Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 2 DE (2007-13) Jant Ölçüleri Değişikliği

Konu, 'Mazda 2 Modifiye Bölümü' kısmında TAYFUN tarafından paylaşıldı.

1. TAYFUN

TAYFUN Sessiz

Öncelikle herkese iyi günler kazasız belasız günler dilerim. Ben 2009 model Mazda 2 kullanıyorum. Orijinal olarak üzerinde 195/45/16 ebatlarında lastik var ve bunların yanak mesafesi kısa olduğu için çok sert olduğundan memnun değilim. Ben bu arabanın jantlarını değiştirmek istiyorum bana önerebileceğiniz ve aracımın güvenliğine zararı olmayacak jant ölçüleri nelerdir? 15 veya 14 jant mı olmalı?

Şimdiden teşekkürler.

Yöneticinin notu; daha önce de tamamen büyük harfler ile mesaj yazılmaması için uyarılmıştın sevgili kardeşim, bu sefer de uyarıyorum ve mesajını küçük harf olarak tekrar üşenmeden yazıyorum, aynı şey üçüncü sefer tekrar ederse uyarmadan mesajın silinecektir... ;)

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Jantlarını değiştirmeden, lastik ölçülerini 205/55/16 yapabilirsin, benim aracımda bu ölçülerde lastik var ve sorun hissetmedim... :)

3. dr_azoom

dr_azoom Katılımcı

15 jant lastik olabilir ama 14 jant lastik olmaz araca , ama 205 55 16 sürtme yapar bunu en iyi lastikçiler bilir , ama 185 55 16 kurtarır seni

4. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Mazda 2 ler ufak ve yüksek olduğundan helezon yayları yol tutabilmesi için serttir. Lastik yanağı sizi kurtaracak kadar bu durumu etkilemez ama ufakta olsa yumuşamasını istiyorsanız 15 janta geçmeniz gerekmekte. Tavsiye lastik ebatı da 195 55 15 yada 185 60 15.

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    195 45 15 de uygun olur.

6. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Benim aracın 2012 model üstünde 15 inç ile geliyor orijinal. Lastik ölçülerini tam hatırlamıyorum ama benim aracımda oldukça sert. Emytoget in de dediği gibi yol tutuşu için olduğunu düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş