan kaçarken doluya tutulma ihtimalini de göz önünde bulundurmak lazım

Şu ürün sizin için yeterli olur diye düşünüyorum, tükenmek üzere!

195/45r16 Xl 84h W442 Hankook - n11.com

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive

şu neden le bu

Bende lastikçinin önerisi ile kış gelmeden 4 adet sac jant ve Nokian 175/65 R14 82T WR D4 lastikleri 930 TLye aldım. Muhtemelen Kasımın ortalarında araca takacağım.

Son düzenleme:

killua

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 2 Play 1.3
Araç Renk ve Tip
Füme
Bende lastikçinin önerisi ile kış gelmeden 4 adet sac jant ve Nokian 175/65 R14 82T WR D4 lastikleri 930 TLye aldım. Muhtemelen Kasımın ortalarında araca takacağım.

aynı tavsiyeyi benim lastikçim de bugun verdi. demek ki buna kanaat getiriyorum ben de...

Ebat küçültürken jant ihtiyacı da doğacak, yağmurdan kaçarken doluya tutulma ihtimalini de göz önünde bulundurmak lazım

Şu ürün sizin için yeterli olur diye düşünüyorum, tükenmek üzere!

195/45r16 Xl 84h W442 Hankook - n11.com

sağlıklısı güvenliği olsun da bir şekilde ayarlanır maddiyat işleri gözüyle bakıyorum ilk senem çünkü.

Üst Alt