Mazda 2 DE (2007-13) İçin Lpg Tavsiyesi (Anket)

Sizce Mazda 2' de Hangi Lpg Kiti Kullanılmalıdır?

• Kullanılan toplam oy
    87

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her zaman aynı şeyi yazarım böyle tavsiye isteyenlere;

Öncelikle montajı yapacak ve ileride oluşabilecek sorunlara yanıt verecek/çözecek usta bulmak şart... Marka ikinci planda kalır.

Ama illaki marka istersen de her zaman brc derim...

Şimdiden hayırlı olsun... :)

harun

Sessiz
Araç Markası
Mazda 2
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
veli abi erkan murat ın o minik arabasında gördüm ya ;D bende taktırmaya karar vericem ama lpg li daha önce araç kullanıp 4 sefer beyin değiştirmek istemiyorum :2funny:

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Eski 91 model 323 aracımda BRC vardı.
2 yıl kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Şimdi mazda 2 otomatik aracıma taktırmak istiyorum. Araç 27bin km.
Bu nedenle kaliteli beni üzmeyecek bir kit ve usta arıyorum.

Prins fiyatına baktım 2200 TL civarı.
BRC ve Lovato sitelerinde fiyatını göremedim.
Zavollide 1700 - 2200 arası.

Kitlerin genel olarak fiyatları aynı, sanırım kalitede de çok farkları yok.

İstanbul Avrupa Yakasında tavsiye edebileceğiniz bir bayi var mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Adem ustama danışabilirsin... Brc tavsiye ederim ama usta bildiğim yer yok...

Plase olarak Romano'yu da araştır derim... Mazda'ya uygun diye benim guzuya bir önceki sahibi yaptırmış, obd sistemli...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
İstanbulda bir yer bende bilmiyorum, markadan çok ustanın kalitesi önemli. Yolda ayar yapmayan yerden kaçarak uzaklaşın.
Bana kalırsa atiker obd, ya da lovato obd kitlerinden birini taktırmanızı öneririm. ama ayarı düzgün oldukça her kit sakin, düzgün kullanıcının ihtiyaçlarını karşılar. OBD kitlerin avantajı ayar derdinizin olmaması.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Tavsiyeler için teşekkürler, ayrıca kaliteli bir işçilik ve kit için ne kadar masrafı göze almak gerekir acaba

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tavsiyeler için teşekkürler, ayrıca kaliteli bir işçilik ve kit için ne kadar masrafı göze almak gerekir acaba

Tam emin olmamakla birlikte 1800-2000 TL civarında bütçe gerekir diyorum...

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Benim mazda2'de brc kullanıyorum memnunum , arkadaşlarında dediği gb lpg'de marka değil işçilik önemli

Sent from my iPhone using Tapatalk

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Atiker takıp da kaliteli işçilikleri olanlar var, atiker obd 1200 tl, ruhsat sızdırmazlık vs 300 tl ye geliyor. 2015 araç alım satım plaka değişikliği konusunda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Atiker takıp da kaliteli işçilikleri olanlar var, atiker obd 1200 tl, ruhsat sızdırmazlık vs 300 tl ye geliyor. 2015 araç alım satım plaka değişikliği konusunda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Teşekkürler bilgi için. Ama Atiker'in internetteki kötü namı beni korkutuyor, ayrıca satarkende sıkıntı çıkartmasından korkuyorum.
Ama beyni BRC olup deposu vs Atiker takılması gibi bir durumda var sanırım.
Eski aracımın LPG si takılan yer Atılım Otogaz İstanbul Rami'de yarın orayı arayıp danışacağım farklı bir bilgi alırsam paylaşırım.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Teşekkürler bilgi için. Ama Atiker'in internetteki kötü namı beni korkutuyor, ayrıca satarkende sıkıntı çıkartmasından korkuyorum.
Ama beyni BRC olup deposu vs Atiker takılması gibi bir durumda var sanırım.
Eski aracımın LPG si takılan yer Atılım Otogaz İstanbul Rami'de yarın orayı arayıp danışacağım farklı bir bilgi alırsam paylaşırım.

Torque OBD & ELM327 başlıklı konumda gerekli şeyleri anlattım. Bu duruma bütün lpg markalarında rastlamak mümkün. Sadece montajdan anlayan ustalar her yerde, eğer o ayarsızlık sorun çıkarmıyorsa kitin ve aracın toleransındandır.
Aracımızın subapları bildiğiniz gibi hassas. Bu konuda en önemli şey de lpg ayarının olması gereken noktada yapılması. Bunun için de yolda ayar çok önemlidir. Karabük'teki prins yetkili servisi aynı zamanda brc servisi de 2a sistem adında. Ayar için gittiğimde prins kaliteli kit abi ayar gerektirmez ışık yakmadıkça dedi. Şimdi böyle bir ustadan ne beklersiniz? Ama elm327 cihazıyla baktığımda aracın karışımı fakir belli, böyle kullanırsam ömrünü azaltacam. Ayar yapmasını istedim, usta iki baktı, bu fazla ayarlanmış dedi % sini azalttı. Bi tur at gel dedi. Çıktım aracın değerler sapıttı, zaten fakirdi daha da fakirleştirdi, çekişi azaldı. Gittim geldim, çekişi arttı di mi dedi, yooo dedim. fakirdi sen daha da berbat ettin usta dedim. STFT değerleri uçtu gitti dedim, abi sen bu işten anlıyon sanırım eski haline getiriyim dedi. Önceki ayarı görmüştüm %140 idi. %145 yap direk dedim. Durumlar biraz düzelmişti. Ankara'daki ustama ayar yaptırdım bir de. %170 olması gerekiyormuş tam olması gereken ayarın. Şimdi STFT %0 civarında çakılı durumda. Ben düzeldiğini sandığım ayar bile fakirmiş yani anlayacağınız.
O nedenle en önemli şey usta. Eğer iyi bir atiker ustası bulabiliyorsanız, önerilen, sonuçları mükemmel olan, hiç durmayın taktırın. Ama yol testi yapmayan, rölantide 2 şeyi değiştirerek ayar yaptığını sanan bir ustaya rastlarsanız kaçın oradan.

Atiker'in internette kötü yorumlarına sebep olanlar, emin olun kit değil, sadece montajdan anlayan ustacıklardır. 26bin km yarisimle birlikte atiker obd kullandım. 8-9 bin km.de 1 bakım yaptırdım sadece. Genelde 3bin devirde kullandım uzun yolda. Fakat 1 keresinde 200 km hıza kadar çıktım, bana mısın demiyordu. İrtifada, yaz kışta ayar derdim hiç olmadı, kendisi ayarlıyordu çünkü.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet hocam yorumlarına ve tespitlerine katılıyorum, Atiker'in kötü nam salması, elindeki malzemenin hangi araçlara uyduğunu anlamayan montajcıların sebep olduğu hatalardır... Hangi ölçüdeki motora hangi kiti takacağını bilmeyen yerler var...

Bunun en büyük sebebi de; mantar gibi montaj yetkilendirmesi yapmasıdır. Yani bayilik vermesidir.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Güven brc takabilirsin servis agı geniş işçiligi montajı güzel bir yer bul hayırlı olsun 0212 481 84 34 mahir yada mehmet usta ile görüş yardımcı olurlar işleri temizdir...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Güven brc takabilirsin servis agı geniş işçiligi montajı güzel bir yer bul hayırlı olsun 0212 481 84 34 mahir yada mehmet usta ile görüş yardımcı olurlar işleri temizdir...
Teşekkürler Adem usta

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Stft olayini tam olarak cozmem gerek

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Lpg konusunu hortlatmak adına değil ama tecrübelerimi ve fikirlerimi iletmek adına ben de kesinlikle BRC diyorum...
Usta tamam ama marka da önemli bence, hatta önce marka sonra usta derim... Eski aracım scenicde atiker vardı, epi topu 6 ay kaldı araba bende, elimde olmayan sebeplerle farklı farklı bayilere gitmek zorunda kalmıştım, her biri diğerini kötüleyip, işçiliklerine ve kullandıkları malzemelere küfür ettiler, tabi ben de onlara ettim. 626 da BRC takılıydı, garantisi bitmişti lakin ben yine de BRC bayisine (FS Otogaz, Derince) götürdüm durumunu göreyim, bakımını yaptırayım diye, adamlar BRC olduktan sonra ister dün taktır, ister 10 yıl olsun fark etmez, ister burada taktırmış ol, ister başka yerde fark etmez dediler, plakadan geçmişini kontrol ettiler vs. Filtre gibi rutin bakımlarını yaptılar, bilgisayara bağlayıp kontrollerini sağladıktan sonra yolcu ettiler.
Premacy için Lovato OBD2 taktırdım, lanet olsun!!! Yakıt mükemmel ama 4 aydır hiç beklediğimi alamadım araçtan! Mazda Fakirleşmesi denilen olayı (ekonomik devirde enjektörlerin ikisinin kapanması) çözemediler bir türlü! Araba ya tekliyor ya da gitmiyor! Bildiğin arabadan soğudum o derece yani... Bu adamlar Gebze'nin en iyi bayi ve montajlarını yapan yerlerden biri olmasına rağmen olmuyor maalesef...
Yani özetle önce marka, sonra bayi...
Selam ve saygılar...

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt