Mazda 2 Avrupa'ya Hazırlanıyor.

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Konum
Mersin
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
#1
http://www.ensonhaber.com/mazda-2-avrupaya-hazirlaniyor-2014-10-10.html

Haber Metni:

Mazda 2 Avrupa'ya hazırlanıyor
Markanın diğer modellerinde olduğu gibi KODO tasarım felsefesiyle şekillendirdiği Mazda 2'yi , Avrupa pazarı için hazırlıyor.
10.10.2014 - 17:26

Mazda'nın diğer modelleri olan Mazda 3,Mazda 6 ve CX-5 ile oldukça benzer bir tasarıma sahip Mazda 2, özellikle Avrupa'da rakipleriyle sıkı bir rekabete gireceğe benziyor.

EN BÜYÜK RAKİBİ İ20
Özellikle ülkemiz için önemli olan 1.5 litrelik dizel motorunda sunulacağı Mazda2, 2.2 litrelik dizel motorun verimliliğini daha düşük hacimli bu motorda da sunacak. 220 Nm tork ise aracın performans bakımından da beklentileri karşılamasını sağlayacak.105 HP güç üretecek olan bu yeni nesil dizel motorun ortalama yakıt tüketimi ise 100 km'de 3.4 litre olarak verilmiş. 1.5 litrelik benzinli motorun da yer alacağı Mazda 2'nin , bu yeni motorlarla satış grafiğini arttıracağını tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. Mazda 2'nin en büyük rakibi ise Türkiye'de üretilecek olan Yeni Hyundai i20 olacağa benziyor.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
Hyundai i20 hangi alanda en büyük rakibi olacak merak ettim?
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#3
Bu ülkede çok satan iyidir mantığı varken, tabikide rakip olamaz Bülent, hinday basar geçer... :p
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#4
Mazda nın rakibi sadece i20 mi olamaz demek istedim Jazz,Polo,Fiesta, Clio, vs, hangi konuda İ20 yi rakip görmüş ::)
 

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Konum
İstanbul
#5
Servis, yedek parça ve servis elaman kalitesi artırılmadıkça, muhatap kişi sayısı artmadıkça ne kadar satarsa satsın Avrupa'da bizi ilgilendiren Türkiye. İşimiz zor müşteri muhatabı konusunda. Servislerin müşteri nazı çekecek elemanı ve işi yapıp öne sürecek ustası ayrı olmalı. Usta ile müşteri ilişki kuracak kişi muhatap olmalı böyle olunca müşteriye hep güler yüz yansır. Zor işler ama burada müşteri ile muhatap olacak kişi eğitimli olması gerekir. Sonuçta burada müşteriye hizmet kalitesi önemli. Usta psikolojisi ile müşteri temsilcisinin psikolojisi çok farklı burada her şey tecrübe ile sınırlı, nerede güzel ilgi müşteri orada. Sonuçta para onun, mal onun. Fakat muhatap zayıflayınca bu da markaya yansıyor işte. Eğitim kalitesi şart, servis ağının genişletilmesi Mazda kullanıcısını hem rahatlatacaktır, hem de marka güvenini kazanacaktır
 
Üst Alt