Mazda 2 DE (2007-13) Teknik - Donanım Bilgileri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güvenlik

*Mazda gelişmiş darbe önleme sistemi (MAIDAS)
*İlave sınırlama sistemi (SRS)
*Kilitlemeyi önleyici fren sistemi (ABS)
*Elektronik fren basıncı dağıtımı (EBD)
*Acil fren desteği (EBA)
*Çift ön hava yastığı
*Ön yan hava yastıkları
*Ön perde hava yastıkları
*Immobilizer
*ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme

Dış donanım

*Gövde rengi ön ve arka tamponlar
*Gövde rengi kapı kolları
*Isıtmalı arka cam
*Halojen ön farlar
*Ön sis farları
*Elektrikli, ısıtmalı ve katlanabilir gövde rengi yan aynalar

Konfor ve Rahatlık

*Uzaktan kumandalı merkezi kilit
*Elektrikli ön ve arka camlar
*Tek dokunuşla açılıp kapanan sürücü camı

İç donanım

*Ön koltuklarda yüksekliği ayarlanabilir baş dayanakları
*60/40 katlamalı arka koltuklar
*Deri kaplı direksiyon
*Deri kaplı vites kolu
*Yol bilgisayarı

1,3 HB Mid 84 PS de ;

* 15" çelik jantlar, 185/55 R15 lastikler
* Manuel A/C
* Direksiyondan kumandalı radyo/CD/MP3 çalar (4 hoparlör)

1,3 HB High 84 ps ve 1,5 HB 103 PS de

*16" alaşım jantlar, 195/45 R16 lastikler
* Otomatik A/C
* Direksiyondan kumandalı radyo/CD/MP3 çalar (6 hoparlör)

Dış renkler

Gövde renkleri
Kutup beyazı
Parlak Siyah
Gerçek Kırmızı

Mika ve metalik gövde renkleri
Aurora mavisi mika
Kristal beyazı inci mika
Altın Kırmızısı Mika
Altın Sarısı Metalik
Parlak abanoz mika
Buz Mavisi Metalik
Metropol Grisi Mika
Güneş ışığı gümüş metalik
Canlı Yeşil Metalik

Düşük CO2 emisyonları ile sınıfında lider yakıt verimliliği - hem de performanstan hiç ödün vermeden. Çok daha hafif olan yepyeni Mazda2, modern bir şehir otomobilinden bekleyeceğiniz türde kıvraklık ve duyarlılık sunuyor.

Mazda2'de size kesin hareket kabiliyeti kazandıran sıralı sübap zamanlamasına sahip hassas ayarlı 1,3 litre 86PS ve 1,5 litre 103PS benzinli motorlar bulunmaktadır. Torka gelince, değişken indüksiyon sistemi size tam kontrol olanağı sağlar ve aracınız her hareketinize anında tepki verir.

Son teknoloji ürünü yeni şasisi, otoyollarda bile yüksek bir stabilite ve uyumlu süspansiyon ayarlaması sunarak, olağanüstü bir kontrol sağlar. 9,8 metrelik küçük dönüş çapı sayesinde arabanızı şehir trafiğinde kullanmak çocuk oyuncağı.
Müthiş verimli

Mazda2, önceki modelden yaklaşık 100 daha kg hafif olması sayesinde, sınıfındaki yakıt verimliliği en yüksek arabalardan biridir. Bütün bunlara ek olarak, düşük sürtünme sağlayacak şekilde optimize edilen motoru sayesinde mükemmel bir aerodinamiğe sahip.

1,3 litre benzinli motora sahip baz modeli, ortalamada sadece 5,4 litre/100 km yakıt tüketerek CO2 emisyon değerinin 129 gr./km. olmasını sağlıyor.

Son düzenleme:

Tical

Katılımcı
mazda 2 1,3play 2009 model bende bi usta ile birlike test yaptık.
osmangazi köprüsü ve bursa istanbul otobanı dümdüz 4,9 lt yaktık 100km de .
olağan sürüşte yani benim kullanacağım tarzda 4 defa hesaplama yaptık onda şehir içi 6lt/100km üstüne çıkmadı hiç.

bende arakdaş gibi lpg istemiyorum asla da düşünmüyorum . çok mu hata yapıyorum bilemedim doğrusu. :)
inadım inat lpg taktırmadan kullanmaya devam. . .
Mazda 2 2009 modelde play varmi arkadaslae.Forumda 2012 ve sonrasinda otomatik araclar play diye biliyorum.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Mazda 2 2009 modelde play varmi arkadaslae.Forumda 2012 ve sonrasinda otomatik araclar play diye biliyorum.
Şimdi bu yıllarda Mazda epey paket maket değişikliği yaptı. Hatta aynı paket içinde yıldan yıla değişen donanımsal eklemeler/çıkarmalar oldu, BL kasalarda da böyle karma karışık.

Mazda 2'nin 2007-2013 yılları arasında Mazda tarafından dağıtılan 3 adet kataloğu var ve bu kataloglardan oluşturulan bilgilere göre (ki bu bilgilerin değişimleri şuradaki ilk tablonun ilk satırında ve ikinci tablonun altındaki dipnotta mevcut) PLAY donanımı 2012'den sonra geliyor ve sadece otomatik viteste geçerli oluyor. Manuel vitesteki SPORT donanımın adı bu yıldan sonra GO adını alıyor ve SPORT ismi kalkıyor. SPORT ile manuel viteslere verilen ekstralar GO ile düşürülerek otomatik viteslere PLAY ile ayrıcalık tanınıyor. Özetle bu yıldan sonra manuel için sadece GO, otomatik için GO ve biraz daha ekstralı PLAY seçeneği mevcut.

Teyit amaçlı (her ne kadar iki tane de olsa) şuan güncel satışta olan PLAY donanımlı araçların şuradaki ilanlarından da görüleceği üzere ikisi de 2013 model ve ikisi de otomatik vites. ;)

İlave edeyim: Şimdi dikkatimi çekti; ikisi de yarım yüz bin lira! o_Oo_Oo_O

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
O dönemde meydana gelen Rusya krizinden dolayı, Rus pazarı için üretilen Mazda 2'ler avrupanın diğer ülkeleri ile birlikte Türkiye'ye de kaydırılarak satılmıştır... Bu yüzden de donanım karışıklığı mevcut bu modellerde... Mesela, koltuk ısıtma olan Mazda 2'ler var... :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
O dönemde meydana gelen Rusya krizinden dolayı, Rus pazarı için üretilen Mazda 2'ler avrupanın diğer ülkeleri ile birlikte Türkiye'ye de kaydırılarak satılmıştır... Bu yüzden de donanım karışıklığı mevcut bu modellerde... Mesela, koltuk ısıtma olan Mazda 2'ler var... :)

Böyle şeyler olmasa zaten Türkiye'ye donanımlı araç sokmayacaklar. Ya ellerinde son kalan yeni kasaya geçiş sürecindeki dolu araçlar getiriyorlar ya da ortada kalan "bari dağıtalım" denen araçları.

Avrupa GF kasaya geçmeyi öngörünce artık "Türkiye'dekilerin de hakkıdır dolu bir GE'ye binmek" diyerekten başlıyorlar 97 yılında dolu modelleri yollamaya. Farkındaysanız 95 model GE kasa çok azdır. Sonra 96 yılında hafif değişiklik görmüş ama dolu olmayan kasalar ortaya çıkar; sonra da en son "GF geçiyoruz, hadi bunları da eritelim bari" diyerek Türkiye'ye saldıkları dolu 97'lerle son bulur. Oysa ki 97 yılında Avrupa'da GF'ye geçilmiştir; adamlar 50 bin bakımına gitmiştir bile. :p

Bir de Honda Integra'nın Türkiye'ye gelme öyküsünü duymuştum bir kullanıcısından buna benzer. 1991 yılında Avrupa'ya araç taşıyan gemi doğa şartlarından dolayı Türkiye'ye demirliyor sonrasında ne oluyorsa bari buraya kadar geldik piyasaya sürelim diyorlar. Aslında planlı bir şey değil bu modellerin gelmesi de. O yüzden Türkiye'de sadece 91 ve (91 yılında hepsini satamayınca) 92 model Integra'lar vardır ve bir daha hiç gelmemiştir. Ne acı... :p

Mazda 2'lerin koltuk ısıtmalı olanlar da buna benzer bir şeyi olabilir. Tam geçiş yılında (2009) geliyor tek tük ve donanım paketi de FUN olarak geçiyor. ;) Sonra ne oluyorsa bir daha böyle bir paketten söz edilmiyor. :rolleyes:

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Mesela TR hariç Avrupa versiyonları DSC ve hız sabitleyicili ama bizde bu göstermelikte olsa yok.

Far, yağmur sensörlü ve koltuk ısıtmalı modeli ise TR de var.

Üst Alt