Mazda 1.6 Milyon Aracını Geri Çağırdı

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe

Japon otomotiv devi Mazda 1.6 milyon aracı ölümcül risk taşıyan hava yastığı arızası sebebiyle geri çağırdı.Hava yastığı sorunu nedeniyle araçlarını geri çağırına otomotiv devleri, Toyota ve Nissan'a, Mazda 'da eklendi. Mazda 1.6 milyon aracını geri çağırma kararı aldı.

Bu yıl içerisinde toplam geri çağırılan araç sayısı 2.02 milyona ulaştı. Daha önce 2003-2008 yılları arasında ABD ve Japonya'da üretilmiş olan toplam 465 bin araç geri çağırılmıştı. Firma hava yastığı arızasının kimyasal bir tepkimeden dolayı meydana geldiğini düşündüklerini belirtti.

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ya bi ara bana kiziyordunuz airbagi cekyatin altina koydum diye :-D

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Yağ yakmayan Opel yok gibi. Eğer Opel araçları geri çağırırsa ocağı batar.

Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Büyük bir ihtimal Türkiyede de çağırırlar. Bu türkiye ile alakalı değil. Firma kendisi karar aldıysa tüm satıcılar buna uymakla yükümlüdür. diye düşünüyorum. Umarım yanılmam.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Büyük bir ihtimal Türkiyede de çağırırlar. Bu türkiye ile alakalı değil. Firma kendisi karar aldıysa tüm satıcılar buna uymakla yükümlüdür. diye düşünüyorum. Umarım yanılmam.
Türkiye de geri çağırma duydun mu hiç??

Boya komple hatalı çıkıyor da çözüm üreten yok...

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
bildiğim kadarıyla arıza mazda'dan yada başka markalardan kaynaklanmıyor. bu markalara hava yastığı üreten firmanın ürettiği hava yastık ünitelerinde sorun var.

Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
Sorun Mazda'da değil, Airbag üreticisi Takata firmasında. Daha öncede bu marka birçok aracı geri çağırıp Airbag leri değiştirmişti...

zoomzoom61

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2012
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz -Sedan
Bu amerika mazda sitesi. Türkiyedekinde böyle bişey yok zaten. Araç tanıtım numarası JMZ ile başlayan numara. Sitede toplam 17 basamak diyor.

Üst Alt