Mazda 2 DE (2007-13) Gaz Kelebeği Sorunu

Unal

Sessiz
Araç Markası
2009-Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Arkadaslar bende 2009 1.3 benzinli mazda 2 var .93000 km de aldim.3 ay oldu.bir hafta önce aracımız rölantide çalışırken 2000 devire çıktı .ve takılı kalıyor.stop ettikten sonra düzeliyor ama bir kaç dakika sonra yine aynı.aracimi bilgisayara bağladık gaz kelebeği sıkışması.bir kaç yere temizlettirdim .yine aynı arıza .değişecek dendi .servis 2200 tl.diyor.çıkması yok.izmir de iyi bir özel servis bu işten anlayan bir usta varmı.yada çıkma gaz kelebeği bulabileceğim bir yer.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Geçmiş olsun İzmirde tosun usta diye bir usta var ismi Özcan mazda servisi işinin ehli olduğu söyleniyor gidip bi gosterin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 626 aracımda soğutma suyuna ek katkı maddesi (tıkayıcı denilen zımbırtı) koyduğumda buna benzer sorun yaşamıştım ve az kalsın rölanti motorunu kucağıma alıyordum... İyi bir işçilik ile sıkı bir temizlikle güç bela rölanti motorunu kurtarmıştık.

Bendeki sorun rölanti dalgalanması ve rölantinin 1500 devirden aşağıya düşmemesi ve 1500-2000 devir aralığında tabiri caizse "anırarak" çalışması olmuştu. :) Sendeki sorun, eğer ilave yabancı bir madde soğutma suyuna katılmadıysa farklı gibi duruyor. Yazılımsal olabilir, sistemi sıfırlamayı deneyin gerçi bilgisayar ile teşhis konulmuş muhtemelen doğrudur ama benim çabam az maliyet ile bu sorunu çözebilmek... :)

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Arkadaslar bende 2009 1.3 benzinli mazda 2 var .93000 km de aldim.3 ay oldu.bir hafta önce aracımız rölantide çalışırken 2000 devire çıktı .ve takılı kalıyor.stop ettikten sonra düzeliyor ama bir kaç dakika sonra yine aynı.aracimi bilgisayara bağladık gaz kelebeği sıkışması.bir kaç yere temizlettirdim .yine aynı arıza .değişecek dendi .servis 2200 tl.diyor.çıkması yok.izmir de iyi bir özel servis bu işten anlayan bir usta varmı.yada çıkma gaz kelebeği bulabileceğim bir yer.

ünal bey geçmiş olsun konunun hakimeyiti nedir sorun çözüldümü ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@Unal sorun hakkında var mı gelişme?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Unal

Sessiz
Araç Markası
2009-Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Fikirleriniz için sağolun arkadaşlar .kelebeği bir kaç defa temizlettirdim.arıza duzeliyor .bir kaç km sonra yine tekrarladi.kelebeğin elektroniginde arıza olduğunu tespit etti.ankaradan çıkma gaz kelebeği buldum 650 tl ye.mecbur kaldım.ama şükür düzeldi.yinede sizlere teşekkür ederim .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun. Bilgilendirme için teşekkürler. Fiyat iyiymiş. Kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun.

Unal

Sessiz
Araç Markası
2009-Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eyvallah sizede.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Fikirleriniz için sağolun arkadaşlar .kelebeği bir kaç defa temizlettirdim.arıza duzeliyor .bir kaç km sonra yine tekrarladi.kelebeğin elektroniginde arıza olduğunu tespit etti.ankaradan çıkma gaz kelebeği buldum 650 tl ye.mecbur kaldım.ama şükür düzeldi.yinede sizlere teşekkür ederim .

Ünal geçmiş olsun. Tekrar etmez umarım. Bu arada kelebeğin markası nedir ? Fomoco marka mıydı farklı bir marka mı

Üst Alt