Mazda 2 DE (2007-13) Direksiyonu Çevirince Ses Geliyor

merhaba arkadaşlar .. mazda 2 aracımı ilk çalıştırmamdan sonra sağa ve sola çevirdiğm zaman direksiyonu gacırttılı sesler geliyor ön takımdan bunu sadece ilk soğukken yapıyor (bazende yolda ) servise gittim bulamadılar !!

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Lifte kaldırıp ön takımları komple tazyikli su ile yıkayın... İlk denenecek maliyetsiz yöntem bu.

Kolay gelsin... Gelişmeleri bekliyoruz.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
merhaba arkadaşlar .. mazda 2 aracımı ilk çalıştırmamdan sonra sağa ve sola çevirdiğm zaman direksiyonu gacırttılı sesler geliyor ön takımdan bunu sadece ilk soğukken yapıyor (bazende yolda ) servise gittim bulamadılar !!
siz bu sesi araç ilk çaşıltıgında içerdenmi duyuyorsunuz yagut camı acıp dışardanmı ses geliyor ve araç park halinde ikenmi yada yolda sehir halindeykenmi yavaş yavaş giderken mi bu ses geliyor ..

apojitsu

Katılımcı
rot başı, rot kolu başta olmak üzere esneme özelliği olan bütün kauçuk parçaları wd40 veya benzeri bir ürünle yağlayın. ses kesilecektir...

adem usta sabah ilk çalıştırdığımda geliyor cam kapalı evimden çıkıp arabama binip sağa veya sol sinyalı veriyorum hareket edicem başlıyor gacırtı

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
adem usta sabah ilk çalıştırdığımda geliyor cam kapalı evimden çıkıp arabama binip sağa veya sol sinyalı veriyorum hareket edicem başlıyor gacırtı
tamamdır abi alt direksiyon mafsalı yapıyor ilk hetapta sökülüp yaglanıcak olmadı degişicek sorun direksiyon alt mafsalı :) O0 mazda 2 lerde böyle bir sıkıntı var..

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Benim 2012 model mazda 2 aracımın direksiyon kutusunda da sıkıntı vardı.
Ben fark etmemiştim ama servisteki usta ferketmişti ses ve titreme yapıyormuş.
O seride üretim hatası varmış sanırım garantiden komple direksiyon kutusunu değiştirmişlerdi.
Belki benzer bir durum olabilir.

merhaba arkadaşlar adem ustanın yanına 15 dk içinde vardım 5 dakikada tespit 1 saatte olay tamamdır .. adem usta ve erkan murat her türlü destek ve emeğiniz
için canı gönülden teşekkür ederim... helal olsun adem usta .....

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
merhaba arkadaşlar adem ustanın yanına 15 dk içinde vardım 5 dakikada tespit 1 saatte olay tamamdır .. adem usta ve erkan murat her türlü destek ve emeğiniz
için canı gönülden teşekkür ederim... helal olsun adem usta .....
Geçmişi olsun, forumun çözüme odaklı dayanışması budur... ;)